Národní třída

Klub osamělých rváčů. Hlavní hrdina, přezdívaný Vandam, vypráví příběh svých životních soubojů s městem, nedávnou minulostí a rodinnými démony. Drsná a zároveň melancholická novela ze sídliště, kde lidé a domy vzdorují přírodě i neodvratnému zániku. Nový Rudiš zasáhne čtenáře přímo na solar. Inspirováno skutečnými událostmi. „Vždycky může vyhrát jen jeden. Takhle a ne jinak funguje svět. A když zkusíš někoho zmlátit, tak pochopíš, jak to funguje a nebudeš mít už potřebu dál pátrat a tápat. Někoho poučíš o životě a sám budeš taky poučenej.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165828/narodni-trida-cy2-165828.jpg 3.8476
Novely, Literatura česká
Vydáno, Labyrint

Kniha Národní třída

Disease

Žijí mezi námi a mají volební právo... Zajímavou formou napsaný příběh nezajímavého sráče. Ale rozhodně lepší než film.

Crozz

Neotřelý styl psaní má Rudiš, ten se mi líbí, jinak příběh lepší průměr.

xxtom

Nejvíce mě kniha zaujala svým stylem vyprávění příběhu. Hezky se mi četla a líbila se mi více než film.

Mermaid

Já se nemohla začíst. Neseděl mi styl ani příběh. A to jsem se těšila...

Ladislav73

Přečteno jako audiokniha ve výborném podání Hynka Čermáka.
Kniha je lepší než film, ve kterém spousta souvislostí chybí. Bez přečtení knihy, dle mého názoru, film nepochopíte.

Eicherik
19.10.2020

Národní třída je taková drsná jednohubka z pražského sídliště, Národní třídy, putyky Severka a příměstského lesíka. Cajk. Na začátku mě okamžitě překvapil zkratkovitý, ale trefný jazyk. Cajk. Vandam je tragická postava, která to nemyslí zle, ale je tak nějak předurčena dostávat se do trablů. Cajk. Z knihy jsem se mimo jiné dozvěděl, že jilm je branou někam jinam, ale to je jinej příběh. Cajk. Nejspíš sáhnu i po další tvorbě Jaroslava Rudiše, abych byl poučenej o životě. Cajk. První a poslední kapitola je černej humor toho největšího kalibru. Cajk. Teprve na konci vám všechny souvislosti zapadnou do sebe. Cajk.

hvozdik
16.10.2020

Za některá slova, některé věty a strany bych dala plný počet. Jako celek, hm, no, na rozpacích.

Madluska
13.10.2020

(+ SPOILER) Národní třída mě zaujala o dost víc než Český ráj, možná i proto, že se víc soustředí jen na Vandama, možná proto, že už jsem byla na Rudišův styl víc připravená. V každém případě mi tady to zdánlivé motání v kruhu a plácní nesmyslů, které ale ve finále dává smysl celé knize i osudům "hrdiny" přišlo opravdu účelně použité. Závěrečný kop s otočkou, kdy se dozvíme, jak to na té Národní vypadalo, bylo jen třešničkou na dortu. P.S. Ačkoliv jsem film neviděla, celou dobu mi před očima běhal Hynek Čermák. No, možná i on se na výsledném hodnocení podepsal. :-)