Živelné měňavice

Živelné měňavice https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425316/bmid_morgavsa-a-morgana-zivelne-menavice-p77-425316.jpg 5 79 20

Morgavsa a Morgana série

Oblíbené příhody malé Morganky, které znáte ze Čtyřlístku, vycházejí poprvé v knižní podobě! Morgavsa a Morganka jsou dvě čarodějky. Tedy vlastně jenom Morgavsa. Morganka se toto řemeslo teprve učí a zdá se, že se velmi rychle zlepšuje. Naše hrdinky jedou vrátit draka do jeho rodiště. Zároveň sledují stopy zlé a velmi mocné čarodějky. Co všechno je na Islandu asi čeká?... celý text

ZuzanaK.
12.04.2024 5 z 5

Baví. Několikrát jsem se nahlas zasmála, což se mi u knihy už dlouho nestalo (i když to je asi hlavně pro témata ostatních knih).
Že jsou v komiksu i drobná až zásadní ponaučení je bonus navíc.

Marcik7
12.03.2024 5 z 5

Komiks pro děti , který ale určitě pobaví i dospěláky - mě teda baví moc. Třeba sžíravá ironie Krákala a speciálně v tomto díle jsem se zasmála nepovedeným proměnách malé Morganky v různé známé komiksové postavičky.

Zaniya
06.12.2023 5 z 5

Miluju. Od prvního dne, kdy jsem se s Morgavsou a Morganou seznámila. A nepochybuji, že je budu milovat napořád.
Příběhy jsou mnohaúrovňové, poučné, ale také vtipné. Je až s podivem, kolik informací tam člověk najde. A styl kresby je do detailu vymazlený.

Stázka007
08.06.2022 5 z 5

Tendle díl mě uchvátil, velice dobraj díl.

hippiesak
04.01.2022 5 z 5

No já se opět bavil :) Petr Kopl nezklamal :) Děti 5 a 7 let si to užívaly a já s nimi :) Každý si našel to své, co chtěl najít a tak to má být :) Těšíme se na 3. knihu, kterou nám přinesl Ježíšek ;)

elenai
24.12.2021 5 z 5

Druhé pokračování výborného příběhu dvou čarodějek. Procestovaly jsme s nimi hodný kus světa, objevily mnoho zajímavých tvorů a poučily se z Morgavsiných mouder. Ani nevím, kterou z těch dvou čarodam mám raději. Zmiňovat, že příběh je prošpikovaný popkulturními odkazy jako roštěnka, ani nemusím. Toto je prostě bezvadný komiks pro děti i dospělé. Bravo, bravissimo!

Nelíísek
12.10.2021 5 z 5

Petr Kopl je prostě génius miluji jeho styl kresby a když jsem viděla tuto knihu v knihovně vypůjčila jsem si ji jen kvůli tomu že je to právě od Petra Kopla. Jen tak dál v takovýchto projektech český komiks si zaslouží do světa a tento dvojnásob.

PS: nakonec jsem neodolala a celou sérii koupila do knihovny :)

annes
27.04.2021 5 z 5

Druhý díl o Čarodějkách. Mordydy to bylo super čtení..

Norri
01.04.2021 5 z 5

Musím chválit stejně jako u prvního dílu. Zase jsem se tomu smál nahlas. Petr Kopl velmi dobře míchá mytologické prvky s legendami, koření to humorem s chytrostí, a v kouzelném kotlíku z toho vaří velmi chutnou polévku pro děti i dospělé. Líbí se mi, že nad rámec běžného poučování pro děti dělá i osvětu pro přežití v dnešní mediálně dezinformační době. Když k tomu přidám i odkazy na jiné dětské komiksy a dokonce i na Lovecrafta, tak musím konstatovat, že Morgavsa & Morgana patří k tomu nejlepšímu, co u nás v posledních letech vyšlo.

GoodGames
15.02.2021 4 z 5

Morgavsa a Morgana 2 je veľmi príjemný a hravý komiks plný nápadov. Je obdivuhodné, ako to Petr Kopl presne trafil, že to je veľmi zábavné pre deti a komiks baví aj dospelých čitateľov. Na 80 stranách sa neustále deje niečo nové a bol to asi jeden z najrýchlejšie prečítaných komiksov. Ubehlo to neuveriteľne rýchlo a som veľmi zvedavý na tretí diel.

Majrek
31.01.2021 5 z 5

Druhý díl je možná ještě o kapku lepší, než první... Snad pro to množství narážek, které si vychutnají až dospěláci.... :)

PaniWiga
07.11.2020 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Propracované ilustrace, zajímavý příběh, hra s jazykem a veselé vtípky. I trocha poučení. Těším se na další díl.

Pokorna_Praha
10.09.2020 5 z 5

Já vím, že to vychází ve Čtyřlístku, ale je to prostě bomba. Je to styl humoru je přesně to co zbožňuju :-)

Harry_
20.07.2020 5 z 5

Originální příběh, humor i pro dospělé, vtipné jazykové přesmyčky, roztomilá a přehledná kresba, prostě parádní komix. Nejlepší byla chiméra Morganka ;)

Pavlusa007
28.04.2020 5 z 5

Stará mořská spící panna :-D.

martin č.
19.02.2020 5 z 5

stejně perfektní jako předchozí díl. Nepoznal jsem ale úplně všechny postavičky (většinu ano), do kterých se proměňovala Morganka v "kouzlokřeči". Při setkání se sluníčkáři jsem se musel smát nahlas. Těším na se na závěrečný díl.

Mánička178
17.02.2020 4 z 5

To je tak príma komiks :) Vtipný, milý, dobrosrdečný... a navíc se skandinávskými reáliemi :) Nejde ho nemít rád. Těším se na trojku!

ADE138
13.02.2020 5 z 5

Druhý díl popisuje putování čarodějek na sever. Opět nechybí vtipné obrázky a hlášky, okořeněné vikingskou mytologií

Alex.Barunka
05.02.2020 3 z 5

Tak tohle je po jedničce docela velké zklamání. Bylo tam už hodně zbytečných prvků, které se autor snažil docela nuceně stavět vedle sebe, a ono to skřípalo.

Zmiu
22.01.2020 5 z 5

Opět vtipné hlášky a k tomu milovaný Island. Vikinská pohřební píseň by se mohla ujmout. Hned ji ukážu přátelům.