Ztracen v džungli

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45554/ztracen-v-dzungli-u3f-45554.jpg 4.2161
Orig. název:

Lost in the Jungle (2007)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Ztracen v džungli

Přidat komentář
dlabikk
16. dubna

Miluji knihy podle skutečných událostí. Klobouk dolu za odhodlání přežít skoro nepřežitelné.

manka71
04. dubna

Ke knize mě dotáhl film, ale kniha je 100x lepší. Oceňuji autora jeho vůli přežít a to, že o sobě dokázal napsat i stinné stránky. Velmi dobře se mi četla a jak je uvedeno na obálce, je to strhující příběh.

roman9276
24. března

Popravdě tohle byl mazec. Skutečný příběh Izraelce Yossiho, který s partou kamarádů přecenil svoje síly a chtěl zažít dobrodružství ve skutečné džungli. A povedlo se mu to, protože skončil úplně sám na několik týdnů. Skvěle popsanej boj o přežití, Yossi se prostě nevzdal a vyplatilo se mu to. Člověk si řekne, že byli kluci fakt lehkovážný, ale kdo ve dvaceti není že? Bavilo mě to, kniha lepší než film a co se doopravdy stalo, to zůstane záhadou asi navždycky.

Turtleee
16. března

Strhující příběh, který nese mnoho tajemství. Je vyprávěný z pohledu nevyzrálého, mladého a zraněného muže.

Nofar197
07. února

Knihu prave docitam v originale. Naprosto uzasny a strhujici pribeh. Doporucuji vsem. Nesmirne me tesi, ze vysla I v ceskem prekladu.

elenai
06. února

Já se omlouvám, ale to se prostě nedalo. Hlavní protagonisté se hádali hůř jak puberťačky o kluka, byli lehkomyslní a o jejich neúctě k živým tvorům ani nemluvím. Autor nemá podle mě příliš spisovatelské vlohy, jeho "styl" byl takový suchý, respektive popsal, co zažil, velmi prostě a jednoduše. Nic moc jsem si z této knihy neodnesla, což mě mrzí, protože jsem se na ni těšila.

lud9
15.12.2018

Zajímavý a skutečný příběh, který se dobře čte.
Jen mě zklamala část, kdy autor řešil s kým je kdo kamarád, později zase není kamarád atd. (že tohle řeší dospělí muži a ještě na takové výpravě?).

lukashamik
11.10.2018

Skvělá kniha. Vždykcy mě zajímala tematika ohledně přežití a tato kniha to jen potvrzuje. Již od prvního okamžiku jsem si příběh živě představoval a kniha mě zcela pohltila.
Ani film, kde hlavního představitele hraje Daniel Radcliffe (Harry Potter) není z půlky tak dobrý jako kniha.

Štítky

podle skutečných událostí boj o přežití džungle

Autor knihy

Yossi Ghinsberg

Yossi Ghinsberg
izraelská, 1959

Podobné knihy

Kniha Ztracen v džungli je:

v Právě čtených4x
v Přečtených203x
v Čtenářské výzvě16x
v Doporučených21x
v Knihotéce77x
v Chystám se číst135x
v Chci si koupit31x