Sherlock Holmes: Skandál v Čechách (komiks)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektiv Sherlock Holmes řeší skandál v Čechách. Na rozdíl od dnešních dnů vše brilantně vyřeší. Podobně jako v předchozí knize Poslední případ, i v této komiksové adaptaci řeší Sherlock Holmes několik případů, které se v podání Petra Kopla vzájemně proplétají. Název prvního z nich – Skandál v Čechách – dal jméno i celé knize. Druhý příběh – Strakatý pás – přivádí Sherlocka Holmese i dr. Watsona na anglický venkov, kde není nouze o nejrůznější překvapení. Petr Kopl zachází s předlohou volně, ale drží se jádra příběhu, a pokud někde něco přidá, otevírá si tím dvířka do světa dalších mystifikací; stále však zůstává v době končícího 19. a začínajícího 20. století, kterou nazývá Victoria Regina. Pro zajímavost: na straně 7 naleznete v knize časovou osu, na které je chronologicky uveden přehled dosud zpracovaných příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181694/sherlock-holmes-skandal-v-cechach-181694.png 4.834
Série

Victoria Regina 1.

Žánr
Komiksy
Vydáno, Zoner Press
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Sherlock Holmes: Skandál v Čechách (komiks)

Přidat komentář
douchova11
19.10.2020

Komiks mě bohužel docela zklamal - připadalo mi to velice chaotické...

Corso
06.08.2020

Toto mi uslo, kupil som uz len ako ebook na zelenom mimozemstanovi . Co pozitku komiksu vzdy trosku ubera, posuvat a zvacsovat na obrazovke tabletu neni to prave. Inak trilogia Sherlocka Holmesa od Kopla je dobra. Sice niektore panely mi pripadaju ako rychlo urobene,ale je to napadite, obcas vtipek. Chcelo by to viac pokracovanie. Viktorianska seria bol dobry napad.


maid
17.08.2017

Překvapivě vtipné a pěkné, trochu ujeté zpracování do komiksu. Vhodné pro starší děti i dospělé. Znalost kánonu vhodná, ale ne potřebná.

Blue
26.09.2016

Pět hvězdiček dávám za opravdu příjemný zážitek korunovaný dvěma tajnými detektivy českého krále zachycenými v detailu v kupé vlaku. To bylo opravdu velmi vtipné.

Štítky

detektivky komiksy Čechy

Autor a jeho další knihy

Petr Kopl
česká, 1976

všech 79 knih autora

Podobné knihy

Kniha Sherlock Holmes: Skandál v Čechách (komiks) je v

Přečtených43x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených3x
Knihotéce11x
Chystám se číst4x
Chci si koupit6x