Žhářka

Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před agenty tajné vládní organizace Dílna. Utíká pro to, že před mnoha lety se se svou budoucí manželkou zúčastnil pokusu s novou syntetickou drogou P6. Poté se u něj vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak přinucena použít svou nebezpečnou zbraň, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat... Případy spontánního zapalování (tzv. pyrokineze) vzrušují mysl laiků i odborníků na celém světě. Existuje množství záznamů z reálného života považovaných za ověřené, kdy se generují takřka nepředstavitelné teploty, a některé vlády do výzkumu těchto jevů investovaly mnoho prostředků. Není proto divu, že tento záhadný úkaz neunikl pozornosti současného světového mistra všech záhad Stephena Kinga. Třebaže je Žhářka pouhým románem, stěžejní příběh dívky obdařené tímto „divokým talentem", ale i množství dalších motivů románu jsou založeny na skutečných událostech. Autor podle svého vyjádření nám ovšem nechce vnucovat, že řetěz událostí, tak jak jsou v knize popsány, je možný, či dokonce pravděpodobný, tvrdí jen to, že náš svět, třebaže osvětlený miliony zářivek, výbojek a neonů, má stále svá temná zákoutí a znepokojivé pukliny, a doufá, že čtenářům připravil mnoho příjemných a vzrušujících chvil. Po úspěšném prvním vydání z roku 1998, nakladatelství Beta nyní připravilo další v novém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1126/zharka-1126.jpg 4.2967

Firestarter (1980)

Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Žhářka

veronika8042

Kniha byla čtivá, zajimavý děj, ale nemůžu říct, že bych byla z té knihy úplně odvařená.. Nicméně styl psaní mi sedí, takže se vrhnu i na další knihu tohoto autora :)

Morbidus

Začátek knihy pro mne byl velmi hektický a chvílemi jsem si říkal, že tentokrát mě třeba King konečně zklame. Naštěstí se tak nestalo a vyklubal se z toho poměrně kvalitní příběh.
Ačkoli čtenář tak nějak tuší, kam to celé směřuje, napětí nepolevuje a čtivost zůstává vysoká. Psychologie postav je opět zpracována špičkově, zejména pak otcovský vliv na malou Charlie. Konec zůstává otevřený a jsem s ním ve výsledku velmi spokojen.
Svižné, napínavé a emocemi nabité čtení.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Eremites

Vskutku velmi chutná záležitost z mistrova pera.
Skvělý román, který má švih jako samurajský meč, děj se žene vpřed rychlostí splašeného mustanga, pečlivě propracované postavy, napětí polevující jen na krátké okamžiky.

A přidaná hodnota pro mě - byla to první kniha po určité době mé (díkyManitou zcela vyjímečné) absolutní neschopnosti číst, která mi tuto schopnost zase vrátila a obnovila ten požitek a radost ze čtení. Zcela přesně tento nepříjemný stav vystihl v jednom svém komentáři uživatel DriftBooks:

"Téměř celý leden jsem nedokázal číst. Divná zkušenost. Ne, že bych zapomněl písmena, nebo že bych snad ztrácel zrak. Ne. Já ztrácel koncentraci. Přečetl jsem odstavec, dva, snad tři a… A má mysl znenadání přeskočila kamsi do vzpomínek, či do úvah co by mohlo být, co bylo, co bude. V mozku jsem měl kolotoč, který jsem nedokázal ovládat. A ten se točil stále dokola a já nedokázal vystoupit."

A Žhářce díky za to, že mi tenhle kolotoč pomohla spacifikovat a usměrnit.

Annkag

Moja prvá kniha od Kinga.Bola som celkom spokojná a páčilo sa mi že koniec bol celkom otvorený a nechával na čitatelovi ako to asi dopadlo s malou ,,žhářkou.,,

Radim.01

Velmi dobrá kniha. Od Kinga mám prectenych mnoho knih a málo kdy jsem byl zklamaný. V této knize je pojem " mentální dominance " ,který de facto nic neznamená, ale zkuste si přečíst Magie a manipulace mysli od Browna..

Shimy

Kinga zbožňuju, ale s touhle knížkou jsem pořád trochu otálela. Zatím ji doposud vždy předběhla nějaká jiná, s pro mě zajímavějším obsahem. Ale nakonec mile překvapila, nemohla jsem se od ní odtrhnout, stejně jako od každé Kingovky. Byla hezky čtivá a nenáročná.

werewolf88

King není žádný mýtus ale Mistr s velkým M !!! Jeho knihy jsou pro mě až na pár vyjímek geniální a tato není vyjímkou. Kingův originální vypravěčský styl a popis postav je dar od Boha. Taky si myslím ale, že Kinga nemůže číst každý.
V tomto příběhu si okamžitě zamilujete Andyho s Charlie, a agenty a Dílnu budete nenávidět... výborný je i hlavní záporák v podobě jednookého indiána. Na závěr jsem čekal trošku víc brutality a ironie .-) Každopádně knihu rozhodně doporučuji!!!