Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

O čem snil Rychlonožka před tím, než se stal členem Rychlých šípů? Vypátrá Jindra Hojer, čím Jarka Metelka urazil Černé jezdce? Kdo všechno se skrývá pod maskou Široka? Odkud znal Červenáček bratry Mašíny? Dokáže Jeremiáška zachránit Řehoře Samsu? Uspěje Bratrstvo kočičí pracky v soutěži swingových orchestrů? Co zažili Mirek Dušín a jeho přátelé v New Yorku? Všechny odpovědi naleznete v tomto albu, na němž se novými krátkými komiksy ze života Rychlých šípů podílela padesátka nejlepších současných tvůrců z Česka a Slovenska. Mezi žánrově i výtvarně pestrými pracemi tak nechybí příběhy Lucie Lomové, Pavla Čecha, Jozefa Gertliho Danglára, Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy, Jiřího Petráčka nebo Martina Šútovce. Vedle komiksové části pak kniha obsahuje také několik textů předních znalců tuzemského komiksu, kteří příběhy Mirka Dušína a jeho přátel zasazují do širších souvislostí. Publikace vychází u příležitosti 80. výročí vzniku slavného komiksu o Rychlých šípech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377963/big_rychle-sipy-a-jejich-uzasna-nova-do-m3N-377963.jpg 3.668

Kniha Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

tonysojka

Spíše více parodie než úcty obsahují tyto moderní příběhy a chápu že se fanoušků dotknou.Jako pocta RŠ a panu Foglarovi ani náhodou.
Nicméně držení bobříka slepoty jsem se od srdce zasmál a některým jiným příběhům také.

Pítrs85

Přiznám se, že nejsem kdovíjaký fanoušek Rychlých šípů, byť jsem spoustu komiksových sešitů jako malej sopel samozřejmě přelouskal (a s odstupem mohu napsat, že jsem rád, se vší úctou, že jsem "vyrůstal" na příbězích Mirka Dušína a spol. a ne na Batmanech, Spidermanech a dalších "manech"). Takže jsem k tomuto dílku přistupoval bez jakýchkoliv předsudků, jestli mi náhodou nesáhli na moji modlu. A moje resumé? Knížka je graficky moc pěkně vyvedená, Tomáš Prokůpek je očividně komiksový fanatik (v dobrém slova smyslu). Ale samotné příběhy mě moc nenadchly, nebo tedy většina z nich. Tam, kde se autoři drželi původního světa RŠ pěvně a neotřesitelně, sem si své oblíbené kousky našel. Ale zasadit RŠ do současnosti, do fantasy či sci-fi světa... to mi moc šťastné nepřišlo. Ale chápu, že jiný čtenář, především pak asi ten mladší, si naopak oblíbí ty modernější příběhy. Zajímavá je pak příloha o této legendě pánů Foglara a Fischera, o celém kánonu.

Dobraadresa
05.09.2021

Pestrost, se kterou různí komiksoví autoři přistoupili k odkazu Rychlých šípů, potěší i pobaví. Nejvíc chvály na téhle knížce si zaslouží práce editorů a nakladatelství, knížka dobře vypadá, dát ji dohromady musela být spousta práce a závěrečné stati, které vypočítávají mnohá další díla, co navazují na Rychlé šípy, jsou objevné. Paráda.

blindone
06.05.2021

Jelikož si dám cigáro i pivo, je tento počin to nejlepší, co mi Rychlé šípy na stará kolena mohou nabídnout. Věřím, že pro pravověrné, kteří vyhlížejí koně z oken vlaku dodnes, jsou některá zpracování spíše urážlivá. Každopádně kniha dokáže sundat placku z čela.

plutoking
28.09.2020

Člověk vyroste a ví, že ideály RŠ nejsou s dnešní dobou a světem dospělých ideální. Zajímavé zpracování.

adevr
24.07.2020

Někteří výtvarníci dělají sbírce jenom ostudu, jiní ji zdobí. Ale jako počin si to zaslouží chválu.

ADE138
03.06.2020

I když jsou komiksy různé, některé povedenější, některé méně, tak jsem ráda, že tento soubor vznikl. Ke knížce se určitě budu vracet.

ImGinny
27.01.2020

Některé příběhy byly trochu podivné a až moc nefoglarovské, jiné mne naopak dostaly. Jako třeba Rychlé šípy po druhé světové válce. ;)