Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Zajímavý nápad - jak by šel život kdyby bylo rozhodnutí jiné - zajímavé i sepsání matkou a dcerou. Mnohem více se mi líbilo zpracování Sabiny - propracovanější, více mne vtáhlo do života Nely. Těžké téma, ze kterého v životě lze velice těžko odejít bez obětí ! Tolik bolestné a kolika žen se dotýká! Kéž by se dostalo pomoci všem zlomeným duším a kéž by měly sílu vzít svůj život pevně do svých rukou.

14.01.2024 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Miluji detektivky od Lisy, jak to ta ženská dělá, že Vás kniha přitáhne jako magnet a nepustí dokud nezhltnete poslední písmenka?! Člověk by se bál, že se v sériích vyčerpá a bude se opakovat, ale naštěstí se zatím tak nestalo. Opět skvělé, napínavé a další nahlédnutí do soukromí nám- fanouškům - tak blízkých a milých postav. Doporučení pro spřízněné duše - kdo neznáte Camillu Läckbergovou, můžete si zkrátit čekáním na pokračování Josie, řadou od této švédské královny detektivek podobou super řadou začínající Ledovou princeznou.

21.10.2023 5 z 5

Raci v hlavě Raci v hlavě Rudolf Král

Nádherná kniha! Díky nakladatelství Vyšehrad, že tak požitkářsky ukájí náš čtenářský hlad po krásných knihách, které můžeme vnímat všemi smysly Bravo Rudolfu Královi - děkuji za nevšední čtenářský zážitek, velice zajímavé prolínání dvou naprosto odlišných příběhů, skvěle zpracované téma první světové války, a to z různých úhlů, tak intimní a opravdové prožití dětství a dospívání v dětském domově, a to jak z pozice kluků, tak i porozumění jejího vedení. Krásný magický příběh zajímavě pospojovaných postav, kterým projdete celé století a tolik toho zažijete. Krása! Doporučuji!

30.08.2023 5 z 5

Hodiny tikají Hodiny tikají Tereza Boučková

Zajímavá kniha. Dozvěděla jsem se mnoho pro mne dosud neznámých věcí - stále jsem četla s mobilem po ruce a googlila a radovala jsem se, co jsem díky tomu mohla prožít - výstavy a divadla, jenž jsem nezaznamenala, zajímavá místa, zajímaví lidé. Prožila s autorkou řadu radostí i řadu smutků. S mnohými názory jsem souhlasila. Bylo to opravdu milé počtení k zamyšlení doporučuji

14.05.2023 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Krásná kniha - děkuji pane Špačku! Nádherně napsaná, čtenář prožil léta v čele státu po boku Václava Havla, byl přítomen tolika zajímavých setkání! Výborně napsané, čte se jedním dechem! Milé setkání s tak výjimečným člověkem. Bylo to velice zajímavé poohlédnutí za významnými světovými událostmi. Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Poutavé čtení, díky kterému jsem s takovým časovým odstupem získala na mnohé věci jiný náhled a hlavně si uvědomila o jak vzácnou osobnost svět přišel…

04.02.2023 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Kniha mne velice zasáhla. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou díky čtenářské výzvě- jinak bychom se nepotkaly. Výborně zpracované putování po stopách a duši Chrise McCandlesse od J. Krakauera, které mne přimělo zamyslet se nad tímto mladíkem a jeho světem, ale také nad nepochopitelnými útoky proti člověku, krerý nikomu neublížil - jenom byl jiný a potřeboval si prožít část svého života po svém...

04.02.2022 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Kniha se mi moc líbila. Pravda chvilku trvalo se zorientovat v různě se prolínajících a zdánlivě nesouvisejících příbězích a časových obdobích, ale potom skvělé. Baví mne knihy, které vás tak vtáhnou do děje, že vše prožíváte s hlavními hrdiny, či alespoň pozorujete za oknem. Po setkání s autorem mne nadchlo jeho vysvětlení třetího neživého kamaráda, kterému chtěl alespoň takto dopřát prožít dětské dobrodružství. Autor je mi blízký, přečetla jsem asi vše co napsal a těším se na další.

21.11.2021 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Napínavá, zajímavá kniha. Díky ní jsem nahlédla do života Afghánistánu a vcítila se do těžkého života tamních obyvatel. Člověku jsou potom zprávy současného dění pochopitelnější. Příběh chlapce, který se zoufale touží zalíbit svému otci a získat si jeho přízeň, uznání a lásku a kam až dokáže zajít je děsivý. Hrůzná je též tíha viny, kterou nese celý život za své skutky, ač byl dítětem a neuměl a nevěděl jak zpracovat hrůzu, které byl svědkem. Krásná kniha, pkterá se čte jedním dechem a rozhodně na ni nelze zapomenout.

18.11.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Překrásná kniha - nádherné originální zpracování! Nádherná vazba, úžasný papír, krásné písmo a dokonalé nedokonalé ilustrace. Milý příběh nepříběh. Je to vzácné putování Vaší duše s věrnými přáteli, kteří vás tiše doprovází a ke kterým se můžete přitulit, kteří Vás obejmou a nasytí čistou láskou. Krásné a vzácné!

29.04.2024 4 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Krásná kniha, nádherný příběh s nejedním překvapením. Velmi citlivé vtažení do doby první republiky až do r. 1946 - poutavě a tak poeticky - bylo tak pěkné prožít s knihou její život. Potěšilo mne, že ač z tohoto období je vydáno tolik příběhů, tento je nový, výjimečný, nevšední, autor je moc šikovný!

29.03.2024 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé příběhy s kočičí duší.

17.01.2024 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Prima detektivka. Přečtena na jeden zátah. Příjemná oddechovka od těžkých kousků. Sérii od autorky mám ráda, baví mne i rodinný život hlavních postav. Žádný krvák, trochu červená knihovna, napětí opět až do konce určitě doporučuji číst od prvního dílu postupně . Těším se na další.

10.04.2023 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Výborný počin od autora - částečné přenesení historie rodiny Harantů a jejich Hoslovického mlýna do knižní podoby a zachování pro další generace a to včetně vykreslení a přiblížení zrůdné doby, na kterou nesmíme zapomenout! Trochu mi při čtení vadil způsob dialogů v jednoduchých větách, ale nakonec to vystihovalo hlavní postavy a k převyprávění jejich života mi správně sedlo.

13.11.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Moc se mi kniha líbila - zajímavý a napínavý příběh s překvapivým koncem. Odehrává se v srdci milované Šumavy a dotýká se tolika známých těžkých témat z doby poměrně nedávné i té dnešní.

25.09.2022 5 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Nádherná kniha! Nevšední, vtipná s velmi zajímavým náhledem na náš svět prostřednictvím venkovského kocoura, filmové hvězdy, rváče, kamaráda, zkrátka svobodného Frankieho.

04.05.2024 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Milé překvapení. Do knihy se mi moc nechtělo, trochu jsem se bála, že to bude ztráta času, ale jsem ráda , že jsem našla odvahu. Moc dobře se četlo - zajímavý příběh, který mne vtáhnul a nemohla jsem odložit, dokud jsem nedočetla. Příjemné osvěžení prolínajícím se příběhem kluka. Prima!

29.09.2022 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Mé první setkání s autorkou. Bohužel jsem začala poslední knihou trilogie - budu muset dohnat ... Kniha byla velmi zajímavá - napínavá, tajemná, zvláštní - přiražlivá - nevšední. Musí si ovšem najít své čtenáře. Bavil mne příběh - dobře vykreslené postavy a prostředí. Připomínalo mi to Hastrmana - vášeň- něha - krutost - zoufalost... Ráda se nechám upoutat dalšími příběhy této autorky.

05.06.2022 4 z 5

Anglická zahrada Anglická zahrada Petra Klabouchová

Toto byla asi nejstrašnější, nejkrutější a nejbolestnější kniha, kterou jsem kdy přečetla ! Naprosto surová hrůza! Musela jsem přečíst najednou a knihu neodložit, abych to vůbec přežila, nemohla jsem ty chlapce opustit. Obdivuji naprosto geniální vyprávění autorky očima dítěte - k smrti vyděšeného, zoufalého, osamoceného, tak čistého a stále doufajícího. Samozřejmě jsem si při čtení vyhledávala i informace o skutečné události a člověk je zničen a nedokáže pobrat, jak se v dnešní době mohlo něco takového stát! Varování: pozor jedná se o mučivé čtení, které tak bolí!

12.05.2024 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Tento žánr nevyhledávám a nebýt náhodného shlédnutí filmové verze, asi bych na knihu nikdy nenarazila. Kniha i film vynikající- jsem moc ráda, že jsem se dostala i ke knižní podobě a velice chválím! Výborně předložený příběh nepředstavitelného štěstí - četlo se jedním dechem - skvěle popsané vnitřní pocity i stavy na pokraji smrti, tak upřímný popis autora, kterým si asi i řadu čtenářů popudil. Myslím si, že nikdo nemáme právo odsuzovat a soudit, naprosto chápu potřebu mladých lidí prozkoumat svět a bohužel to někdy nese velká rizika a nenahraditelné a nezapomenutelné ztráty. Obdivuji nasazení, sílu a víru Kevina. Věřím, že Yossi vše mnohonásobně splatil soucítím s rodinami a blízkými, při kterých takové štěstí nestálo. Kniha mne velice obohatila, děkuji.

17.10.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Milá česká detektivka, moc dobře se četla - Kristýna Trpková je Šikula ! Bylo by prima i nějaké pokračování detektivní kanceláře.

29.09.2023 4 z 5