5tužka 5tužka komentáře u knih

Dokud žijí motýli Dokud žijí motýli Hanni Münzer

Průměrná, ale čtivá knížka k oddechu.

30.11.2021 4 z 5

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Skvělé, konečně opravdu vím, jak to všchno kolem nás cítí i člověk, který druhým pomáhá a na sebe vlastně zapomíná...

30.11.2021 5 z 5

Ohrožená zvířata aneb jak jim můžeme pomoci Ohrožená zvířata aneb jak jim můžeme pomoci Pavla Hanáčková

Syna velmi bavilo poznávat nové rostliny a živočichy a moc se smál u kreslených vtípků. Knížku jsme si moc užili! Ilustrace také bezva!

15.11.2021 5 z 5

Pan Kdybych hledá kamaráda Pan Kdybych hledá kamaráda Pavel Šrut

Syn i já jsme nadšení, úžasná čeština a za mě vyhrává spojení: Pane, vy nejste pes, vy jste pesimista :) Doporučuji opravdu všem!

14.11.2021 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Kniha mě velmi zaujala, i z toho důvodu, že Hejnice a okolí znám jak své boty a děj jsem si přehrávala na přesných místech. Moc mě to bavilo, jak dějově, tak jazykově!!

14.11.2021 5 z 5

Toulavé kočky z Homsu Toulavé kočky z Homsu Eva Nour

Skvělé téma, o kterém jsem se ráda dověděla více. Kniha byla čtivá i když emočně trošku prázdná. Nelibuji si v hrůzách - zde jich bylo nepřeberně, ale působily na mě trochu povrchně, nešly až na dřeň.

06.11.2021 5 z 5

Oranžáda, Mazarén a Dartaňan Oranžáda, Mazarén a Dartaňan Barbro Lindgren

Syn (11) se u knížky moc bavil, byla teda totálně ujetá, ale prý si chce přečíst i pokračování.

04.11.2021 5 z 5

Nic Nic Daniel Pískovský

Nesnáším povídky, ale tohle je první kniha povídek, ze které jsem nadšená!!!! Zároveň jsem se skrze ni seznámila s Pískovským, kterého si tedy zařazuji k autorům, které už neopustím a určitě si potřebuji přečíst jeho další výtvory. A také objednávám několik výtisků knihy NIC kamarádům k Vánocům a doma ji také potřebuji, když tu přečtenou vrátím do knihovny :)

28.10.2021 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Dokonalá kniha, která mě bavila s každým dalším slovem. Zjistila jsem, že Stančík je pro mě literární bůh. Jeho neuvěřitelná hra s jazykem mě rozesmává vždy, když na ni pomyslím. Knihu jsem měla půjčenou, ale dnes si ji jdu koupit. Potřebuju ji mít, vlastnit a už nikdy nedat z ruky! Taky potřebuju všechny jeho další knihy, takže jsem se do něj asi zbláznila :)

21.10.2021 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Tak tenhle Houellebecq se čte sám, ale mrazí z něj!

08.10.2021 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Opět soukupovsky mrazivé! Super!

02.10.2021 5 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

Tak tohle mě FAKT bavilo!!! Vtipné, zábavné!!

02.10.2021 5 z 5

Tvýma očima Tvýma očima Peter Høeg

Neuvěřitelná knížka, zábavná a tajemná. Moc se mi líbila představa, že by se popisovaný výzkum opravdu dal realizovat :)

15.09.2021 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

výborné a šílené

04.09.2021 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Dokonalá, i když smutná, knížka, která mě dostala svou výpovědí a zároveň naléhavostí. Ta byla umocněna i jiným grafickým záznamem - chybí všechna velká písmena - jak na začátku vět, tak i u jmen. To bylo nejdříve trošku obtížné, čtenář je tímto záznamem poněkud vykolejený, ale právě to chtěla autorka asi dosáhnout. Na konci knihy už to čtenář vůbec nevnímá. Androniková měla neskutečný cit pro neuvěřitelné slovní obraty, moc mě to bavilo a lituju, že si od ní už nic dalšího nepřečteme...

04.09.2021 5 z 5

Waldvilla Waldvilla Miroslav Stuchlý

Velmi příjemně čtivé dílko, avšak obsahově bohužel povrchní. Každý z jednotlivých příběhů by mohl být více propracován, jít do hloubky, rozvinout se. Ráda bych se začetla. Téma má potenciál, škoda, že nebyl využitý...

27.08.2021 3 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Knihu jsem hltala a držela pěsti hrdinům, ačkoliv jim to nepomohlo :) Krásně napsané, plné napětí a smutnýách osudů, o kterých by se měl každý dozvědět! Doporučuji! těším se i na audioverzi...

25.08.2021 5 z 5

Ukradené světlo Ukradené světlo Emanuele Altissimo

Knížku jsem četla se zatajeným dechem a nemohla ji odložit. Rvalo mě to na kousky. Obdiv k panu spisovateli. Výrobný debut! Doporučuji!

25.08.2021 5 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Trapná kniha bez špetky překvapení. Hned od začátku se dalo předpokládat, jak všechno dopadne. Dialogy příšerné, takhle se snad ani dva lidi spolu nemohou bavit. nechápu, jak se někomu mohla kniha líbit, natož z ní udělat trhák. Holý nevkus.

18.07.2021 1 z 5

Šílenec Šílenec Martin Fendrych

Zajímavá kniha - jak příběh samotný a jeho rozuzlení, tak politické události kolem listopadu 89.

18.07.2021 5 z 5