Jak se zbavit Mstivý Soni

Jak se zbavit Mstivý Soni https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94228/jak-se-zbavit-mstivy-soni-94228.jpg 4 90 26

Než k nám do Žábokudel přišla Mstivá Soňa, bylo vlastně všechno úplně v pořádku. Jsme malý městečko, kde, jak říká naše babi, vidí do talíře každej každýmu. Máme jedno náměstí, radnici, na kopci hrad a naši slavnou školu. Právě tam chodím já, Čalabounová, Žvejkalová, Vřeteno nebo srabík Vášnivý a všichni jsme žáky páté třídy. Není nás moc, asi patnáct, protože jak říkám, Žábokudly jsou maličký město mezi kopcema a lesama, a tak je možný, že jste o něm ani neslyšeli. Učitelé nás moc rádi nemají, prej všichni rosteme pro polepšovnu, ale my si to nemyslíme. Asi trochu zlobíme, ale kdo ne? A tím vlastně víte, vše potřebné - v Žábokudlech se jednoduše rozpoutala válka páťáků proti přísné paní učitelce. I když, občas to vypadá, že je to přesně naopak. V každém případě příhody dětí, rodičů i učitelského sboru, které se udály během druhého pololetí v jedné malé základní škole, vám přinesou spoustu legrace a také inspirace pro vlastní rošťárny.... celý text

Rozari
28.12.2022 3 z 5

Nejsem cílová skupina (půjčila jsem pro 8letého syna), párkrát jsem se zasmála, ale kdyby to bylo o 3 kapitoly kratší, nic by se nestalo.
Navíc si teď nejsem jistá, jestli chci, aby si to to moje dítě přečetlo, mohlo by se inspirovat… :-)

marketa3815
20.06.2022 5 z 5

Mstivá Soňa pobavila celou rodinu, sedmiletá dcera nadšená, humor podobný Macourkovým pohádkám, absurdní a dokonale vtipný. Hezké ilustrace, jen jich mohlo být mnohem víc.

Lenny112
02.03.2022 4 z 5

Knížka není pro úplně malé děti. Humor je dost "ostrý", ale přiznávám na rovinu, že jsem se upřímně bavila a smála i nahlas. Jsou zde situace, které prostě jen tak někdo nevymyslí. Tuhle knížku je potřeba si přečíst, ale pozor opravdu není určená pro puritány.

Marek82
27.01.2022 5 z 5

Podarená kniha, ktorá zabaví deti aj ich rodičov. Výborné hlášky, dokonca pesničky. Vzhľadom na to, že sa aj knihy pre deti často tvária veľmi vážne a sú plné poučení, je dobré občas si pustiť takúto knihu, ktorej dej je zábavný a nezbedný ako trieda piatakov jednou nohou v polepšovni. Naposledy sme sa takto spolu v aute nasmiali pri knihe Čuníkuv supertajný denník, ktorý je podobného razenia.

LunaL.
10.12.2021 3 z 5

První kniha od tohoto autora,co jsem četla. Určitě je vtipná a originální, často jsem se u ní smála. Ale na dětskou knížku se mi hodně situací zdálo přehnaných. Až si říkám, pro jak starý děti je asi určená? Pro ty mladší určitě ne. Trochu mi vadila nespisovnost nejen v přímých větách. A taky jsme litovala srabíka Vášnivýho, ten to rozhodně neměl jednoduchý! Určitě zkusím i další knihu autora, pro změnu nějakou pro dospělý, ať mohu porovnat :)

NinaZPohádky
23.03.2021 4 z 5

Jak bych to jen řekla - napíšu narovinu, že jsem konzerva, vím to o sobě... sprostá slova v knížkách pro děti mi prostě vadí a vadit nepřestanou, ale povíme si narovinu, že knížka je určená pro děcka 10-13 let... a takovým je šitá na míru. Je to přesně ten humor, který ke svému věku potřebují. I já jsem se často zasmála i přes mou zaujatost a musím říct, že jí po stránce literární zkrátka není co vytknout ;) A ne, že bych něco vytýkat chtěla jen... jak už bylo řečeno, já ty vulgarismy a hrubost v dětských knihách nemusím.

Luuca.S
25.11.2020 5 z 5

Naprosto dokonalé!!! chvílemi jsem měla pocit, že budu potřebovat plenky, jak jsem se smála :D

Mon12
09.11.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která pobaví . Začetla jsem se do příběhu.

Lucissia
30.09.2020 5 z 5

Dopředčítáno. :-) Za nás zasloužených pět hvězd, bavili jsme se se synem velice, oceňuju autorův humor i nevšední příjmení hlavních hrdinů. Navíc jsem našla dalšího skvělého ilustrátora, dost mi připomíná pana Borna. Ráda se ke knize vrátím, a to klidně sama bez dětí. :-)

ADE138
07.07.2020 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, načetl ji David Novotný. A udělal to výborně, smála jsem se nahlas :)) Vřele doporučuji

edna084
11.06.2020 5 z 5

Velmi vtipná knížka pro děti a jejich rodiče. Takových knížek by mělo být víc.

lucie3725
18.04.2020 4 z 5

Zábava od začátku až do konce. Autor opravdu ví, jak se píše pro děti.

š.m.i.k
09.03.2019 5 z 5

Zase jednou příběhy na dobrou noc, které nás bavily všechny. Na večerní čtení jsem se pokaždé těšila, jen uspávání bylo pak delší, protože uklidnit dětský chechot trvá prostě déle :)

Arbenin
07.01.2019 5 z 5

Skvela kniha nejen pro deti. Silne navykova a velmi me mrzi, ze nebyla zpracovana rozhlasove nebo televizne. Takove Bylo nas pet riznute Pipi dlouhou puncochou a pritom sve. Dlouho me tak zadna kniha pro deti nepobavila, jako tato. A k tomu krasne ilustrace Juraje Martisky z knihy delaji nepostradatelnou soucast nocniho stolku.

ufounek173
29.12.2018 5 z 5

krásná vtipná knížka pro děti

Chytuš
25.09.2018 3 z 5

Čteno synům před spaním. Snad nepochytí žádné podobné nápady, jako závody na pštrosech, loupení hroznýšů ze zoo nebo demolici mlékárny při exkurzi... Klukům se docela líbilo, já osobně jsem od knížky čekala víc. Nemůžu říct, že bych se za celou dobu nezasmála, ale na druhou stranu ani nedošlo k žádným výbuchům smíchu, jak se mi při čtení stává třeba u knížek Davida Walliamse... Navíc psáno značně hovorovou češtinou, což by nevadilo při přímé řeči, ale mít tak psanou celou knihu, to už trochu problematické je...

stanza
06.02.2017 5 z 5

Krásné, svěží, humorné byla to mela a moc dobrá.

legoland
04.02.2017 5 z 5

To ale byla sranda. Chtěl bych dát 5 milionů hvězdiček.

fazolimama
14.06.2016 5 z 5

U hlasitého předčítání jsem se tak smála, že to nešlo dál.... Občas jdeme se synem někam a připomínáme si scény z této knihy, smějeme se i dodatečně. Fakt zábavná kniha, relax a skvělý společný zážitek při čtení dětem. Do jaké míry je kniha výchovná? Dá se z toho těžit - děti se nějak chovaly, učitelka reagovala, bylo to správné? Takže vlastně ano, lze z ní čerpat i pro běžný život.

Knižní střípky
17.04.2016 5 z 5

Mohu jen doporučit pro rodiče i děti, kteří mají smysl pro humor a velkou nadsázku = výborná záležitost, řezala jsem se smíchy já i 7-letá dcerka už jenom při četbě těch příjmení + místopisných názvů, opravdu podařená záležitost