Elinka

Elinka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439362/bmid_elinka-O0h-439362.jpeg 4 19 7

Elinka má šest sourozenců. V rodině platí pravidla, ta však Elince příliš nesedí. Králičí holčička v červených kaťatech chce vždycky dělat něco jiného než ostatní. V neděli se jí nechce jít na ryby, radši by si četla. Chce jít jinudy než ostatní a rybu se snaží ulovit na pryskyřník. Pošetilé. Jenže nakonec Elinka jako jediná rybu chytí — tím ji však přestává zajímat. Hlavně aby se šlo domů její zkratkou. Poznáváte v té umanutosti své milované dítě v období vzdoru? Každý jsme jiný a respekt k jinakosti je základním kamenem pochopení v rodině i mezilidských vztazích. Jako bonus k uklidňujícímu čtení s pevným vnitřním rytmem přijměte pozvání do malebné krajiny Maji Kastelicové — je plná důvěrně známých detailů, které ve vás probudí pocit, že se procházíte krajem svého dětství kdesi za babiččinými humny.... celý text

Literatura světová Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Host

Elsie , 2018

Bonda
15.04.2022

Je fajn, že si Elinka stojí za svým, i když ji ostatní odrazují, a že proti jejich očekávání uspěje. Paráda. Obrázky jsou přeslazené, ale ještě bych přimhouřila oči, jsou alespoň výrazné. Hodně mi ale vadí, že tu králíci chytají ryby. A očividně ne ze sportovních důvodů. Králík je skoro symbol veganství (a lidského vykořisťování býložravců). Králíka s rybářským prutem vnímám jako pěst na oko. Tady si dokonce štěbetající králičí dětičky nesou domů chcípající rybu za růžového západu slunce. Nějak mě to znechucuje.

Runkyna
26.08.2021 2 z 5

Líbivé ilustrace (*), jednoduchý příběh. Pointa velmi velmi mlhavá. Dcerce (4 roky) se knížka líbila (*). Mě spíše ne. Ani nejde napsat spoiler, druhá půlka je o ničem.

Adrim
28.05.2021 5 z 5

Pěkná knížka o jinakosti.

bibi.r
06.09.2020 2 z 5

Pro děti od 3 let
Mě osobně příběh neoslovil. Syn od něj odbíhal, takže předpokládám, že ani jeho.
Na zadní straně obálky se píše, že jde o příběh s důležitým poselstvím - naslouchejme druhým a respektujme je. Ajaj, tak já to poselství nějak v příběhu neodhalila. Teda až jsem si to na obálce přečetla, tak jako jo, je to tam, ale do té doby úplná tma.

Sobotikova
24.07.2020 3 z 5

Pěkný příběh, ale nevím jestli se malé děti nebudou ztrácet v té záplavě jmen.

ADE138
02.06.2020 4 z 5

Jednoduchý příběh o mezilidských vztazích. Krásné ilustrace okatých králíčků.

anule90
06.04.2020 5 z 5

Kniha má hodně jednoduchý text, který se ale bude líbit všem malým Elinkám. Dospělým by se mohla knížka líbit pro své nádherné ilustrace.

králíci

Autorovy knížky