5tužka

Holubí tunel: Příběhy ze životaHolubí tunel: Příběhy ze životaJ. l. Carré (pseudonym)

Tohle není kniha pro mě - co kapitola, to nějaký příběh ze života špiona, ale nic na sebe nenavazuje, nemá to žádný spád, musím odložit. Navíc tedy český překlad velmi chabý a také spousta grafických chyb :(

Prsa a vajíčkaPrsa a vajíčkaMieko Kawakami

Velmi aktuální téma mnoha žen, Které jsem naštěstí nikdy nemusela řešit, ale ráda jsem si o tom přečetla.

Básník (Román o Ivanu Blatném)Básník (Román o Ivanu Blatném)Martin Reiner

Tyjo, jak to říct... díky téhle knize jsem se opravdu dozvěděla hodně nového o básnících a spisovatelích 20. století, jak jsem je ještě neznala. Především Ivan Blatný byl pro mě nikdo a stal se z něj NĚKDO! A to všechno kolem - neuvěřitelné a Martin reiner má můj velký dík za tak krásně zpracovanou a navíc úžasně čtivou knihu. Díky!

H2O a tajná vodní miseH2O a tajná vodní misePetr Stančík

Perfektní a vtipná kniha jak pro děti, tak i jejich rodiče. Těším se na druhý, třetí a čtvrtý díl :)

Mrtvá a živáMrtvá a živáDaphne du Maurier

Fantastická kniha, kterou nemůžete odložit, dokud ji nepřečtete :)

Český rájČeský rájJaroslav Rudiš

Baví mě mužský pohled na svět, o to víc, že se jedná o saunaře. Jsem také milovnicí sauny a mužské saunové rozhovory jsou pro mě oživením - v ženské sauně se mlčí :)

19.12.2021

Ptáci a jiné povídkyPtáci a jiné povídkyDaphne du Maurier

Skvělé povídky a moje první seznámení s autorkou. Určitě si od ní přečtu více, opravdu geniálně napsané.

16.12.2021

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Moc jsem se bavila, u jedné povídky dokonce hýkala blahem :)

11.12.2021

Písečný vlkPísečný vlkÅsa Lind

Perfektní knížka, která bavila mě i syna. Něžná i poučná!

09.12.2021

Dokud žijí motýliDokud žijí motýliHanni Münzer

Průměrná, ale čtivá knížka k oddechu.

30.11.2021

NaslouchámNaslouchámŠárka Šišková

Skvělé, konečně opravdu vím, jak to všchno kolem nás cítí i člověk, který druhým pomáhá a na sebe vlastně zapomíná...

30.11.2021

Ohrožená zvířata aneb jak jim můžeme pomociOhrožená zvířata aneb jak jim můžeme pomociPavla Hanáčková

Syna velmi bavilo poznávat nové rostliny a živočichy a moc se smál u kreslených vtípků. Knížku jsme si moc užili! Ilustrace také bezva!

15.11.2021

Pan Kdybych hledá kamarádaPan Kdybych hledá kamarádaPavel Šrut

Syn i já jsme nadšení, úžasná čeština a za mě vyhrává spojení: Pane, vy nejste pes, vy jste pesimista :) Doporučuji opravdu všem!

14.11.2021

ČarostřelecČarostřelecJan Horníček

Kniha mě velmi zaujala, i z toho důvodu, že Hejnice a okolí znám jak své boty a děj jsem si přehrávala na přesných místech. Moc mě to bavilo, jak dějově, tak jazykově!!

14.11.2021

Toulavé kočky z HomsuToulavé kočky z HomsuEva Nour

Skvělé téma, o kterém jsem se ráda dověděla více. Kniha byla čtivá i když emočně trošku prázdná. Nelibuji si v hrůzách - zde jich bylo nepřeberně, ale působily na mě trochu povrchně, nešly až na dřeň.

06.11.2021

Oranžáda, Mazarén a DartaňanOranžáda, Mazarén a DartaňanBarbro Lindgren

Syn (11) se u knížky moc bavil, byla teda totálně ujetá, ale prý si chce přečíst i pokračování.

04.11.2021

NicNicDaniel Pískovský

Nesnáším povídky, ale tohle je první kniha povídek, ze které jsem nadšená!!!! Zároveň jsem se skrze ni seznámila s Pískovským, kterého si tedy zařazuji k autorům, které už neopustím a určitě si potřebuji přečíst jeho další výtvory. A také objednávám několik výtisků knihy NIC kamarádům k Vánocům a doma ji také potřebuji, když tu přečtenou vrátím do knihovny :)

28.10.2021

Mlýn na mumieMlýn na mumiePetr Stančík

Dokonalá kniha, která mě bavila s každým dalším slovem. Zjistila jsem, že Stančík je pro mě literární bůh. Jeho neuvěřitelná hra s jazykem mě rozesmává vždy, když na ni pomyslím. Knihu jsem měla půjčenou, ale dnes si ji jdu koupit. Potřebuju ji mít, vlastnit a už nikdy nedat z ruky! Taky potřebuju všechny jeho další knihy, takže jsem se do něj asi zbláznila :)

21.10.2021

PlatformaPlatformaMichel Houellebecq

Tak tenhle Houellebecq se čte sám, ale mrazí z něj!

08.10.2021

Nejlepší pro všechnyNejlepší pro všechnyPetra Soukupová

Opět soukupovsky mrazivé! Super!

02.10.2021

PérákPérákPetr Stančík

Tak tohle mě FAKT bavilo!!! Vtipné, zábavné!!

02.10.2021

Tvýma očimaTvýma očimaPeter Høeg

Neuvěřitelná knížka, zábavná a tajemná. Moc se mi líbila představa, že by se popisovaný výzkum opravdu dal realizovat :)

15.09.2021

NašeptávačNašeptávačAlex North

výborné a šílené

04.09.2021

Nebe nemá dnoNebe nemá dnoHana Andronikova

Dokonalá, i když smutná, knížka, která mě dostala svou výpovědí a zároveň naléhavostí. Ta byla umocněna i jiným grafickým záznamem - chybí všechna velká písmena - jak na začátku vět, tak i u jmen. To bylo nejdříve trošku obtížné, čtenář je tímto záznamem poněkud vykolejený, ale právě to chtěla autorka asi dosáhnout. Na konci knihy už to čtenář vůbec nevnímá. Androniková měla neskutečný cit pro neuvěřitelné slovní obraty, moc mě to bavilo a lituju, že si od ní už nic dalšího nepřečteme...

04.09.2021

WaldvillaWaldvillaMiroslav Stuchlý

Velmi příjemně čtivé dílko, avšak obsahově bohužel povrchní. Každý z jednotlivých příběhů by mohl být více propracován, jít do hloubky, rozvinout se. Ráda bych se začetla. Téma má potenciál, škoda, že nebyl využitý...

27.08.2021

M+B+M: Mašín, Balabán, MorávekM+B+M: Mašín, Balabán, MorávekDalibor Vácha

Knihu jsem hltala a držela pěsti hrdinům, ačkoliv jim to nepomohlo :) Krásně napsané, plné napětí a smutnýách osudů, o kterých by se měl každý dozvědět! Doporučuji! těším se i na audioverzi...

25.08.2021

Ukradené světloUkradené světloEmanuele Altissimo

Knížku jsem četla se zatajeným dechem a nemohla ji odložit. Rvalo mě to na kousky. Obdiv k panu spisovateli. Výrobný debut! Doporučuji!

25.08.2021

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlnaDobrý proti severáku / Každá sedmá vlnaDaniel Glattauer

Trapná kniha bez špetky překvapení. Hned od začátku se dalo předpokládat, jak všechno dopadne. Dialogy příšerné, takhle se snad ani dva lidi spolu nemohou bavit. nechápu, jak se někomu mohla kniha líbit, natož z ní udělat trhák. Holý nevkus.

18.07.2021

ŠílenecŠílenecMartin Fendrych

Zajímavá kniha - jak příběh samotný a jeho rozuzlení, tak politické události kolem listopadu 89.

18.07.2021

Zabila jsem naše kočky, draháZabila jsem naše kočky, draháDorota Masłowska

Jsem nadšená, že jsem Maslowskou objevila - ten úžasný jazyk mě absolutně dostal, bavila mě každá věta. Klobouk dolů i paní překladatelce! Knihu si určitě pořídím do domácí knihovničky, musím ji tam mít!

01.05.2021