Ada0004

Příspěvky

HluchavkyHluchavkyL. Panda (pseudonym)

Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky. Velice zajímavé čtení. Pro mne první setkání se světem neslyšících a nestačila jsem se divit, čím vším si musí procházet - jak to mají v životě těžké - hlavně v době docela nedávné .... děkuji za poutavé a poučné přiblížení tichého světa plného tak těžkých bojů. Moc bych přála hluchavkám, aby se s jejich světem mohlo seznámit co nejvíce lidí, abychom mohli pochopit s jakými překážkami se každý den musí potýkat a mohli se naučit jim pomáhat a alespoň trochu usnadnit tak náročné soužití s námi .

04. srpna


Stará dáma vaří jedStará dáma vaří jedArto Paasilinna

Posloucháno jako audiokniha rodinou včetně babi přes 85.r. a všichni jsme se moc pobavili, ale není to humor pro každého !!! Opatrně pro někoho, kdo neměl s ARto Paasillinou ještě žádné zkušenosti ... Nám autor sedí a rozšiřujeme pro něj místo v knihovně. Doporučuji pro nadšence černého humoru.

10. července


Kočky nájem neplatíKočky nájem neplatíFrantišek PON.

Milé, oddechové čtení, u kterého si člověk příjemně odpočine. Kočky nemám, ale jejich příběhy mne bavily, stejně jako život Františka Poněšického. Kniha pro mne vnesla nový, nepoznaný pohled do neobyčejného a pestrého života koček a jejich oddaných pečovatelů a blízkých duší, které pro jejich lásku a obětavost obdivuji. Krásné ilustrace, které pohladí... Ráda se nechám do této velké rodiny opět pozvat.

08. července


Prázdné místoPrázdné místoJ. K. Rowling (pseudonym)

Píši až s odstupem několika let po přečtení, ale tato kniha rozhodně patří mezi mé oblíbené a nezapomenutelné. Chvíli trvá než se člověk zorientuje v tolika postavách, nicméně to není vůbec na škodu. Naopak úžasné pomalé vtažení do života jednoho městečka, kde člověk poznává mnoho lidí, se kterými se setkal a čím hlouběji proniká čtenář do jejich nitra, tím se nestačí divit... zajímavé, působivé čtení. Výborně vykreslené postavy a bolestně zachycené pokrytectví kolem nás.

15. června


Před povodníPřed povodníA. Bolavá (pseudonym)

Mé první setkání s autorkou. Bohužel jsem začala poslední knihou trilogie - budu muset dohnat ... Kniha byla velmi zajímavá - napínavá, tajemná, zvláštní - přiražlivá - nevšední. Musí si ovšem najít své čtenáře. Bavil mne příběh - dobře vykreslené postavy a prostředí. Připomínalo mi to Hastrmana - vášeň- něha - krutost - zoufalost... Ráda se nechám upoutat dalšími příběhy této autorky.

05. června


Šepot včelŠepot včelSofía Segovia

Nádherná kniha, která Vás přenese do Mexika před 100 lety a dovolí Vám prožít uchvacující a magický příběh a k tomu z několika perspektiv.

16. dubna


MarleneMarleneHanni Münzer

Já jsem s knihou velmi spokojená. Jsem ráda, že jsem jako první četla Dokud žijí motýli potom Medovou smrt a nyní se mi kruh uzavřel a vše do sebe zapadlo. Jedná se o vymyšlený příběh, ale věřím tomu, že řadu věcí si mnoho lidí prožilo. Moc zajímavě a poutavě napsané. Pro mne nový pohled na poválečnou dobu a vypořádání se s minulostí. Za mne naprosto skělé.

26. února


Les oběšených lišekLes oběšených lišekArto Paasilinna

Nádherná kniha - první setkání s autorem. Jsem nadšená! Roztomilý černý humor. Překvapivý, bláznivý děj a postavy, které si člověk zamiluje. Já to vidím Něco mezi Pulp fiction a Arthurem Truluvem. Moc se těším na další autorovo skvosty...

12. února


Útěk do divočinyÚtěk do divočinyJon Krakauer

Kniha mne velice zasáhla. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou díky čtenářské výzvě- jinak bychom se nepotkaly. Výborně zpracované putování po stopách a duši Chrise McCandlesse od J. Krakauera, které mne přimělo zamyslet se nad tímto mladíkem a jeho světem, ale také nad nepochopitelnými útoky proti člověku, krerý nikomu neublížil - jenom byl jiný a potřeboval si prožít část svého života po svém...

04. února


Zmizela v mlzeZmizela v mlzeMichaela Klevisová

Moje první setkání s autorkou. Po této detektivce mi přijde jako česká Camilla Läckberg- čte se jedním dechem, není to krvák a hlavně mě baví příběhy postav. Milé oddychové počtení. Těším se na další.

23. ledna


Příliš mladí na válkuPříliš mladí na válkuRadek Gális

Jsem moc ráda, že jsem se k této knize rozhovorů s válečnými hrdiny dostala. Zajímavé osudy statečných mužů a žen, kteří bojovali za naši svobodu. Velice si jich vážím a je neomluvitelnou hanbou, jak se k nim naše země pod vedením komunistické lůzy zachovala! Kéž bychom si uměli takovéto vlastence vychovat i dnes.

02. ledna


Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Báječná kniha ! Moje srdcovka. Fantasticky napsané, dokonalé! Ove je miláček. Čtení které ve vás zanechá trvalou a nesmazatelnou stopu. Už se těším na dalšího Backmana...

18.12.2021


Pokoj k pronajmutíPokoj k pronajmutíElizabeth Berg

Z počátku mne kniha moc nebavila, dokonce jsem myslela, že ji nedočtu. Jsem ráda, že jsem to neudělala. Nakonec se mi moc líbila. Hezky zachycuje vztahy matky dcery a jejího syna i těžký boj po odchodu manžela. Postavy mi byly blízké jako bych byla jejich kamarádka.

18.12.2021


Rybí krevRybí krevJiří Hájíček

Asi nejoblíbenější kniha od pro mne blízkého a výjimečného autora. Velice silný příběh o skutečných událostech, které probíhaly v době mého dospívání za humny a já o nich neměla ponětí. Vyhledala jsem poté dokumenty o zaniklých místech a když tam člověk dnes prochází mrazí ho při vzpomínce jak kruté to muselo být pro všechny, kteří to prožívali.Je mi jich moc líto. Zajímalo by mne divadelní zpracování, kterého se chopilo JD, ale kvůli covidu asi mnozí nemohli vidět snad ještě bude možnost. Autor píše velice zajímavé poutavé a hlavně naprosto vystihující příběhy z našeho kraje. Pojďte jeho prostřednictvím k nám ochutnat!

07.12.2021


SlavíkSlavíkKristin Hannah

Krásná kniha, která se čte jedním dechem a při které si člověk uvědomí, jak je šťastný, že tuto dobu nemusel prožít.

05.12.2021


Zavolejte sestřičkyZavolejte sestřičkyJennifer Worth

Já jsem četla knihu už před nějakým časem a kniha mne naprosto pohltila. Velice poutavé a hlavně pravdivé příběhy téměř nedávné doby - je to pouhých cca 70 let, ale jako by to bylo ze středověku! Obdivuji nelehkou práci sestřiček, kterou dělají s láskou a takovým nasazením! A kolik lidských duší dovedou pohladit či zachránit! Nádherná kniha, která vykresluje nejenom toto krásné a těžké povolání, ale také velice pěkně ukazuje Londýn té doby a hlavně je neskutečně lidská! Tolik krásy a bolesti v tak malé knize! Po přečtení jsem moc toužila vidět seriál a dočkala jsem se až letos - bohužel v tak naprosto nepochopitelném hloupém vysílacím čase!!! Nechápu koho to mohlo napadnout! Cílová skupina v práci a doma mohou vidět děti bez rodičů - což pro ně může být bez vysvětlení dost šokující- to se ale knihy netýká. Za mne kniha super! Seriál milý jen prosím ČT o reprízu , kterou si jistě zaslouží, ale ve správném vysílacím čase!

01.12.2021


Sběratel sněhuSběratel sněhuJan Štifter

Kniha se mi moc líbila. Pravda chvilku trvalo se zorientovat v různě se prolínajících a zdánlivě nesouvisejících příbězích a časových obdobích, ale potom skvělé. Baví mne knihy, které vás tak vtáhnou do děje, že vše prožíváte s hlavními hrdiny, či alespoň pozorujete za oknem. Po setkání s autorem mne nadchlo jeho vysvětlení třetího neživého kamaráda, kterému chtěl alespoň takto dopřát prožít dětské dobrodružství. Autor je mi blízký, přečetla jsem asi vše co napsal a těším se na další.

21.11.2021


Praga PiccolaPraga PiccolaMiloš Urban

Je to mistrovské dílo! To se panu Urbanovi opravdu povedlo. Bravo! Knihu jsem hltala a žila jsem ji s jejími hrdiny, projížděla jsem se starou Libní a po přečtení jsem hned zamířila do knihovny pro knihu o Pragovkách.. Největší překvapení mne potkalo při osobním setkání s autorem a jeho příběhem k této knize. Neprozradím -musíte si někde dohledat, ale rozhodně až po přečtení knihy, jinak zrušíte kouzlo !

20.11.2021


HastrmanHastrmanMiloš Urban

Kniha se mi moc líbila hlavně jako celek. Přijde mi velice zajímavá až geniální. Krásný a poutavý příběh s nádherně vybarvenou přírodou a zvyky před 200 lety, který se pěkně povedl přenést na filmové plátno a pak ten překvapující skok do současnosti. Chvilku mi trvalo se rozkoukat, ale potom mne dostala ta paráda možnosti jednání s prevíty, kteří jsou naprosto v klidu, že na ně nikdo nemůže a jejich setkání s hastrmanem... to mne moc bavilo. Myslím, že by se nám takový hastrman hodil.

19.11.2021


Dokud žijí motýliDokud žijí motýliHanni Münzer

Moc příjemné počteníčko. Nechybí zde napětí, láska, přátelství a zajímavý pohled na vypořádání se s těžkou nemocí. Autorka vám pomalu odkrývá životy postav a čím vším si prošly. Mám ráda knihy, které žijete - postavy se stanou vašimi přáteli, smějete se s nimi, bojíte se o ně a hlavně nemůžete knihu odložit na dlouho, protože se vám po ní stýská. Už se těším na Marlene a Medovou smrt, které jsem nečetla.

19.11.2021


Lovec drakůLovec drakůKhaled Hosseini

Napínavá, zajímavá kniha. Díky ní jsem nahlédla do života Afghánistánu a vcítila se do těžkého života tamních obyvatel. Člověku jsou potom zprávy současného dění pochopitelnější. Příběh chlapce, který se zoufale touží zalíbit svému otci a získat si jeho přízeň, uznání a lásku a kam až dokáže zajít je děsivý. Hrůzná je též tíha viny, kterou nese celý život za své skutky, ač byl dítětem a neuměl a nevěděl jak zpracovat hrůzu, které byl svědkem. Krásná kniha, pkterá se čte jedním dechem a rozhodně na ni nelze zapomenout.

18.11.2021


Modlitba za Owena MeanyhoModlitba za Owena MeanyhoJohn Irving

Tato kniha mne naprosto pohltila. Prožila jsem jí naplno. Nemohla jsem od ní odejít, smála jsem se s ní, plakala, chvílemi jsem nemohla ani dýchat. Strávila jsem s ní několik nocí, kdy jsem své postavy nemohla opustit - je to kniha mého srdce.

16.11.2021


Příběh Arthura TruluvaPříběh Arthura TruluvaElizabeth Berg

Krásná a milá kniha, která člověka pohladí po duši. Vřele doporučuji. Příběh obyčejných lidí, kteří se dokáží obětovat pro druhé, dokáží odpustit a vidí v druhých hlavně to dobré.

14.11.2021