Národní třída

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Klub osamělých rváčů. Hlavní hrdina, přezdívaný Vandam, vypráví příběh svých životních soubojů s městem, nedávnou minulostí a rodinnými démony. Drsná a zároveň melancholická novela ze sídliště, kde lidé a domy vzdorují přírodě i neodvratnému zániku. Nový Rudiš zasáhne čtenáře přímo na solar. Inspirováno skutečnými událostmi. „Vždycky může vyhrát jen jeden. Takhle a ne jinak funguje svět. A když zkusíš někoho zmlátit, tak pochopíš, jak to funguje a nebudeš mít už potřebu dál pátrat a tápat. Někoho poučíš o životě a sám budeš taky poučenej.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165828/narodni-trida-cy2-165828.jpg 3.8422
Novely, Literatura česká
Vydáno, Labyrint

Kniha Národní třída

ADE138

Velmi zvláštní příběh

MilaSliacka

První dojem byl zvláštní, ale brzy jsem si na heslovitý styl vyprávění zvykla a když teď čtu knihu podruhé, zkratkovitost mi pomáhá pochopit myštenkové pochody hlavního hrdiny. Ten si myslí, že má všechno srovnané, nalinkované, bordel je potřeba uklidit a v hlavě mít jen ty pravé chlapské hodnoty. Ale ve skutečnosti se náš hrdina ztatil v lese jeho rodiče. Držím mu place, aby našel cestu ven.

zluk

Náhled do hlavy jednoho obyčejného typka, co se rád pere a zije ve svém světě. Viděla jsem i film a obojí má cosi do sebe. Takových Vandamu mezi námi zije... Člověk se jim radši vyhne.

Pitbullka
06.12.2019

Bylo to čtivé, ale bohužel mě příběh nějak extra nezaujal. Postavy mi byly nesympatické a ten příběh byl takový, no, jednoduchý. Čekala jsem trošku něco jiného.

VojtaG.
13.11.2019

Kratičká knížka. Málokterý autor dokáže věrně vystihnout tlachy štamgastů z náleven, jako je Severka (a přidat příběh s pointou).

Vesmich
26.10.2019

Jak se tak život v Severním Městě odvíjel, všechno to sedělo. Nevím, které S.M. měl autor před sebou, ale to, které znám já, sedí přesně. Hospoda Severka mezi paneláky sídliště, které mohl docela dobře stavět táta chlápka, který je starý stejně, jako ten Vandamův. Složení osazenstva, všechno to smažení a zvláštní les, který tam býval ještě nedávno, než ho pohltilo zase další sídliště a silnice. Smažky, chlast, mudrování, dluhy, otcové zoufale se snažící NĚCO předat svým synům…protože to byla původně rozhlasová hra, pustila jsem si to jako audioknihu a Hynkovi Čermákovi jsem to celé nejen věřila, ale jasně jsem to před sebou také všechno viděla. Za mě tedy paráda. Celé.

Rawen616
25.10.2019

Tak já nevim. Snesitelné to bylo až jako audiokniha. Ale vůbec netuším co mi to dalo či mělo dát. Hlavní postava je strašně zvláštní týpek, u kterého si vůbec nejsem jistý kam ho zařadit. On je totiž tak nějak vším a ničím. Na první pohled by to byl klasickej hospodskej nácek. Jenže na to je moc apolitický, málo národovecký a překvapivě dost chytrý a zběhlý v historii a dokáže velmi působivě vyprávět o starověkých bitvách a válečnících. Jenže je to taky bejvalá smažka a komunistickej policajt. A taky je to klasickej pivní výmaz, co jen hledá bitky a konflikty aby mohl poučovat o životě (až je jednou sám poučen - to je vlastně celá zápletka) a celkově je to postavička dost tragická. Zkrátka nevím co si mám o knize myslet. Možná to tak má být.

Anna27
13.10.2019

Zajimavé. Jsem zvědavá na film.