Anton a Jonatán

Anton je plyšový medvídek, který vzpomíná, jak ho kluk Jonatán vozil s sebou na kole a ukazoval mu svět. Pak ale Jonatána srazilo auto a Anton zůstal sám. Zajímavě působí pozorování z perspektivy neživé hračky, která uvažuje typickým gaarderovským způsobem o tajemství života a smrti. A jemná melancholie Düzakinových ilustrací tato témata dokonale doplňuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225132/anton-a-jonatan-68D-225132.jpg 4.443
Originální název:

Anton og Jonatan (2014)

Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Leenah
02. května

Krásné a smutné, možná knížka spíš pro dospělé, kteří se chtějí v každodenním shonu trochu zastavit...

qydko
18. dubna

Příručka BESIPu, ale o moc krásnější :)

capricornus
16. února

Krátké, smutné, výstižné.........a krásné. Nemůžu na příběh přestat myslet.

blankaa89
18.11.2017

Knihu jsem si koupila jen díky autorovi. Má málo stránek, přečtete ji raz dva a kresby jsou v ní nádherné. Celkově se mi graficky moc líbí. A ten příběh? Doteď nevím, co si o něm myslím. Líbil se mi nebo ne? ...asi to je ten důvod, proč už jsem ji přečetla cca 5x...

Safienka
05.11.2017

Knížečka, která se mi dostala náhodně do ruky ve mně zanechala rozporuplné pocity. Na první pohled jsem se dostal ní zamilovala, protože má krásné ilustrace. Příběh je vyprávěn plyšovým medvídkem, který ztratí kamaráda. V něčem mi to připomíná Malého prince. Myslím, že je spíše určena pro starší děti, které jsou schopny nad příběhem diskutovat.

adelka7079
02.11.2017

Malá knížka, málo stránek, silný příběh, který se mnou docela zamával. Moderní Malý princ, řekla bych. Díky za ní, jsem ráda, že jí ve své knihovně mám.

Torino
30.10.2017

Smutný, krásný, naprosto nádherná ilustrace!

Clara del Valle
21.09.2015

Půvabná knížka, ty ilustrace jsou překrásné. Bohužel z mého pohledu má smutný konec :-(

zuzi1162
04.06.2015

Neuvěřitelně dojemná knížečka a ilustrace opravdu překrásné.

TerJac
22.01.2015

Kniha je zvláštní a i když jsem po přečtení pocítila zmatek, musím přiznat, že je napsáná dobře. Podle mého názoru je jejím cílem rozvést s dětmi diskuzi nad otevřeným koncem. Co se asi chlapci přihodilo? Včetně polemiky nad tím, do jaké míry sahá hra - kdy se jí můžeme oddat úplně, kde je nutné se mít na pozoru. Kde asi chlapec udělal chybu? A podobně. Kniha chce jistým způsobem sdělit to, co by u dětských her mělo být samozřejmostí - opatrnost a rozvaha.

triatlet
30.12.2014

Líbivé obrázky. Možná "kniha" v Norsku vyšla jako brožura Besipu...

bércoun
22.11.2014

Něžný příběh malého chlapce a jeho medvídka, společně podnikají různá dobrodružství ve světě venku i ve vnitřním světě. Knížka o tom, proč jsme tady. Já konec tragicky nevidím, jde o otevřený konec a vlastně není důležité, jak to dopadne. Myslím že Jonatám nám chtěl především vzkázat, abychom svět viděli tak jako on.

bibi.r
19.11.2014

Zajímavá a zvláštní knížka, ale nějak mi chyběl konec... Asi jsem ho taky nepochopila nebo možná je takhle schválně otevřený, jen prostě nerozumím tomu proč.
Ilustrace jsou velmi pěkné.

PS: Teď si to přečetla kolegyňka a naznala, že příběh dopadl tragicky. Jonatán zemřel...

JanaDor
27.10.2014

Kniha je určena dětem od sedmi let. Jsou zde zvláštní, líbivé ilustrace a milý, zvláštní příběh. Celkově je prostě zvláštní. Je to malý formát knihy a krátké povídání s koncem, který jsem až tak nepochopila. Budu věřit, že je to pohádka a konec je dobrý. Knihu jsem měla přečtenou za deset minut. Nějak jsem to vše dohromady nemohla pobrat. Byla jsem z toho tak mimo, že jsem zavolala všechny tři děti (věkové rozmezí tři až deset let) a každý si ji měl prohlídnout a říct mi, jak se mu líbí. Nejvíc se líbila té nejstarší, oba kluci jen prolistovali a řekli hezká. Žádné nadšení se nekonalo.
Přijde mi, že tato dětská kniha je spíše směrována na dospělé. Obrázky se mohou kochat všichni, ty se mi moc líbily, jsou opravdu velmi nádherné. Ale také myslím, že udělají radost spíše dospělým. Text je prostě jiný. Je to zcela netypická kniha a záleží na vkusu čtenáře.