Procitnutí

Hororland. Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy, nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS! Martin Lafetka donedávna patřil k těm nebohým náctiletým, kteří se chtějí za každou cenu odlišovat od okolí. Snad by raději zemřel, jen aby byl zajímavý. Ale pozor na přání…! Když se probudíte v márnici se znamením věčnosti na hrudi a duchové začnou vstávat z hrobů, tajemné síly světa živých i mrtvých se budou přetahovat o vaši duši, dali byste cokoli za to, abyste aspoň chvíli byli zase normální. To je však jen začátek… Martinovy pravé schopnosti se brzy projeví.Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy, nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS! Martin Lafetka donedávna patřil k těm nebohým náctiletým, kteří se chtějí za každou cenu odlišovat od okolí. Snad by raději zemřel, jen aby byl zajímavý. Ale pozor na přání…! Když se probudíte v márnici se znamením věčnosti na hrudi a duchové začnou vstávat z hrobů, tajemné síly světa živých i mrtvých se budou přetahovat o vaši duši, dali byste cokoli za to, abyste aspoň chvíli byli zase normální. To je však jen začátek… Martinovy pravé schopnosti se brzy projeví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131939/procitnuti-131939.jpg 3.890

Kronika vzkříšence 1.

Horory, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Procitnutí

D.L.S.
31.05.2020

Trochu mi vadilo, jak tenhle komiks pořád křičí na celý kolo, že není klasickým komiksovým příběhem (mezi náma, v podstatě Ghost Rider řízlý Batmanem a Šestým smyslem), i když je a sluší mu to. To jak se snaží fakovat slavné příběhy, ze kterých vlastně vychází mi přijde dost uncool. Jinak je to ale dobré čtení, má to hezkou kresbu, pěkné nápady a neříkám, že není originální, to taky určitě je. Obzvlášť v porovnání s Koplovým ,,Zázrakem", který fakt nestál za nic, je tohle skvělý kus práce.

ADE138
13.03.2020

Celkem nápaditý příběh, dynamická kresba. Hodně se mi líbily kresby měst, budov.

marta14
17.07.2019

Kresby se mi líbily, příběh byl celkem originální a líbil se mi. Byla tam zasazena česká města, což je velké plus, ale ten konec? Nemám ráda otevřené konce a tohle už vůbec ne. Jsou tu vlastně dva otevřené konce.... No a k dalšímu dílu se asi nedostanu, protože v knihovně ho nemají... Škoda.

kapitan9556
20.03.2019

Petra Kopla, jsem si za poslední dobu hodně oblíbil! A tenhle comics, je toho jasným důkazem. Nevím jestli je to tím, že jsem tuto knihu četl současně s Kingovým Řbitovem zviřátek (podobné téma), ale moc se mi líbila! 4 hvězdy dávám pouze proto, že mi kresba přišla taková různorodá a zdá se mi, že Petr neumí moc obličeje. Kdybych měl hodnotit jenom příběh, dávám 5.

Nelíísek
28.11.2018

Přečteno jedním dechem.

Kresba je místy taková... zvláštní až někdy nepřirozená ale celkové rozložení stránek je potěcha pro oko.

Nějak moc jsem od tohoto komiksu moc nečekala .. ale opravdu hodně překvapil. Ze začátku to možná bylo až moc velké klišé ale potom co se děj rozvinul to bylo ono.

Asi už nemám co víc napsat sečteno podtrženo, nadchlo mě to a vyhledám i další díl, snad možná i další díla tohoto autora.

PS: Taky Vás autor znejistil jestli opravdu žijete ?? bylo to dost děsivý co ...?

Plague
30.09.2018

Že bych byl z Procitnutí na větvi se říct nedá, ale zklamaný taky nejsem. Příběh smrdí trošku klišé - taková kombinace Šestého smyslu a Dead like me Hlavní hrdina - takový ten plachý, introvertní správňák, trochu mimoň - je právě díky své výjimečnosti (která neustálým opakováním už výjimečná zas tolik taky není) vybrán k plnění poslání obrovské důležitosti. Následuje šok, otázky typu proč právě já (vždyť ja jsem jen blablabla), tak já to tedy beru šéfe. Chybí něco? Že ne? Ale ano! Boj mezi morálními hodnotami jednotlivce vs. odpovědnost a poslání vůči celému lidstvu. Achjo.
Kresba se mi líbila, je hodně specifická a dobře ladí s atmosférou celého příběhu. Stejně jako domácí prostředí. Příjemná změna číst české názvy ulic, měst a jména postav. Opravdu jo.
Čtvrtá hvězda je za závěr a epilog. Závěr - nečekal jsem ho a líbilo se mi jeho podání. Nic extra ale v jednoduchosti je krása. Epilog - nahrávka na další díly které už by mohly být co se příběhu týče ogininalnější.

Hadati
12.06.2017

V tomto komiksu není nic překvapivého, co byste již nečetli v jiných komiksech. Pro mě ale měl zvláštní kouzlo tím, že se jednalo o český komiks, kdy mladý outsider získá nadpřirozené schopnosti. A lidé, kteří tenhle typ komiksů čtou, určitě alespoň jednou si představovali, jaké by to bylo, kdyby se dostali do podobné situace. Díky tomu jsem se dokázal s hlavní postavou sžít, i díky českým reáliím, a více si to užít. Jen je škoda, že komiks má otevřený konec, ze kterého je zřejmé, že autor počítal s pokračováním příběhu, který se nekonal.

Pavo.Klima
17.11.2016

Jedu jaksi pozadu :) Napřed Zázrak (dosavadní čísla v rámci 1. ročníku/2016), pak Kronika vzkříšence – Druhé procitnutí a až teď Procitnutí. Je jasné, že jsem ovlivněný následujícími dílky komiksové skládačky od Kopla. Bylo to tedy už lehce předvídatelné, kresba (i celkové zpracování) se mi líbila víc ve druhém díle. Záběr na magii ve Vzkříšenci opravdu nahrává tomu budoucímu (avizovanému) propojení příběhů Zázraka a Vzkříšence. Uvidíme, jak to bude fungovat, jen aby se nám chlapci moc nedublovali. Snad už se nebude nic dít v pražské historické budově Národního Muzea..... :-D Jinak by toho už bylo moc... a čeho je moc, toho může být příliš :)
Jsem ale zvědavý a těším se, co bude dál...