5tužka 5tužka komentáře u knih

Živel Živel Jess Kidd

dokonalá knížka, krásný jazyk, super příběh!

11.07.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

skvělá knížka, moc mě pobavila

26.06.2023 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Tento životopis Belmonda jsem si poslechla na dvojce jako audioknihu. Asi bych byla spokojenější, kdyby namluvil pan Krampol coby český Belmondo. Každopádně hezké a zajímavé vyprávění o životě pana herce s velkým H. Vyprávění mohl maličko více okořenit historkami ze soukromí Či svými myšlenkami a životními postoji.

06.05.2023 4 z 5

Tisícdeväťsto Tisícdeväťsto Alessandro Baricco

Fantasticky divadelně zpracované v Mladé Boleslavi, doporučuji všem!

28.04.2023 5 z 5

Krámek s fantazií Krámek s fantazií Tabitha Bird

Dokonalá kniha, úplně jsem pobrečela polštář při čtení - takhle skvělý nápad na knihu obdivuji a dávám 1000%,. Doporučuji všem.

25.02.2023 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Napínák od začátku do konce, už se těším na další díly :)

17.02.2023 5 z 5

Sibiřské haiku Sibiřské haiku Jurga Vilė

Dokonalá knížka s fantastickými ilustracemi a srdceryvným příběhem, která dostane i dospělého. Jsem moc ráda že jsem na ni natrefila, doporučím ji i svým dětem.

09.01.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

úžasné a strhující, vtipné i poučné, velmi doporučuji!

03.12.2022 5 z 5

Jak se krade moc: Osudové chvíle Německa (1933–1934) Jak se krade moc: Osudové chvíle Německa (1933–1934) Roman Cílek

Konečně jsem si díky této knize dala všechno do souvislostí, které jsem předtím nevnímala. Kniha je velmi čtivá a ohromně zajímavá. Musím si od pana Cílka určitě přečíst ještě něco dalšího, používá krásný jazyk! Moc mě to bavilo a všem vřele doporučuju.

06.11.2022 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Tuhle úžasnou knížku jsem jako mám několikrát obrečela, určitě doporučuji, je to něžné, láskyplné, zoufalé, s krásnými popisy přírody i zoufalstvím obyvatel, kteří žijí v nehostinných místech...

12.07.2022 5 z 5

Poslední pobyt Samuela Becketta Poslední pobyt Samuela Becketta Maylis Besserie

Úžasná, i když smutná kniha posledních dnů Samuela Becketta o degradaci těla ve stáří, plná vzpomínek na mládí...

12.07.2022 5 z 5

Holubí tunel: Příběhy ze života Holubí tunel: Příběhy ze života John le Carré (p)

Tohle není kniha pro mě - co kapitola, to nějaký příběh ze života špiona, ale nic na sebe nenavazuje, nemá to žádný spád, musím odložit. Navíc tedy český překlad velmi chabý a také spousta grafických chyb :(

21.02.2022 1 z 5

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

Velmi aktuální téma mnoha žen, Které jsem naštěstí nikdy nemusela řešit, ale ráda jsem si o tom přečetla.

20.02.2022 5 z 5

Básník (Román o Ivanu Blatném) Básník (Román o Ivanu Blatném) Martin Reiner

Tyjo, jak to říct... díky téhle knize jsem se opravdu dozvěděla hodně nového o básnících a spisovatelích 20. století, jak jsem je ještě neznala. Především Ivan Blatný byl pro mě nikdo a stal se z něj NĚKDO! A to všechno kolem - neuvěřitelné a Martin reiner má můj velký dík za tak krásně zpracovanou a navíc úžasně čtivou knihu. Díky!

09.02.2022 5 z 5

H₂O a tajná vodní mise H₂O a tajná vodní mise Petr Stančík

Perfektní a vtipná kniha jak pro děti, tak i jejich rodiče. Těším se na druhý, třetí a čtvrtý díl :)

15.01.2022 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Fantastická kniha, kterou nemůžete odložit, dokud ji nepřečtete :)

15.01.2022 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Baví mě mužský pohled na svět, o to víc, že se jedná o saunaře. Jsem také milovnicí sauny a mužské saunové rozhovory jsou pro mě oživením - v ženské sauně se mlčí :)

19.12.2021 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Skvělé povídky a moje první seznámení s autorkou. Určitě si od ní přečtu více, opravdu geniálně napsané.

16.12.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc jsem se bavila, u jedné povídky dokonce hýkala blahem :)

11.12.2021 5 z 5

Písečný vlk Písečný vlk Åsa Lind

Perfektní knížka, která bavila mě i syna. Něžná i poučná!

09.12.2021 5 z 5