Slib svatojánské noci

Tři venkovské děti z Moravského Slovácka se ocitnou v císařském městě Vídni. Mají štěstí, start do nového života se jim zdaří. Shodou náhod, ale i vlastním přičiněním se jejich vzletné dětské sny postupně mění ve skutečnost. Život se s nimi přesto nemazlí, prožívají jak přátelství, tak lásku a úspěchy, ale i nenaplněná očekávání, okusí i zradu a bolestná zklamání. Jsou svědky tragických událostí, které těžce poznamenají jejich osudy. Slib, který si daly o svatojánské noci, své první noci ve Vídni, se přesto snaží dodržet, i když podmínky, za kterých ho uzavřely, se během let v mnohém změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363306/big_sen-svatojanske-noci-J8N-363306.jpg 452

Kniha Slib svatojánské noci

zimolka
05.10.2021

Krásné oddechové čtení .

Katka2382
28.03.2021

Kniha jakoby vytažená z babiččino knihovničky,hodně připomíná literaturu první republiky.
Sice to nebyl úplně můj šálek kávy,ale četlo se to pěkně.

SumýšIrena
06.02.2021

Celý příběh byl až nepřirozeně pozitivní. Jako kdyby babička vzpomínala na své mládí. Ale hezky se to četlo.

tittanie
26.12.2020

Krásný příběh. Možná měl takových padesát stránek navíc, ale moc se mi líbil popis doby, postav a prostředí. Super.

TamaraKrejčí
12.11.2020

Nádhera, má čtenářská dušička plesá.
V myšlenkách s Johankou, Mařenkou, Jurou a s celou Modrou hvězdou budu dlouho prožívat jejich příběh, i když nebyl vždy jen růžový. A slibuji, že mé první kroky z Wien-Banhof povedou do Prátru a dál po stopách těchto přátel....Přiznávám, Vídeň znám lépe jak Prahu, proto mě tento příběh takto zasáhl, byla jsem tam!!!!
A, ať si ptáček jarabáček štěbetá co chce, mi se to líbilo.

eva3992
23.07.2020

Příběh se odehrává v polovině devatenáctého století. Tři venkovské děti z Moravského Slovácka musí uprchnout po nešťastné události, kterou způsobily. Přestože jsou malé, vydají se na odvážnou cestu až do Vídně. Podaří se jim tam najít druhý domov a splnit si své sny? Nebo si s nimi osud nepěkně pohraje?

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou a v podstatě jsem vůbec netušila o čem bude. Musím říci, že mě kniha příjemně překvapila. Styl psaní mi nejprve připadal hodně dětský, ale pak jsem si na něj zvykla a moc mi vyhovoval. Celkově mi kniha vyzněla spíše jako pohádka, celý příběh byl milý a pěkný (tyto dvě přídavná jména k němu pasují asi fakt nejvíc). Ale poslední třetina byla plná emocí, že jsem si u ní i pobrečela.

Ač jsem trošku podle anotace očekávala spíše drsnější příběh o tom, jak se děti musí protloukat světem, byla jsem nakonec moc ráda za tuhle milou oddechovku. Děj byl možná někde i trochu předvídatelný, ale ani to neubralo knize na kráse a jemnosti.

Doporučuji k přečtení a to spíše romantickým duším.

soukroma
26.05.2020

Příjemné čtení, plné zajímavostí z dob nedávno minulých - jak se žilo v našich vesnicích na Slovácku a jak se žilo v "největším českém městě" (jak autorka ráda mnohokrát připomínala) Vídni v druhé půli 19. století. Líčeno z pohledu sirotků nezletilců postupně beroucích rozum a zkušenosti, takže žádné romantické či dramatické čtení (vhodné pro děti a mládež), vše plynulo až s podivem poklidně.
Postupně mi už trochu vadil trochu jednotvárný jednoduchý styl, zkratkovitost u popisu místních událostí a současně zdlouhavost textu kvůli častým opakováním, která dle mého nebyla literárním záměrem, jen opomenutím. 70%

Smiragl
23.04.2020

prijemna oddychovka, autorka mi svym stylem pripominala HM Kornerovou. Pribeh je zajimavy, sdeleny jasne a je uzavreny, za coz jsem byla rada. Zadne zaludnosti ctenare necekaji, proste idealni cteni pred spanim.