Dracula (komiks)

Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS! Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Ptáci přestali zpívat. Dusivé ticho zalilo celé okolí. Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopatrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu… Komiksová adaptace románu Brama Stokera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139091/dracula-139091.jpg 487

Victoria Regina 4.

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Dracula (komiks)

666Jitka

Další kousek do sbírky o Drákulovi :-) Komiks se mi líbil, i když bych řekla, že je spíše pro mladší ročníky, ale jako zpestření večera po velmi náročném dni to bylo fajn. Pobavilo mě, že příběhem prochází i postavy z úplně jiných zásadních literárních děl.

Pokorna_Praha
10.09.2020

Nejděsivější knížka od pana Kopla. Nedoporučuji číst večer. Já se bála a měla děsivé sny. Ale jinak samozřejmě krásná

evickakyticka
11.08.2020

V knihovně jsem si nevšimla, že jsem sáhla po slovenské verzi, ale nevadí. Trochu změna a aspoň to mělo trochu jiný nádech. Kresba jako vždy skvělá, moc chválím. Příběh už je asi natolik známý, že už nedokáže nijak překvapit. Snad jen mladší čtenáře, kteří se k Drákulovi teprve dostávají - skrz komiks. Pes Baskervillský se mi ale líbil víc.

Stylově dočteno při čekání na darování krve :))

ADE138
07.03.2020

Komiks se mi líbil. Oproti ostatním Koplovým komiksům je temnější, ale to je i tématem. Akční kresba, příběh je klasika.

DennisMoore
14.09.2019

Oproti Ztracenému světu, který jsem ze série Victoria Regina četl jako první, se tady Petr Kopl drží zdánlivě trochu zkrátka... Zdánlivě, protože jeho pojetí Draculy je na první pohled hlavně opravdový horor, ve kterém se nešetří krví, stíny, mrtvými i nemrtvými, ovšem na druhý pohled je to velmi hravá variace s kilogramy černého humoru a tím rozkošně propleteným viktoriánským světem, v němž o hostující literární celebrity rozhodně není nouze. Vážně paráda!

Nelíísek
12.05.2019

opravdu velmi dobrý kresba, Kopl má svůj osobitý styl který se mi dost líbí. Spojení s některými jinými díli je tak asi vice než 2x tolik než bylo vyjmenováno. Navíc některé jména (nevím jestli všechny) najdete na googlu a něco znamenají, autor si s komiksem dal opravdu hodně práce.

A příběh? Tam už je to horší typické drakulovské klišé které neurazí ale ani moc nenadchne.

MCGinger
09.08.2018

Oproti ostatním komentujícím se mi opravdu nelíbí odkazy na jiná díla. Chápu, že není třeba interpretovat originál 1 ku 1, ale zbytečné vsuvky např. právě s odkazy na jiné postavy vyloženě ruší. Kresba nezajímavá, příliš digitální.

Disease
04.06.2018

Sice jsem si užíval hlavně propojení viktoriánského světa, ale kresba byla správně potemnělá.