5tužka 5tužka komentáře u knih

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Dokonalá, napínavá, zábavná i tajemná. Miluju ji.

15.02.2024 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tohle byl hodně drsnej příběh, poslouchala jsem v audioverzi jedním dechem.

09.12.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tohle bylo pořádné sousto, plné zoufalství, ale i naděje. Za mě velmi překvapivé a působivé! Ráda doporučuji!

25.11.2023 5 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Pavel Čeněk Vaculík má ode mě jedničku s hvězdičkou za fantasticky načtenou Katyni pro Český rozhlas. Myslím, že knize dodal ještě další rozměr. Skvěle jsem se bavila a téměř nemohla přestat, abych se dověděla, jak to bude dál. Pana Spisovatele Kohouta obdivuji za krásnou češtinu a samozřejmě výborný nápad - téma je propracované do detailu a tedy šílené díky představě, že za komunismu nemělo daleko ke skutečnosti!

18.11.2023 5 z 5

Vdova Kapetová: Hra o třech dějstvích Vdova Kapetová: Hra o třech dějstvích Lion Feuchtwanger

Rozhlasová hra na motivy divadelní hry z roku 1958 trochu připomíná proces s Miladou Horákovou. Není to jedoduchý poslech a musím v yzvihnout výkony herců: Antonie Hegerlíková, Vladimír Šmeral, a další.

Několik slov ke hře od Martina Velíška:
Dva roky před smrtí napsal Lion Feuchtwanger divadelní hru Vdova Kapetová. Neměl k dispozici všechen historický materiál, a proto ne vše v jeho hře odpovídá realitě. I přes mírnou romantizaci hlavní postavy postihuje ale Feuchtwanger to, jak v procesu s bývalou královnou začíná převládat politické hledisko.
Na jedné straně může být její osoba cenným artiklem pro politické obchody. Zároveň je to pro všechny strany konfliktu symbol, který využívají či spíš zneužívají. K implicitní problematizaci revolučních tribunálů dospěla i inscenace Přemysla Pražského, jakkoliv ve svém připsaném úvodu deklaruje pevnou sounáležitost s revolučním hnutím.

09.11.2023 4 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Úžasně zdramatizováno jako rozhlasová hra s Viktorem Preissem, Michalem Pavlatou, Otou Jirákem, Arnoštem Goldflamem a dalšími. Včetně nápaditých písniček - velmi povedené!!

09.11.2023 5 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Mám nového oblíbeného českého spisovatele! Tak krásná čeština! Navíc pro mě nové historické události českých zemí...Skvělé, chci víc.

06.11.2023 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Krásně namluvené audio Ladislavem Mrkvičkou - já si opět oprášila povinnou četbu a děti se hezky přiučily :)

06.11.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Tahle kniha je skvost! Ačkoliv ji mám půjčenou, potřebuju ji mít, svou vlastní, doma. Je plná skvělých postřehů, neuvěřitelně vtipná a plná naděje i lásky! Jen mě mrzí, že je tak krátká :) Každé slovo mě bavilo a naschvál jsem knihu odkládala, aby mi vydržela co nejdéle - jinak bych ji snědla k večeři v 6. Už přesně vím, kolik jich koupím a komu všemu daruji. Zařazuji ji do svých "NEJOBLÍBĚNĚJŠÍCH". Všem doporučuji.

05.11.2023 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Jako audiokniha do auta načtená Lukášem Hejlíkem velmi povedené a vtipné.

29.10.2023 4 z 5

Hazardérka Hazardérka Stephanie Clifford

Kam až člověk může dojít, když se chce někomu zalíbit! Skvěle vyprávěná knížka, výborné popisy osob se vyšších vrstvách i těch, kteří se k nim chtějí dotáhnout, a pád na úplné dno - čtete bez dechu :)

29.10.2023 5 z 5

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Nadšení - moc krásné, ačkoliv smutné vyyprávění načtené excelentním Viktorem Preissem. Vřele doporučuji pro hlubokomyslnost textu. Určitě si od Julia Barnese musím přečíst i něco dalšího.

22.10.2023 5 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

Fantastická knížka plná magie a imaginace a zároveň napětí. Krásné rozuzlení příběhu a moc se mi líbilo, jak se v příběhu postupně odkrývají rodinná tajemství. Za mě top, lepší než Laura Sněžná!

28.09.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Taková hočičí slaďárna s trochou erotiky, nic světoborného. Nicméně moc krásně načtené jako audiokniha Jitkou Ježkovou - díky ní dávám o dvě hvězdičky navíc, fakt profesionálka.

28.09.2023 2 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Fantastická detektivka, kterou jako audioknihu načetli Vasil Fridrich a Kajetán Písařovic a byli neuvěřitelní! Běhal mi z nich mráz po zádech, zvláště u deníku opičího vraha - to bylo mistrovské! Vřele doporučuji!

23.09.2023 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Výborné! A jako audioknihu, kterou jsem měla tu čest poslouchat, velmi doporučuji :)

15.09.2023 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Audiokniha fantasticky načtená Jiřím Štědroněm na mě působila neuvěřitelně tísnivě, což ještě víc podtrhovalo šílený obsah knihy. Za mě Nadšení!

04.09.2023 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Audioknihu namluvenou Terezou Hofovou musím pochválit! Musela jsem si k ní trošku hledat cestu, ale její něžný hlas krásně podtrhoval japonskou atmosféru i vyprávěný příběh, od kterého jsem se nakonec nemohla odtrhnout. Myslím, že v této formě bude kniha mnohem zajímavější než pouze v psané verzi.

13.08.2023 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Audiokniha skvěle namluvená Jiřím Dědečkem ještě více podtrhovala netečnost a bezcitnost Mersaulta. Trochu u poslechu tuhla krev, nicméně skvělý výkon jak autora tak vypravěče.

12.08.2023 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Fantastický příběh vyprávěný v audioknize dokonalým Pavlem Soukupem. Jsem absolutně blažená a všem doporučuji!!!

06.08.2023 5 z 5