Dracula (komiks)

Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS! Cítíte, jak se na krajinu snesla noc? Jak pomalu a potichu mrazivá mlha roztahuje svou chladnou náruč? Ptáci přestali zpívat. Dusivé ticho zalilo celé okolí. Dnes opět něco nepřirozeného a zlého chodí okolo domu a číhá na neopatrné duše. Rozsviťte světla, zamkněte dveře, zatáhněte rolety, schovejte se pod peřinu… Komiksová adaptace románu Brama Stokera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139091/dracula-139091.jpg 3.977

Victoria Regina 4.

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Dracula (komiks)

DennisMoore

Oproti Ztracenému světu, který jsem ze série Victoria Regina četl jako první, se tady Petr Kopl drží zdánlivě trochu zkrátka... Zdánlivě, protože jeho pojetí Draculy je na první pohled hlavně opravdový horor, ve kterém se nešetří krví, stíny, mrtvými i nemrtvými, ovšem na druhý pohled je to velmi hravá variace s kilogramy černého humoru a tím rozkošně propleteným viktoriánským světem, v němž o hostující literární celebrity rozhodně není nouze. Vážně paráda!

Nelíísek

opravdu velmi dobrý kresba, Kopl má svůj osobitý styl který se mi dost líbí. Spojení s některými jinými díli je tak asi vice než 2x tolik než bylo vyjmenováno. Navíc některé jména (nevím jestli všechny) najdete na googlu a něco znamenají, autor si s komiksem dal opravdu hodně práce.

A příběh? Tam už je to horší typické drakulovské klišé které neurazí ale ani moc nenadchne.

MCGinger
09.08.2018

Oproti ostatním komentujícím se mi opravdu nelíbí odkazy na jiná díla. Chápu, že není třeba interpretovat originál 1 ku 1, ale zbytečné vsuvky např. právě s odkazy na jiné postavy vyloženě ruší. Kresba nezajímavá, příliš digitální.

Disease
04.06.2018

Sice jsem si užíval hlavně propojení viktoriánského světa, ale kresba byla správně potemnělá.

Kristián172
04.05.2015

Och áno, dodnes si spomínam ako som sa v jeden zimný decembrový večer postávajúc v oddelení kníh z dlhej chvíle pustil do tohto komiksu, ktorého predlohu som mal zrovna doma rozčítanú...
Nie som nejaký fanúšik komiksov, vlastne pokiaľ mám pravdu povedať, myslím, že iný rozsiahlejší komiks ako bol tento som ešte nečítal, no s tými fajnovými (občas až strach naháňajúcimi) ilustráciami to bolo celkom zaujímavé spestrenie čítania.

LordSnape
04.05.2015

Koplovu adaptaci jsem si přečetl jen díky odkazům v knize Tajemný hrad v Karpatech, a musím říci, že je to opět takový autorův standard. Děti možná vyděsí, ale mě už ne. Cartoon kresba opět celkem povedená.

Smrtka92
24.01.2015

Tak tenhle příběh jsem viděla a četla už v tolika zpracování, že ho dost dobře znám a že ho zpracoval Petr Kopl nemohlo být už lepší jeho komiksy miluju a můžu říct že sice něco málo bylo vynecháno či se trochu odsekl od základu ale nevadí i tak se povedla.

RaptoR
12.08.2014

Není to špatné zpracování Draculy, to tomu nemůžu upřít. Přesto cartoon kresba celý děj trochu odlehčuje a hororovou atmosféru aby upír pohledal. Ale buďme rádi za to, mohlo to dopadnout jako mnohem větší průšvih. Hlavně Koplův přístup a servírování popkulturních odkazů je parádní. Škoda jen, že je na konci vysvětlí. Pro zvídavého čtenáře je takové tušení souvislostí vždy zábavné :)