Moře potkalo oblohu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jonáš žije u moře a pokaždé, když z okna domu pohlédne na jeho hladinu, vzpomene si na příběhy, které mu vyprávěl dědeček. Na magické příběhy o místě, kde se moře potkává s oblohou. Medúzy a velryby se tam vznášejí, zámky a ptáci plují. Jonášův dědeček už sice nežije, ale chlapec dostane nápad – na dědečkovu počest postaví loď a to místo, o kterém mu tolik vyprávěl, najde!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/411467/more-potkalo-oblohu-YcF-411467.jpg 4.425
Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Ocean Meets Sky, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Moře potkalo oblohu

Přidat komentář
Knihomura
22. listopadu

Ilustrace suprové, ale nejsem si jistá, že tohle je knížka pro děti od 3 let.

Clara del Valle
17. září

Krásný příběh. Přenádherné ilustrace.

simona8126
10. září

Koukám, že zase budu za cynického mrzouta. Ilustrace v knize jsou nádherné, jemné, uklidňující a příjemné na pohled, o tom není pochyb. Ale ten příběh? Jestli se tedy tomu vůbec dá říkat příběh. Pár podivných vět ztracených v moři a po obloze. Jistě, celé to byl sen malého chlapce, a ten nemusí dávat smysl, ale jako čtenářka jsem čekala něco víc. Něco mnohem zajímavějšího. Jen jsem to tak prolistovala a během chvilky bylo po knize. Příště radši sáhnu po Malém princi nebo po něčem, co má alespoň myšlenku…

ADE138
05. srpna

Překrásná knížka. Hezký příběh, i když popsán minimem textu. A ty ilustrace....to je nádhera!

Fantasysvet
24. července

Detská kniha Medzi nebom a morom je útla. Nie je bohatá na text, ale aj ten, keď už raz sprevádza samotný výjav zachytený celostránkovou ilustráciou, je natoľko úderný, že viac ho nie je ani treba. Rozpovie vám toľko, koľko môže a vlastne aj má, ten zvyšok dopovie už samotná ilustrácia. Ilustrácia veľká, mohutná, farbistá, nasiaknutá emóciami, pre ktoré sa len ťažko hľadajú slová, a tak sa v nej čitateľ pomaly stráca cez vlastné vizuálne prežívanie. Nachádza a objavuje v sebe ukryté reminiscencie na vlastné detstvo. Necháva svoju fantáziu voľne plachtiť po mori podobne, ako to urobil Finn, keď sa jeho loď rozhodla nájsť miesto, kde sa more spája s nebom.

Bratia Fanovci vytvorili knihu, ktorá sa inak ako za unikát označiť ani nedá. Najmenším čitateľom otvorí svet, do ktorého sa možno báli vstúpiť, alebo doň vstúpili trochu bojazlivo, pretože sa museli vyrovnať so stratou blízkeho človeka. Dospelým milovníkom kníh, a to je jedno, či sú všedné, staré, klasické, alebo sa snažia popierať všetky známe formy a rozprávačské postupy, umožní návrat do vlastnej minulosti. A knižným gurmánom neopakovateľným spôsobom ukáže, aké nádherné vedia byť naše sny aj vtedy, keď si po nás Peter Pan už viackrát nepríde.

marillainwir
26. června

Krásný a citlivý příběh pro nejmenší děti. Dvouletá dcerka mi poprvé vydržela u knížky. Na každé straně je maximálně pár vět. Někdy jen jedna, někdy žádná. Ilustrace jsou nádherné a snové s nádechem dětského dobrodružství. Je to můj šálek čaje:)

Bezkyne9
27. května

Milá, laskavá kniha plná překrásných a uklidňujících ilustrací. Krátký příběh podněcující fantazii, jehož pečlivé a kvalitní zpracování nechává člověka obracet strany opatrně, pozvolna a s radostí :)

Ladasom
22. května

Krátký příběh plný fantazie a něhy. Překrásné ilustrace, díky kterým se kniha může řadit mezi skvosty.

1

Štítky

pro děti od 5 let

Autoři knihy

Eric Fan
kanadská
Terry Fan
kanadská

Kniha Moře potkalo oblohu je v

Přečtených26x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce2x
Chystám se číst8x
Chci si koupit8x
dalších seznamech1x