Král Lávra

Irská lidová pověst o králi s tajemstvím. Králův holič Kukulín nesmí nikomu prozradit co při holení vídá na jeho hlavě. Toto tajemství řekne vrbě. Muzikant Červíček si udělá z vrby kolíček k base. Basa na bále vše prozradí a král již nemusí před lidem dál skrývat pod vlasy to, co už všichni od Červíkovské basy slyšeli.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2324/kral-lavra-2324.jpg 41232
Literatura česká
Vydáno:, Sursum, Tribun EU

OniDourou

Upřímně, dílo jsem přečetl jen pro to, abych měl něco k povinné četbě.. :D
V podstatě první poezie kterou jsem přečetl celou a musím říct, že jsem nadšen..
Nakonec mě mrzí i, že to není delší.. :/

CleoXandra

Král Lávra a Křest sv. Vladimíra jsou moje nejoblíbenější věci od brixenského šviháka lázeňského. Vtipně napsané, až břitké satiry dovedou pobavit i přes velkou propast času.

1T0S_

Povinná četba, přidávám kvůli výzvě
Kupodivu dobře čitelná poezie, ze které si i po pár měsících něco pamatuju ;)

4/5, jako maturitní četbu rozhodně doporučuji, jinak bych si knihu asi nečetl.

ViktorieMars
28.12.2018

Měla jsem ji jako povinnou četbu. No, alespoň že není moc dlouhá...

tereza5413
22.12.2018

Krásná kniha, plná metafor a poučení.

Kvinma
10.12.2018

Kniha byla krátká a měla dobře zapamatovatelný děj, super knížka k maturitě.

freddy18
08.10.2018

Maturitní kniha :) Rád se k ní vracím. Milá a poučná báseň. Neznám nikoho kdo by ji neměl rád.

Lauralex
08.09.2018

Pěkných 12 minut, které jsem si s radostí vyslechla cestou na zastávku tramvaje. Je to takové milé a má to pěkné rýmy a i když je to možná trochu morbidnější, nebo jak to říct, tak se mi to líbilo. Rychle to utíká a rozhodně v tom něco je, když čtete i mezi řádky.

milan1935
25.07.2018

Pěkně rýmované bavilo mě to.

luckomar
22.07.2018

Hezká pohádka k maturitě

Svarcesky
31.03.2018

Král Lávra je velice čtivá satirická báseň s pohádkovými prvky. Ocení ji široká skupina čtenářů. Příběh o irském králi, ze kterého vychází konečné poučení s dobrým koncem. Doporučuji.

Ivka2
19.03.2018

Moc krasný a jednoduchý příběh. Pěkně napsáno a přečteno během chviličky.

KaileyBlot
04.03.2018

Moc pěkná jednoduchá knížka. Děj znám už ze školy, ale bylo milé si přečíst samotnou knihu. Je kraťoučká takže se dá přečíst během chvilky.

sabiburesova
08.02.2018

Tohle je snad má nejoblíbenější kniha z maturitní četby. :) doporučuji.

laepus
29.12.2017

Po práve dočtených Tyrolských elegiích další vtipná desetiminutovka - tentokrát o pošetilosti mocných lehce inspirovaná antickým Midasem. A i když je zasazena do Irska, neodpustí si Havlíček pochvalu Čechů a jejich častého nedocenění doma...

ellyem
26.12.2017

Krásná báseň, moc hezky se četla, zhltla jsem jí jedním dechem. Na pochopení je také moc lehká. Možná by se dalo říct, že z ní i plyne menší ponaučení.

Život-s-Kačí
19.11.2017

Příběh má v sobě skrytou myšlenku, která je i dnes aktuální. Kniha je velice krátká, takže ji dokážete přečíst během pár minut. Své si v ní najdou jak děti, tak i dospělí.

nikiem
11.10.2017

Na základní škole mi tato kniha přišla jako skvělá pohádka.

MOu598
13.09.2017

Četla jsem v únoru 2003. Podle mých poznámek:
Epická básnička, spíš říkanka. Dá se přečíst za 5 minut.
Doprovázeno kresbami, jako by všechny postavy byly děti.

AndreaP.
14.08.2017

Úsměvné, veršované, poučné. Toto bavilo asi většinu z nás.

SeverusSnape
02.08.2017

Skvělé

Brunnetka
24.05.2017

Co dodat? Poučný příběh ve formě pohádky :-)

EmiClare
01.05.2017

Inteligentní, jízlivé počtení.

Nelíísek
09.04.2017

Pohádkové, veršované, krásně čtivé, jedna z lepších knih k maturitě do hodiny i se zápisem do čtenářského deníku hotové.

EvikU.
09.04.2017

Celkem dobrá kniha. Četba k maturitě.

dancadragneel
06.03.2017

Vtipná dětská veršovaná pohádka, která snad potěší každého.

Jaruš7
19.12.2016

Pro mou dětskou duši první vtipná a k tomu zveršovaná, a tím pádem lehce zapamatovatelná pohádka - humorem sycená radost.

kacenka7206
07.12.2016

Četla jsem kvůli maturitě, jelikož je to krátké, ale mile mě překvapila a někdy si ji přečtu znovu. Pěkná pohádková básnička, přečtená za 15 minut. :D :)

simonit
11.11.2016

Velmi zajímavá a výstižná báseň :)

Sim_Va
16.10.2016

Tohle je prostě srdcovka a pro mě jedna z mála knih z tohoto českého období, která by se vůbec dala číst...