Ztracený svět (komiks)

Kreslíř Petr Kopl připravil komiksovou adaptaci známého románu sira Arthura Conana Doyla. Profesor Challenger se vydává s celou výpravou do povodí Amazonky, aby dokázal svůj dřívější objev, který vědecký svět naprosto odmítá. V džungli naši hrdinové objevují ztracený svět, kde dosud žijí dinosauři a jiná prehistorická zvířata. Je to však nanejvýš nebezpečný svět a celá expedice se zvrhne ve zběsilý útěk. Dobrodružství končí triumfálním návratem do Londýna a profesor konečně může podepřít svá tvrzení nezvratnými důkazy...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198986/ztraceny-svet-TQo-198986.jpg 4.530

Victoria Regina 2.

Dobrodružné, Komiksy, Literatura česká
Vydáno, Grada

Kniha Ztracený svět (komiks)

ADE138
04.03.2020

Komiks se mi líbil, vtipům jsem se smála, kresba mě bavila. Jenom se mi nepovedlo rozlousknout záhadu, kdo byl vlastně Maple White. Uvítala bych nějakou nápovědu:))

Ivan Kučera
29.12.2019

„Jsme to ale banda dobrodruhů!“ Keď sa mi do rúk dostalo komiksové spracovanie slávneho Doylovho dobrodružného dinorománu, prvé, čo mi prišlo na rozum, tak ma to - vďaka dizajnu, štýlu kresby Petra Kopla, voňavému lesklému papieru lahodnému na dotyk a atraktívnej obálke – prenieslo do detstva, kedy som postával pred PNS s búšiacim srdcom, vyvaľoval som oči na vystavené nové komiksy. Po stránke scenára to až tak extra zaujímavé nie je, ale nerád by som mu krivdil a tak dodám aspoň to, že jeho príjemným osviežením je viacero nečakaných miest, rozchádzajúcich sa s legendárnym románom. A dialógy sú rozkošné. Troška zvláštne pocity som mal z niekoľkých naturalistickejších vecí (sex psov, vyobrazovanie genitálií u zvierat, zabité opičie mláďa, ku koncu značne amorálne stvárnené hlavné postavy), ktoré mi nešli príliš dokopy s tým, že (zrejme...?) ide stále o komiks pre deti resp. mládež. Nemôžem povedať, že by mi to vyložene vadilo. Ale bolo to čudné. Rovnako tak pár ďalších vecí (na dinosaurov nikto neverí, ale zároveň je to svet, v ktorom bežne existujú hovoriace humanoidné roboty). Karikatúrská kresba možno niekomu nesadne, ale mňa bavila; bola správne divoká, hravá, v dobrom roztatárená a vynaliezavá. A malé, bezvýznamné plus za Slonieho muža. S prižmúreným okom dávam 4*. Ale „starosvetské“ komiksové spracovanie tejto knihy, ktoré kedysi vychádzalo v Kometě, sa mi páčilo viac.

DennisMoore
08.09.2019

K téhle sérii jsem se dostal náhodou. A dost pozdě. Ale je to vlastně dobře, protože Ztracený svět podle Petra Kopla je neskutečně skvělý a já teď alespoň nebudu muset dlouho čekat na další knihy, které do Victoria Regina patří. Představte si, jak by to asi vypadalo, kdyby Liga výjimečných Alana Moora nebyla strhující dobrodružné drama, ale prostě a jednoduše střelená parodie utržená z řetězu. Vypadalo by to asi jako Ztracený svět. Láska k Doylově předloze se tu setkává s láskou k Verneovi, Čapkovi a dalším, příběh zachovává základní kostru, ale jinak jde o zcela autorské a trhlé pojetí - přesně jako u Ztraceného světa se bavím dejme tomu u filmů jako Tajemství hradu v Karpatech nebo Adéla ještě nevečeřela. Je to parodie, samozřejmě, ale stoprocentně láskyplná. To vše navíc v tak krásné kresbě, že bych si přál, aby se o komiksu dozvědělo zahraničí a začalo ho milovat. Má na to!

gryffin
03.07.2019

Raději si přečtěte originál.

TomD
01.03.2019