Princ a Skřivánek

Princ a Skřivánek

Příběh dvou trochu zvláštních chlapců. Kristiána Prince, který si pomalu zvyká na život bez maminky, s tetou a bratrancem a Nikoly Skřivánka, který je nesmírně hudebně nadaný a také velmi osamělý.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26313/princ-a-skrivanek-42l-26313.jpg 4.667
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Šarlota12

Knížku jsem jako dítě četla snad dvacetkrát. A pořád se k ní občas vracím, když ji čtu svým dětem. Je skvělá.

renka
22.06.2017

Moje první předčtená kniha. Velice pěkně napsaná, pro děti záživná a ve své podstatě i poučná, jak by to mezi kamarády mělo vypadat :-)

Želvička13
06.06.2017

Krásná knížka, v dětství patřila k mým oblíbeným. Nedávno jsem ji doporučila dceři a také se setkala s velkým úspěchem. Citlivě napsané vyprávění o přátelství dvou kluků, kteří ani jeden nejsou zrovna v kolektivu oblíbení, ale když najdou jeden druhého, je jim spolu moc dobře. Moje první knížka od paní Stýblové, po té následovalo mnoho dalších, patří k mým oblíbeným autorkám.

grillica
26.11.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih, po které ráda sáhnu kdykoli. Nedokážu ani vyjádřit ten smutek, radost, dojetí, které mě pokaždé přepadnou při četbě tohoto neuvěřitelně citlivě napsaného příběhu... Dětská čistá přátelství můžeme dětem jen závidět. Každý by měl mít spřízněnou duši.

flanker.27
13.10.2016

Jedna z knih, které formovaly mé dětství, podobně jako třeba foglarovky. První knížka vůbec, co jsem přečetl, bylo Dobrodružství v zemi nikoho a pak hned tato. Patří mezi takové ty vážnější knížky pro děti, které je nepovažují za blbce a nutí je přemýšlet i o složitých životních situacích. Jak si ji pamatuju, myslím, že bych tam navíc teď našel i řadu narážek pro dospělé, které mi jako dítěti nedošly.

buccaneerka
09.08.2016

Snad nejkrásnější dětská kniha o přátelství. Četla jsem ji na vysoké škole v rámci literatury pro děti a mládež a určitě se k ní chci znovu vrátit, protože ve mně zanechala silný dojem...

italiana7
12.04.2015

U ty knizky jsem brecela...bylo to nádherný. ..takove pratelstvi uz se dnes nevidi

norrasun
29.03.2015

Vzpomínka na dětství a moje první setkání s tvorbou paní Stýblové, dojemná a působivá knížka.

atomi
04.11.2014

Jedna z nejkrásnějších knížek z dětství. O přátelství, vztazích v rodině, ušlechtilém koníčku...Čte se úplně sama, četla jsem ji několikrát a dokonce i nedávno na mateřské dovolené. V některých pasážích jsem měla i slzy v očích, jak je citlivě napsaná.

Andrea03
16.02.2014

Jediná krásná vzpomínka na dětství, nikdy nezapomenu jak jsem ji četla v noci tajně pod lampičkou...

DanielaH
26.01.2014

Četla jsem v dětství a moc se mi líbila

Ivaksa
29.09.2013

Tak to už jsou desítky let,co jsem jí četla.Ale utkvěla mi v paměti a díky ní jsem přešla na Stýblové knihy i pro dospělé.Její vhled a citlivost se dokonale snoubí s jejím literárním umem.

Elye
29.03.2013

Četla jsem ji jako dítě, ale vím, že byla nádherná....

kowalenska.m
27.02.2013

Hudba a přátelství. Opravdu hezké. Pro děti hezká. Četla jsem dávno, ale ještě teď si pamatuji ten pocit, když jsem jí četla. Měla jsem pocit, že přátelství a pravda překoná všechno.

vikaa
16.08.2012

Tahle knížka se mi moc líbila,i když jsem ji koupila pro dceru a četla ji až v pozdějším věku.

renka
03.07.2012

Má první přečtená kniha z dob kdysi dávných :-)

zuzosch
26.11.2011

Nejoblíbenější kniha mého dětství.