Ztracen v džungli

Ztracen v džungli
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45554/bmid_ztracen-v-dzungli-u3f-45554.jpg 4 307 307

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota
Originální název:

Lost in the Jungle , 2007


více info...

Přidat komentář

veronika4001
včera 5 z 5

(SPOILER) Kratší výpravný román.
Když jsem četla, příběh byl jako promítaný film, který jsem ale předem neviděla. Možná se na něj podívám, abych mohla srovnávat.
Mochileros.
Výlet do džungle.
Šli pěšky a pluli vpřed, poté se vrátili a zase šli pěšky dál, chvíli pluli, uvažovali, zda se vrátit, někdy se rozdělili po dvou, někdy šli a pluli tři, čtvrtý se k nim přidal, zase rozmýšleli, zda pokračovat nebo se vrátit a nakonec se rozdělili po dvou s tím, že dva budou pokračovat a dva se vrátí.
Očekávala jsem více popisu přírody v džungli, zatímco vypravěč ve svém vědomí řešil, kdo s kým vychází a nevychází. Když se ale do příběhu zahryznete, zjistíte, že je to důležité (a možná by vás to provázelo taky).
Kevin a Yossi - ti putovali dál.
A pak byl ve většině příběhu jen Yossi.
Nic bych na příběhu neměnila. Byl úžasně napsán a já si ho plnými doušky užívala.
Jako film jsem si dokázala příběh představit, možná, že kniha byla pro tento účel napsána. Ať tak či onak, v knize to byl krásný příběh, hezky vykreslený, prožitý se všemi strastmi a se vším krásnem, co džungle poskytuje.
Dojít do cíle.
Přežít.
Překonat nástrahy.
Důležité jsou fantazie jako únik z reálného světa.
A víra v Boha.
Bohužel, na psychiku to nestačí, Yossi si začíná pomáhat jinak. Přichází o rozum, blouzní. Zavčas se ale napomene, zdravý rozum je smysluplné si ponechat.
Musí se dát dohromady.
Přes nehostinnost přírody a všeho živého a neživého to vyžaduje ohromnou psychickou sílu. Nedostává se odhodlání, ale musí.
Román je krásně napsán způsobem, aby si ho čtenář vychutnával, přestože namísto detailnějšího popisu přírody nastupuje velekrásný popis atmosféry, a to je pro tento účel víc.
Prožít to.

lucie8407
30.03.2024 5 z 5

Velmi poutavé vyprávění, strhující,už od začátku vás vtáhne do děje. Příběh jsem viděla i zfilmován, jsem ráda že jsem zvolila i písemnou formu, spousta situaci se do filmu nevešla a stojí za to se o nich dočíst.


janina66
26.03.2024 4 z 5

Opravdu silný příběh odvahy a vůli přežít v divočině. Též díky víře Kevina najít Yossiho. Dobrodružné a napínavé.
Film jsem zatím neviděla, chystám se na něj.

Ada0004
17.10.2023 5 z 5

Tento žánr nevyhledávám a nebýt náhodného shlédnutí filmové verze, asi bych na knihu nikdy nenarazila. Kniha i film vynikající- jsem moc ráda, že jsem se dostala i ke knižní podobě a velice chválím! Výborně předložený příběh nepředstavitelného štěstí - četlo se jedním dechem - skvěle popsané vnitřní pocity i stavy na pokraji smrti, tak upřímný popis autora, kterým si asi i řadu čtenářů popudil. Myslím si, že nikdo nemáme právo odsuzovat a soudit, naprosto chápu potřebu mladých lidí prozkoumat svět a bohužel to někdy nese velká rizika a nenahraditelné a nezapomenutelné ztráty. Obdivuji nasazení, sílu a víru Kevina. Věřím, že Yossi vše mnohonásobně splatil soucítím s rodinami a blízkými, při kterých takové štěstí nestálo. Kniha mne velice obohatila, děkuji.

vendy.b.
02.09.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak si to shrňme. Kluci chtěli dobrodružství a nechali se na něj ukecat. Pak se neustále hádali jako malí a nakonec si řekli, že jejich jediný průvodce, který tam umí přežít, je vlastně k ničemu a všechno zvládnou sami. Že by to zvládla i "jejich babička". Mezi tím zmasakrovali jakékoliv zvíře, co prošlo kolem. Někdy jen proto, že chtěl autor zamachrovat, jelikož ho ani nesnědli. Dostali se do toho vlastní blbostí a vysokým egem. Dvě hvězdičky za to, že to bylo čtivé a 3. za to, že to na konci obrátil v něco prospěšného pro okolí.

simca9342
21.07.2023 5 z 5

Přečtená loni.
Autor židovského původu vypráví o svém životě, částečně i práci, ale hlavně o cestování, jeho těžkostech a ztrátách na životě, které někdy přináší. Jemu samotnému se něco podobného stalo . Cestovatel si chtěl splnit svůj sen a málem ho to stálo život.

Moudd
02.04.2023 5 z 5

Miluju survivaly a tenhle byl za plný počet hvězdiček.
Viděla jsem pak i film,ale to už nebylo ono, dějově se i místy rozcházel s knihou. Kniha nesrovnatelně lepší!

Knihomolka506
24.10.2022 5 z 5

Napsat knihu o vlastní smrti se nepovede nikomu. Aspoň já jsem se nikdy s žádným člověkem, autorem nesetkala. Ale Yossi dokáže nemožné. Židovský autor sepsal své zážitky z cest jako by mělo jít o jeho první a poslední. Poutavě, kdy čtenář neví, co se stane. Prosby o pomoc, dny bez vody a jidla v divočině. Ale pak přišel zázrak v podobě muže, který ho vytáhl ze spárů smrti. On jeho jméno zná a dodnes je mu vděčný za život. Vy se ho dozvíte , stačí se začíst :)

Mánička178
07.10.2022 2 z 5

Tato kniha ve mně vyvolává trochu skeptické pocity - podobné příběhy sepsané podle skutečných událostí představují lákadlo pro nakupující, ale z mé zkušenosti bohužel vyzní dost často tak nějak "plytce". Kdyby nešlo o autentický příběh, pak by zřejmě nikdo podobnou věc asi nevydal, jednoduše proto, protože podobných "šokujících" příběhů již vyšlo nespočet. Autor mi byl svým arogantním chováním dost nesympatický, zároveň líčení charakterů dalších "hrdinů" takové prazvláštní, prostě dost divná a hlavně naivní parta na výletě do džungle.
Abych pravdu řekla, překlad se mi nelíbil - užívání neskutečně divných obratů, slov nezapadajících do dané situace, zdálo se mi to nějaké odfláknuté... pak mi došlo, že kvalita je možná do jisté míry ovlivněna vstupem, tedy originálem, který zřejmě za mnoho také nestál... Kdo to nepřečte, o nic nepřijde :D

Šnek86
11.07.2022 3 z 5

Dobrodružný příběh, nástrahy džungle a touha po přežití. Věc přátelství a zrady.Čte se to dobře a i film dobře kopíruje knihu.

LunaL.
19.10.2021 4 z 5

Poslední dobou mám vyhledávám knihy o cestování a podle skutečnosti. Tady je obojí v jedné knize :) Kniha se hezky čte, hned začíná cestou, což jsem ocenila. Děj byl rozhodně zajímavý a obdivuhodný. Jen mě kniha nedokázala úplně vtáhnout do děje, škoda.
Viděla jsem i film, který se kupodivu od knihy moc nelišil. Jen konec byl trochu jiný.

Charmedka
25.09.2021 2 z 5

Těžko se hodnotí kniha, kterou nenapsal spisovatel, který by to jistě zvládl lépe. Takhle jsem hodně zklamaná z podání příběhu a hlavně z toho chování, které je pro mě naprosto nepochopitelné a podle mě si ani žádné uznání nezaslouží...

Marketplace
26.08.2021 5 z 5

Nejdříve jsem si přečetl knihu a teprve poté shlédl film. Podle mne film ani nemá cenu shlédnout, protože se skutečným příběhem se dost rozchází a to i v podstatných věcech. Takže hodnocení knihy 5* a filmu 2*.

KatyM.
01.01.2021 3 z 5

Kniha byla zajímavá.

Rolada88
04.10.2020 3 z 5

Knihu jsem četl až po filmu a můžu říct že obojí super . Film s harry pottrem.....

Lucie311
25.09.2020 3 z 5

Úžasný příběh o přežití ale je hodně znát že autor není opravdový spisovatel.

nikaj79
20.09.2020 5 z 5

Miluju knihy dle skutečné události a baví mě boje o přežití. Skvělá napínavá kniha, stejně dobrý film.

BibaWithBook
01.09.2020 5 z 5

Mam rada knizky, ktere jsou psane podle skutecne udalosti a tahle me hodne bavila.
Zacatek - nez se vydali na vypravu byl trosku rozvlacny, ale dalo se to prezit :)
Ta pasaz kde jsou jeste v plnem poctu me bavila z hlediska psychologie - jak potom mezi nima stoupalo napeti :)
Urcite doporucuju, ale nechtela bych nic podobneho prozit.

pejty
29.08.2020 2 z 5

Za mě je tato kniha hodně přeceněná. Uznávám, že je to opravdu úžasný příběh o přežití, ale to je tak asi vše. Je vidět, že autor není spisovatel a na každé stránce jsem to cítil.

První polovina knihy je naprosto nezáživná. Neustálé dohady mezi čtyřmi hlavními postavami mi připomínali pubertální hašteření školaček na základní škole a dosti mě nudili a odrazovali od čtení.

Kniha začíná být zajímavá až v poslední čtvrtině, kde se konečně začneme zabývat přežitím autora v džungli, ale to už knihu nezachraňuje.

Laura99
13.08.2020 5 z 5

Výborná kniha, moc mě bavila!!!