5tužka 5tužka komentáře u knih

Opilý námořník Opilý námořník Arthur Rimbaud

Za mě škoda papíru.

04.10.2019 1 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Funguje to! Už jsem začala na jednodušších přáních a propracovávám se dál :)

04.10.2019 5 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Něžná knížečka se smutným koncem, krásné ilustrace.

02.10.2019 5 z 5

Ukradená písmenka Ukradená písmenka Lenka Rožnovská

Příjemné čtení pro čtenáře-začátečníky se slabším příběhem.

02.10.2019 4 z 5

Úžasná kniha plná moudrosti, přečetla jsem za jeden den, nedala se odložit :) Určitě se k ní budu vracet a přinesla mi mnohá poučení, ze kterých budu čerpat.

28.09.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha mi přišla těžko uvěřitelná, protože jazyk, který používá vypravěč - mladý klučina, absolutně neodpovídá jeho věku.

28.09.2019 4 z 5

Skleněný zámek Skleněný zámek Jeannette Walls

Nečekala jsem, že mě kniha bude tak bavit, opravdu jsem četla s radostí a těšila se na každou další volnou chvíli. moc hezky napsané!

20.08.2019 5 z 5

Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky Radek Malý

Moc milá říkadla, děti se jich nemohly nabažit, museli jsme přečíst na jeden zátah :)

28.04.2019 5 z 5

Budapešť / průvodce na spirále s mapou MD Budapešť / průvodce na spirále s mapou MD Neal Bedford

Slušný průvodce, podle kterého jsem si prohlídli Budapešť. Kapitoly jsou trochu zmatečné, musí se celkem často přeskakovat k dalším odkazům. Uvítala bych i tip na celodenní výlet TOP Highlights za jeden den...Přiložená mapa moc pomohla.

17.10.2018 4 z 5

Jeden za všechny, všichni za jednoho Jeden za všechny, všichni za jednoho Brigitte Weninger

Jednoduchá knížka s prostým, avšak srozumitelným příběhem, ideální pro předškoláky nebo první čtení. Nádherné ilustrace!

01.10.2018 5 z 5

Vall I. - Filmový příběh Vall I. - Filmový příběh Walt Disney

Pěkné vyprávění, dětem se to líbilo, já jako rodič trochu zklamání z použitého jazyka, za to pouze 4 hvězdičky...

01.10.2018 4 z 5

Holub Kolumb Holub Kolumb Emma Hanzlíková - Pecháčková

Krásná knížka, výborný nápad, jak holub Komlumb hledá svoji lásku a prolétá řadu zemí a potkává různé druhy ptáků, kteří mu pomáhají. Klidně bych rozvedla zápletku na ještě více národů a dobrodružství, na konci jsme s dětmi byli zklamaní, že to končí tak brzo :) Doporučuji všem.

01.10.2018 5 z 5

Stín a jeho kluk Stín a jeho kluk Lenka Krbcová

Tak tohle byla hodně slabá knížka, nápad sice dobrý, ale obsah úplně o ničem. Neustále se opakují stejná slova, pointa žádná, přitom mě jen tak z hlavy napadá několik možných konců a poučení. Úplně nerozumím, že takovou knihu někdo vydá, jsou to podle mě vyhozené peníze. Jedna hvězdička za ilustrace.

27.09.2018 1 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Boží knížka, děti se hádaly, kdo ji bude číst dřív. Navíc doplněna moc krásnými obrázky. Doporučuji všem!!!

07.09.2018 5 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

Z této knihy jsem byla naprosto unesená, moc se mi líbil zvláštní jazyk, který vypravěčka používá, a i obsahově se mi kniha líbila. Určitě si ji koupím do své knihovničky a vřele všem doporučuji.

15.08.2018 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Carter = nejlepší detektivky na světě

31.03.2018 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

jsem si pobrečela :(

27.03.2018 5 z 5

Chuligán Chuligán Philipp Winkler

Knihou jsem opravdu nadšená, přečetla jsem ji jedním dechem za jediný den. Už dlouho jsem nenarazila na tak emotivní knihu, vzdávám holt i paní překladatelce! Navíc jsem nenarazila ani na jeden překlep nebo tiskovou chybu, což se mi už dlouho nestalo...

25.03.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle byla jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla, ale pozor, není pro slabé nátury!!! Spisovatele jsem dosud vůbec neznala, ale určitě se k němu vrátím a přečtu si i jeho další knihy. Je úžasně vykonstruovaná a v každé kapitole mám tep aspoň 300 :) Včele doporučuji!!!

28.01.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

úžasně čtivá kniha, i když neskutečně smutná, pravda halt není vždy veselá, pobrečela jsem si.

22.01.2018 5 z 5