ADE138 ADE138 komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Tahle knížka se mi fakt moc líbila. Skvěle napsaná, všechny tři střídající se příběhy propojené. Téma světa bez včel je děsivé. A přitom tak snadno reálné...

10.03.2020 5 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Petr Kopl

Komiks se mi líbil. Oproti ostatním Koplovým komiksům je temnější, ale to je i tématem. Akční kresba, příběh je klasika.

07.03.2020 5 z 5

Ztracený svět (komiks) Ztracený svět (komiks) Petr Kopl

Komiks se mi líbil, vtipům jsem se smála, kresba mě bavila. Jenom se mi nepovedlo rozlousknout záhadu, kdo byl vlastně Maple White. Uvítala bych nějakou nápovědu:))

04.03.2020 5 z 5

Mengeleho dvojče A-782 Mengeleho dvojče A-782 Pavel Baroch

Krom vzpomínek pana Fišera je knížka i o holokaustu a koncentačních táborech obecně.

03.03.2020 3 z 5

Tři mušketýři (komiks) Tři mušketýři (komiks) Petr Kopl

Výborný komiks. Skvěle jsem se bavila.

01.03.2020 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Poslouchala jsem knihu načtenou A. Elsnerovou. Moc hezký poslech to byl, audiozpracování se povedlo a p. Elsnerová má krásný hlas, který mi k příběhu pasoval.
Román o čtyřech sestrách mám navzdory jeho naivitě ráda.

27.02.2020 5 z 5

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Kniha je určena pro děti od 9 let. Příběh není špatný, obrázky poetické a snové. Ale pro děti mi vhodný nepříjde. Na 9 - 12 leté je moc jednoduchý, pro mladší děti pak je příliš strašidelný, objevují se vulgární slova, plavčík Kruťas ze Soumraku je hodný svého jména.

26.02.2020 2 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Velmi zvláštní příběh

24.02.2020 4 z 5

Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry Marcin Batylda

Nádherná obrazová publikace. Doplněk pro fanoušky hry i knížek

24.02.2020 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Napínavý a čtivý příběh o super agentovi a super hrdinovi Sovětského svazu. Velmi surový a syrový popis života v SSSR v padesátých letech, pracovních táborech na Kolimě a také něco o maďarském povstání. Když chcete akční čtení, s touto knihou neuděláte chybu.

23.02.2020 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tak tahle knížka mě hodně bavila...děj, jednotlivé charaktery, nářečí. Nemělo chybu. Snad jen, že povídek mohlo být víc.

17.02.2020 5 z 5

Král Artuš Král Artuš Petr Kopl

Povedené zpracování legendy o Artušovi, Merlinovi a Morganě

13.02.2020 5 z 5

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Druhý díl popisuje putování čarodějek na sever. Opět nechybí vtipné obrázky a hlášky, okořeněné vikingskou mytologií

13.02.2020 5 z 5

Jirka – výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále 2 Jirka – výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále 2 Jiří Král

35 komiksů určených spíše pro děti mladšího školního věku. Ale i mě se celkem líbily

11.02.2020 5 z 5

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

Výborně jsem se bavila, při čtení komiksu jsem se smála nahlas. Bavilo mě hledat jednorožce, jelena, strnada a další. A obyvatelé Chollerfordu mě vyloženě nadchli.

11.02.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborně napsaný obyčejně neobyčejný příběh. Téma, ze kterého mrazí a je mi hodně smutno. Přečteno za jedno odpoledne, navzdory tématu jsem nemohla tuto knížku odložit.

08.02.2020 5 z 5

Miss Sympatie Petra Faltýnová aneb Jak se stala modelkou Miss Sympatie Petra Faltýnová aneb Jak se stala modelkou Ivona Březinová

" literární" zpracování vzpomínek modelky a miss Petry Faltýnové. Vzpomínky na lásky, vztahy a modeling mladinké hvězdičky. S odstupem času bizardní čtení

05.02.2020 1 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Velmi čtivě napsaný příběh. Autorka svou hrdinku opravdu nešetřila a Fatima se neustále dostávala z deště pod okap. A když už jsem si říkala, že hůř už nemůže být, tak bylo...
Hodně mi vadilo množství překlepů a chyb.

05.02.2020 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Příběh malé Charlie a jejího tatínka Andyho mě stále dojímá a baví. I když od prvníhp vydání už uplynulo pár dekád, příběh o osobní svobodě, právu na život, vlivu "organizací" a médií je stále aktuální

29.01.2020

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Martinem Zahálkou. Knihu jsem ale četla před lety, znovu si ji poslechnout bylo příjemné zpestření. T.S. Garp mě prostě nikdy neomrzí...

22.01.2020 5 z 5