Legenda o nekonečnu

kniha od:

Legenda o nekonečnu https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420884/bmid_super-spellsword-saga-7kf-420884.jpg 4.4 92
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Konverzační komiksová komedie z fantasy prostředí, kde je kouzelnický řád konfrontován s nebezpečnou Magickou koblihou nekonečna. Dva vybraní čarodějové, Klerenc a Eliot, jsou vysláni najít tzv. časomága, který jako jediný může koblihu sníst, aniž by způsobila konec světa. Jejich cesta je však dlouhá a komplikovaná. Při svém pátrání navštíví elfí hipsterskou kavárnu, hřbitov uprostřed temných hvozdů, prastaré bitevní pláně či kouzelnickou akademii pro čarodějky. V průběhu děje se seznámí se spoustou charakterů, mezi které patří hrdá princezna barbarů Noria, nekromant Funus či velitel stráží jménem Cedrik. Příběh je prošpikován vtipem, narážkami a odkazy na dnešní popkulturu.... celý text

Komentáře (27)

Komentáře 27 Recenze 4

Majrek
Majrek
03.03.2023 5 z 5

Moc pěkný počin. Hubert a Hugo také vůbec nejsou špatní, ale tady se autor vyřádil, popustil uzdu fantazii a výsledek stojí za to!

lyriq
lyriq
27.02.2023 5 z 5

Tohle je velká paráda. Vtipný jemný humor, zajímavý námět a krásná kresba.


Atlantis
Atlantis
16.01.2023 4 z 5

Dobré, hodně dobré. Ještě ale chyběl malinkatý kousek, aby šlo o opravdu skvělé dílo. Bavily mě vtipy, líbily se mi narážky a skryté easter eggy, fascinovala mne kresba větších panelů. Ale... je to celé lehce na sílu. Vtipy jsou často viděné už jinde a vypadají jen jako přeložené z angliny. A příběh je v pohodě, ale taky nic světoborného. Nechci ale, aby tohle hodnocení vyznělo negativně, já se opravdu bavil, ale zároveň jsem si celou dobu říkal, že by to mohlo být ještě lepší.

GoodGames
GoodGames
06.12.2022 5 z 5

Dokonalá fantasy zábava a jeden z najlepších Českých (ale aj Slovenských) komiksov, ktorý by sa nestratil ani v zahraničí. Vo všetkých smeroch lepšie ako oceňovaný zahraničný komiks z rovnakého žánru Nimona. Nikkarin na komikse pracoval dva a pol roka a vidno to, prepracoval totiž všetko do najmenších detailov a ja som sa perfektne bavil. Sympatické postavy, skvelé vtípky, príjemná kresba a fungujú tu aj vážne scény. Pevne dúfam, že sa Nikkarin ešte k týmto hrdinom dakedy vráti a keby aj nie, jeho tvorbu už budem detailne sledovať.

Criosphinxx
Criosphinxx
01.09.2022 4 z 5

V době vydání Spellsword Ságy o tom mluvil snad každý nerdí YouTube kanál, tak jsem samozřejmě byl zvědavý, jeslli je to vážně tak vtipné, dobrodružné, plné narážek na popkulturu, roztomile a barevně nakreslené a ano, opravdu je tomu tak.

Doporučuji v momentech, kdy je tam dán název písničky, si ji opravdu pustit, je to takovým doplňujícím detailem dokreslující atmosféru situace.

Klerenc je vůl a doufám, že v dalších dílech (pokud někdy budou) bude furt stejným volem:D

ArkAngel
ArkAngel
26.08.2022 4 z 5

Dokonalá fantasy parodie s magickými koblihami a hipsterskými elfy. Příběh stojí na klasickém tropu, kdy máme hrdinu, který sklízí zásluhy za činy svého asistenta a přitom sám nic nedělá. Klerenc a Eliot dostanou v tomhle komiksu za úkol najít časomága, ale nakonec celá tíha úkolu padne na Eliota, ke kterému se připojí ještě barbarka Noria. Na skoro každé stránce najdete nějaký easter egg nebo povedený vtip a Nikkarin se nebojí kopnou i sám do sebe, že neumí malovat koně. Doufám, že někdy bude pokračování!

Tomas@S
Tomas@S
20.06.2022 4 z 5

Jelikož se mi líbila autorova série 130, nemohl jsem tento komiks nechat v knihovně jen tak čekat. Je to taková legrácka, kterou jsem si musel přečíst či prolistovat hned dvakrát, jelikož jsem na některé nenápadné drobnosti, které se na konci příběhu ukáží jako podstatné, už dávno zapomněl nebo si jich ani nevšiml. Lehce jsem se ztrácel v dějové linii, je to celé trochu dadaistické. Možná by se to dalo přirovnat k adventurové hře, kde souvislosti často nedávají moc smysl, ale jsou tam vloženy jelikož to někomu přišlo jako vtipné.
Oceňuji celkové zpracování, je to velká a barevná kniha, kresby krásně čisté a originální, hezké na pohled. Dále spoustu odkazů na jiné známé příběhy, filmy či počítačové hry. Bohužel asi z toho velkou část ani neznám, tady by se hodil nějaký vysvětlující popis co a kde je odkazováno.

_Tess_
_Tess_
08.05.2022 5 z 5

Pokud je jedno slovo, které tento komiks vystihuje, je to “geniální”. Geniální postavy, příběh a svět, ve kterém se vše odehrává. Elfí hipsteři, co si nejdřív vyfotí svoje flat white než vám přeloží texty ze staroelfštiny, automaty na lektvary nebo Google křišťálové koule. Podobnými věcmi je příběh přímo narvaný a já to naprosto zbožňuju. Kromě toho je tu spousta easter egů na současnou popkulturu. Pro mě jako milovníka her je tu jedna celá stránka jen s videoherními referencemi. Za chvilku u každého panelu strávíte přeci jen o pár sekund déle, aby vám nějaké skryté překvapení neuteklo.
Postavy jsou zábavné, se spoustou kvalitních hlášek a rychle si s nimi padnete do noty.
Velký plus dávám za zmínky písniček k určitým scénám v komiksu. Skvělá maličkost, která hodně přidá.
Kresba je úžasná, hodně barevná a celkově lahodí oku.
Jak jsem již psala na začátku, tenhle komiks je prostě GENIÁLNÍ. Přečetla jsem ho za jedno odpoledne a bavila se u každé stránky. Je to boží a rozhodně se pustím i do dalších komiksů od Nikkarina.

Pítrs85
Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Hrozně fajn feel good komiks, při jehož čtení mi bylo dobře po těle. Nijak originální (to se ani nesnaží být), ale prostě svérázný, s pomrknutím na současnou pop kulturu. Zkrátka komiks stejně pohodový jako jeho autor.

Štěpinambura
Štěpinambura
25.04.2022 5 z 5

Super krásný komix! Dávám za pravdu. Skutečně super sága.

simon9946
simon9946
24.04.2022 5 z 5

Skvělé.

kate9326
kate9326
13.01.2022 5 z 5

Bylo to vtipné, ne zrovna pro dětičky pod dvanáct- takže zařazení mezi dětské nebude asi nejpřesnější. /v knihovně/..úplně malé děti by nemusely něco pochopit.
Originální bylo doplnění songy- trochu ala Wattpad...:-) ačkoliv jsou to oldies hitovky, takže člověk musí hledat na yt.. Přečteno za hodinku, super.

Nelíísek
Nelíísek
27.11.2021 4 z 5

super jednohubka která se čte jedním dechem, jediné co mi nesedlo tak je kresba těch gumových rukou která mě úplně praštila do obličeje.

MCGinger
MCGinger
25.10.2021 5 z 5

Vtipná jízda se spoustou narážek.

BUBO26
BUBO26
02.10.2021 5 z 5

Nestáva sa mi často, aby som sa nahlas smial pri knihách, ale pri tomto komikse to bolo v jednom kuse. Komiks je krásne nakreslený, naplnený easter eggmi, ktoré po chvíli hľadáte v každom okienku a naozaj zábavný. Príbeh ma bavil, hoci plynul veľmi rýchlo. Nedá sa povedať, že by bol nejako originálny, ale toto mi nejak nevadilo. Samotné vykreslenie "fantasy settings" mi stačilo. A síce som dal 5 hviezd, neodpustím si kritiku.
Z príbehu som nepochopil, čo by sa stalo, keby niekto koblihu Nekonečna zjedol, alebo keby ju nechali niekde uloženú. Tým pádom mi nie je jasné tá prvotná príčina, prečo boli vyslaný na túto výpravu. Taktiež príbehu vadí absencia záporáka. Kto koblihu vytvoril? Za akým účelom? Kto je tá temná postava ťahajúca za nitky? Toto sa dozvieme až na konci knihy a zase sa tým vytráca napätie v príbehu. Samotné uzavretie príbehu mi tiež prišlo akoby "spíchnuté na koleně" a trochu nedostatočné.

uzivatel04658
uzivatel04658
28.04.2021 5 z 5

Spellsword sága je snad ten nejlepší komiks, který jsem kdy četl. Komiks obsahuje solidní dávku humoru, dobrodružství a nádherné kresby. Je zde hodně narážek, jak na hry, jako třeba god of war, Warioland 3 atd. , ale také i na známé filmy jako třeba star wars. Hlavní postavy jsem si hned zamiloval. Asi úplně všechny postavy to příběhu pasují. Za mě je to opravdu skvělý komiks a mrzí mě, že to má jenom 88%. Hlavně mě teda mrzí, že v Česku nejsou komiksy nějak extrémě rozšířené. Je to škoda, v Česku jsou opravdu krásné komiksy, jako třeba asi všechny komiksy od Nikkarina, nebo třeba Pérák a nebo Brána světů. Knize jsem dal všech šest hvězd.

svarnyp
svarnyp
27.12.2020 5 z 5

Komiksova lahoda se zajimavym dejem, vtipem a hromadou skrytych pomrkavani na ctenare.

Rawen616
Rawen616
19.09.2020 4 z 5

Tak zase pro změnu příjemné překvapení na české komiksové scéně. I když tady jsem to čekal, protože tak nějak znám autorovi názory na českou komiksovou scénu:-D Vlastně dvojité překvapení, protože jsem očekával vyloženě komiks pro děti ale ono je to spíš pro puberťáky a o nějakou tu jemnou sprosťárnu tam není nouze. Nemluvě o snahu dát na každou stránku nějaký odkaz, který pochopí jen ostřílenější geek. Příběhově je to jinak jednohubka, která prakticky od začátku do konce nepoleví v tempu a je možná až na škodu, že řadou míst a kolem řady postav doslova prosvištíte. Nejvíc bych to asi přirovnal k hodně naspeedovanému Pratchettovi. Rozhodně jde ale o krok správným směrem od série 130, která mi zpočátku přišla zajímavá dokud to byly jen takové tajemné střípky ale jako ucelený příběh mě ten svět nakonec moc neoslovil. Nikkarinově současnému stylu kresby daleko víc sedí tahle pohádková ztřeštěnost.

valinka222
valinka222
24.05.2020 5 z 5

Komiksy čtu zřídka a s tímto jsem velmi spokojená. Skvěle nakreslený, vtipný, narážky na dnešní kulturu a děj odsýpá.

Sabrielka
Sabrielka
03.05.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi oceňuji vtipně napsaný děj.

Mercatino
Mercatino
08.02.2020 2 z 5

No to byl hodně těžký porod. Já jsem se toho tak bál, že teď nevím, jestli mé očekávání se naplnily, protože jsem je měl před čtením a nebo tomu tak skutečně bylo, protože to na mě tak působilo i tak.

Komiks je krásně zpracovaný, ty barvy a panely jsou dokonalé. Těžko již to někam posouvat, v tomto směru se jedná o umělecké dílo a Nikkarin se krásně v tomto komiksu vyřádil.

Každopádně příběh mi nesedl tempem, příliš rychlý a přímočarý. Při čtení jsem se dožadoval zpomalení, rozvinutí a ono se to jen zrychlovalo a posouvalo dále. Připadal jsem si jako násilím tlačený, tam kam se mi vůbec nechtělo. Měl jsem spoustu otázek, nedostal jsem odpovědi. Postavy a svět měly potenciál se krásně rozvinout, ale nedošlo k tomu. Na mě šílené tempo, které jsem nestihl nijak pozitivně strávit.

Nikkarin nám ukázal krásný svět, ze kterého mám pocit, že mi nic nezbylo.

azzies
azzies
04.01.2020 5 z 5

Po přečtení musím konstatovat, že moje obavy se nenaplnily.
Příběh má hlavu a patu, zápletka je originální, hlavní padouch je potrestán. Co mi trošku vadilo? Nenašel jsem vodítka, která by během vyprávění ukazovala kdo je hlavní padouch, notabene, že nějaký padouch vůbec existuje. Rozložení panelů nijak nepřekvapí, celostránek málo (koráb je parádní). Občasný skok v ději mezi panely mě donutil zkontrolovat, zda jsem nepřeskočil o list dopředu, nebo zda nenásleduje uvození další kapitoly.
Čím víc jsem se blížil k závěru, tím větší jsem měl radost, že tato kniha vznikla a tak nějak mi přestalo úplně vadit, že tím autor oddálil závěr 130-ky. Proč?
Postavy jsou obstojně vykreslené, chování až na vyjímky logické a jejich motivace vesměs také. A to, zdá se mi, není v takovém rozsahu úplně málo. Zvláště v případě, že kreslíř je zároveň scénáristou. (spojení Nikkarina s vyjímečně schopným scénáristou by mělo jistě velmi zajímavé výsledky).
V části, kde postavy putují dalekými tajemnými kraji jsem vysloveně litoval, že se krom putování nic neděje, protože tyto panely patří k tomu nejlepšímu z celé knihy (graficky).
Kresba pokračuje ve stylu Huberta a Huga, barevná paleta je windosově pastelová.
Někdo může namítat, že většina ženských postav v díle "je nějakým způsobem romantizovaná" a že hlavní ženská hrdinka by nemusela mít bikini-brnění. Co na to říct? Snad jen to, že v době, kdy budou vycházet pouze naprosto politicky a gendrově korektní a vyvážená díla, může někdo namítat, že tato díla jsou sice politicky a gendrově korektní, ale např. ideově jsou to díla naprosto nepřípustná a proto pro mládež nevhodná.
Inu, to posoudí až historici. My ostatní se můžeme zatím nechat bavit autorovou fantazií a dumat nad tím, jakou může mít chuť kobliha ochucená vesmírným prachem.

stea
stea
25.12.2019 5 z 5

Smála jsem se nahlas.

martinstefko
martinstefko
05.12.2019 3 z 5

Komiks "Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu" nemá nijak komplikovaný děj, nepřekvapí nějakou nečekanou pointou, ale na druhou stranu velmi potěší hravostí, úžasnou fantazií, kdy některé panely jsou v tomhle směru skutečně úchvatné, a také si budete užívat různé narážky, které autor v komiksu má, a to i třeba takové, kdy vám předkládá jakou píseň si máte při čtení některých pasáží pustit. Pokud ji znáte a začne vám hrát v hlavě, jen to umocní prožitek. A pokud ji neznáte, můžete si ji pustit. Nebudu tvrdit, že komiks "Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu" je skvěle originální, je to přelomové dílo, takový prostě není. Ale je to zábavný komiks, který bude bavit děti i dospělé. A to je na jedno komiksové dílo víc než fajn. A vzhledem k tomu, že je to české dílo, je to ještě příjemnější.

adela3128
adela3128
23.11.2019 5 z 5

Úžasně barevná, fantastická pouť s koblihou. Nikkarinův styl je jedinečný, sám si i napsal scénář, který je plný vtipů a odkazů na různá díla popkultury. Pro mě je Nikarrin srdcovka. Kupuju so kvůli němu i Čtyřlístek, když je tam Hubert a Hugo. :-)

ADE138
ADE138
12.11.2019 3 z 5

Docela mě tento komiks bavil. Ale pořád je to jen lepší průměr.

Dragonian
Dragonian
18.10.2019 5 z 5

Úžasné dílo! Přečteno jedním dechem. Skvělé narážky na popkulturu a autor si umí udělat legraci i sám ze sebe. Tohle se vážně povedlo.

Štítky knihy

komiksy pro chlapce české komiksy

Autorovy další knížky

Nikkarin (p)
česká, 1987
2019  88%Legenda o nekonečnu
2010  87%130: Hodní, zlí a oškliví
2015  85%130: Odysea
2021  90%Hubert & Hugo
2012  91%Spellsword Saga VII

Kniha Legenda o nekonečnu je v

Právě čtených1x
Přečtených102x
Čtenářské výzvě10x
Doporučených10x
Knihotéce32x
Chystám se číst14x
Chci si koupit12x
dalších seznamech3x