Ztracen v džungli

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45554/ztracen-v-dzungli-u3f-45554.jpg 4.2161

Lost in the Jungle (2007)

Literatura světová, Dobrodružné, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota

Kniha Ztracen v džungli

dlabikk

Miluji knihy podle skutečných událostí. Klobouk dolu za odhodlání přežít skoro nepřežitelné.

manka71

Ke knize mě dotáhl film, ale kniha je 100x lepší. Oceňuji autora jeho vůli přežít a to, že o sobě dokázal napsat i stinné stránky. Velmi dobře se mi četla a jak je uvedeno na obálce, je to strhující příběh.

roman9276

Popravdě tohle byl mazec. Skutečný příběh Izraelce Yossiho, který s partou kamarádů přecenil svoje síly a chtěl zažít dobrodružství ve skutečné džungli. A povedlo se mu to, protože skončil úplně sám na několik týdnů. Skvěle popsanej boj o přežití, Yossi se prostě nevzdal a vyplatilo se mu to. Člověk si řekne, že byli kluci fakt lehkovážný, ale kdo ve dvaceti není že? Bavilo mě to, kniha lepší než film a co se doopravdy stalo, to zůstane záhadou asi navždycky.

Turtleee

Strhující příběh, který nese mnoho tajemství. Je vyprávěný z pohledu nevyzrálého, mladého a zraněného muže.

Nofar197

Knihu prave docitam v originale. Naprosto uzasny a strhujici pribeh. Doporucuji vsem. Nesmirne me tesi, ze vysla I v ceskem prekladu.

elenai

Já se omlouvám, ale to se prostě nedalo. Hlavní protagonisté se hádali hůř jak puberťačky o kluka, byli lehkomyslní a o jejich neúctě k živým tvorům ani nemluvím. Autor nemá podle mě příliš spisovatelské vlohy, jeho "styl" byl takový suchý, respektive popsal, co zažil, velmi prostě a jednoduše. Nic moc jsem si z této knihy neodnesla, což mě mrzí, protože jsem se na ni těšila.

lud9
15.12.2018

Zajímavý a skutečný příběh, který se dobře čte.
Jen mě zklamala část, kdy autor řešil s kým je kdo kamarád, později zase není kamarád atd. (že tohle řeší dospělí muži a ještě na takové výpravě?).

lukashamik
11.10.2018

Skvělá kniha. Vždykcy mě zajímala tematika ohledně přežití a tato kniha to jen potvrzuje. Již od prvního okamžiku jsem si příběh živě představoval a kniha mě zcela pohltila.
Ani film, kde hlavního představitele hraje Daniel Radcliffe (Harry Potter) není z půlky tak dobrý jako kniha.

podle skutečných událostí boj o přežití džungle

Autor knihy

Yossi Ghinsberg