Chlapec, který rozdával sny

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, určují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435298/big_chlapec-ktery-rozdaval-sny-WyG-435298.jpg 4.4885
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

La gang dei sogni, 2008

Kniha Chlapec, který rozdával sny

Alizon
27.12.2021

Roman o chlapci, ktery sel za svym americkym snem. Jeho fantazie mu pomohla prekonat nelehke detstvi v chudinske ctvrti New Yorku. A s fantazii pracoval i dal, touzil po tom prosadit se v zabavnim prumyslu a jen tak neceho se nezalekl. Ctiva kniha se slusne vykreslenou atmosferou, a s mnoha vrstvami (milostny pribeh, gangsteri, zabavni prumysl). Zacatek me bavil hodne, ke konci kniha na pritazlivosti trochu ztratila (skoda).

Knihomolka506
24.12.2021

Mix rodinné historie spolu s temnou dávkou gangsterů a životě chudých přistěhovalců v ghettech. Christian s matkou v životě moc štěstí neměli a dostali něco úplně jiného než očekávali. Pravidla v ghettu určují jestli přežijete. Nic než jejich dodržování neexistuje a tak Christian nejen, že je dodržuje, ale vymýšlí vše tak, aby gangstery (A nejen je) přelstil. Zajímavý příběh

Zuknihomol
28.11.2021

Kniha byla zajímavá, poutavá a s celkem originálním námětem. Avšak absolutně mě nesedělo vyprávění z pohledu Billa/Punishera. Dělalo se mi z něho nanic, abych byla upřímná. Kniha je o nadějích a snech vymanit se ze spárů chudoby, gansterů a prostituce. Z knihy silně zaznívá touha stát se někým jiným, touha být Američanem a zažít na vlastní kůži americký sen.

otesánek
10.07.2021

Trochu zklamání.Poslední kniha kterou jsem od autora četla a jak jsem z předchozích byla nadšená, tak tahle je slabota. Rozvlekle hledání své velké lásky.Naprosto divný konec hlavního záporáka. Ještě ,že jsem jí nečetla mezi prvními....nevim zda by zlákala ke čtení dalších knih od autora.

gaaabi
09.07.2021

Zajímavé a čtivé jako vždy... tento autor nikdy nezklame!

eliášová
13.06.2021

úžasné jako vždy

prochajda
28.05.2021

Krásný příběh se šťastným koncem ze zajímavého prostředí rodícího se rádia a filmového průmyslu v Americe. Rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

Datr1
22.05.2021

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.