Jak se zbavit mstivý Soni

Než k nám do Žábokudel přišla Mstivá Soňa, bylo vlastně všechno úplně v pořádku. Jsme malý městečko, kde, jak říká naše babi, vidí do talíře každej každýmu. Máme jedno náměstí, radnici, na kopci hrad a naši slavnou školu. Právě tam chodím já, Čalabounová, Žvejkalová, Vřeteno nebo srabík Vášnivý a všichni jsme žáky páté třídy. Není nás moc, asi patnáct, protože jak říkám, Žábokudly jsou maličký město mezi kopcema a lesama, a tak je možný, že jste o něm ani neslyšeli. Učitelé nás moc rádi nemají, prej všichni rosteme pro polepšovnu, ale my si to nemyslíme. Asi trochu zlobíme, ale kdo ne? A tím vlastně víte, vše potřebné - v Žábokudlech se jednoduše rozpoutala válka páťáků proti přísné paní učitelce. I když, občas to vypadá, že je to přesně naopak. V každém případě příhody dětí, rodičů i učitelského sboru, které se udály během druhého pololetí v jedné malé základní škole, vám přinesou spoustu legrace a také inspirace pro vlastní rošťárny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94228/jak-se-zbavit-mstivy-soni-94228.jpg 4.445
Pro děti a mládež
Vydáno, JaS

Kniha Jak se zbavit mstivý Soni

š.m.i.k

Zase jednou příběhy na dobrou noc, které nás bavily všechny. Na večerní čtení jsem se pokaždé těšila, jen uspávání bylo pak delší, protože uklidnit dětský chechot trvá prostě déle :)

Arbenin

Skvela kniha nejen pro deti. Silne navykova a velmi me mrzi, ze nebyla zpracovana rozhlasove nebo televizne. Takove Bylo nas pet riznute Pipi dlouhou puncochou a pritom sve. Dlouho me tak zadna kniha pro deti nepobavila, jako tato. A k tomu krasne ilustrace Juraje Martisky z knihy delaji nepostradatelnou soucast nocniho stolku.

ufounek173
29.12.2018

krásná vtipná knížka pro děti

Chytuš
25.09.2018

Čteno synům před spaním. Snad nepochytí žádné podobné nápady, jako závody na pštrosech, loupení hroznýšů ze zoo nebo demolici mlékárny při exkurzi... Klukům se docela líbilo, já osobně jsem od knížky čekala víc. Nemůžu říct, že bych se za celou dobu nezasmála, ale na druhou stranu ani nedošlo k žádným výbuchům smíchu, jak se mi při čtení stává třeba u knížek Davida Walliamse... Navíc psáno značně hovorovou češtinou, což by nevadilo při přímé řeči, ale mít tak psanou celou knihu, to už trochu problematické je...

stanza
06.02.2017

Krásné, svěží, humorné byla to mela a moc dobrá.

Vincik
04.02.2017

To ale byla sranda. Chtěl bych dát 5 milionů hvězdiček.

fazolimama
14.06.2016

U hlasitého předčítání jsem se tak smála, že to nešlo dál.... Občas jdeme se synem někam a připomínáme si scény z této knihy, smějeme se i dodatečně. Fakt zábavná kniha, relax a skvělý společný zážitek při čtení dětem. Do jaké míry je kniha výchovná? Dá se z toho těžit - děti se nějak chovaly, učitelka reagovala, bylo to správné? Takže vlastně ano, lze z ní čerpat i pro běžný život.

agatha2
17.04.2016

Mohu jen doporučit pro rodiče i děti, kteří mají smysl pro humor a velkou nadsázku = výborná záležitost, řezala jsem se smíchy já i 7-letá dcerka už jenom při četbě těch příjmení + místopisných názvů, opravdu podařená záležitost