Májina zahrada

Malá Mája se z domečku na vesnici odstěhuje do města. Chybí jí příroda, ptáci, zahrada. Mezi vysokými domy není ani kousek místa, kde by mohly růst narcisy či jabloně. Když je Mája namaluje na chodník křídami, déšť je za chvíli spláchne. A když konečně najde park, je celý vysypaný drobnými kamínky a nikde ani kytička. Nakonec ji zbloudilý ptáček zavede k pohádkově krásnému květinářství — jenže tam mají zavřeno. Copak v tomhle městě opravdu vůbec nic neroste? Roste! Chodníkem prorazil malý výhonek! Mája si ho vezme a uloží do své sklenice na poklady. Do sklenice, kde je dost místa na to, aby v ní kytička mohla růst. Růst ve městě, kde je dost místa na to, aby tam takových minizahrádek vyrostly tisíce. Ke společné radosti všech. I z města se dá udělat zelenější místo k životu. Jen je třeba někde začít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431099/big_majina-zahrada-JL9-431099.jpg 4.328
Literatura světová, Pohádky, Pro nejmenší

Vydáno: , Host

Florette, 2017

Kniha Májina zahrada

jasmína
30.01.2021

Krásné ilustrace i krátké počteníčko..... za tu cenu by tam toho čtení mohlo být trošku víc, ale toť můj názor..... kniha je určitě krásná, a kdyby dcerka chtěla, tak jí koupím, máme zatím jen půjčeno.

muchomurka
31.10.2020

Překrásné ilustrace, které pohladí po duši. Ale příběh mi rval srdce. Cítila jsem se ztraceně a smutně jako Mája. Konec nebyl špatný, ale já čekala něco jiného, možná víc snového, nevím. Jen mi z přečtení zbyl pocit neskutečného smutku a tísně, který ani ilustrace nevyvážily.

lucie3725
30.10.2020

Nádherná obrázková kniha. Sympaticky urputná hrdinka a urban gardening v hlavní roli.

bibi.r
21.07.2020

Pro děti od 4 let.
Krásné ilustrace plné překvapivých detailů.
Příběh o tom, že i malými a pomalým krůžky je možné dosáhnout velký změn.

zazvorek
21.07.2020

To poselství, že i město může být zelené, je samozřejmě krásné. A ilustrace taky, jsou něžné, hezky se na to kouká. Ale je to takové prvoplánové, nemůžu si pomoct... Jasně že knihy pro malé děti by měly být co nejsrozumitelnější, ale tady je ten kontrast "ošklivé betonové město vs. blahodárná zeleň a venkov" až moc.

TerJac
12.06.2020

Moc pěkné, akorát postrádám na konci hlubší pointu, která by mohla ponoukávat děti, aby samy chtěly něco takového dělat, a proč by to tak mohlo být :)

ADE138
02.06.2020

Krásný příběh pro malé děti. O tom, jak i maličkost může zlepšit okolní svět. A knížka je moc hezky, až snově, ilustrovaná.

aydam
27.05.2020

O tom, že přestěhovat se do města není vždy perfektní. Nakonec to Mája vyřešila. Je to šikulka :-)