Hodina čarodějnic I.

Úvodní část rodinné kroniky příslušníků staré bohaté rodiny z New Orleansu, proslavéné v minulosti čarodějnickými schopnostmi jejích ženských potomků. Čtyři ženy postupně odkázaly své nadpřirozené schopnosti svým dcerám a v průběhu staletí se každá z nich stala svým způsobem jejich obětí. První díl je věnován poslední ženské příslušnici rodu, mladé lékařce, která své neobvyklé schopnosti využívá ve své profesi k dobrým účelům. Seznámí se s člověkem, který po klinické smrti nabyl mimořádných telepatických schopností a ten ji upozorní na mezery v její minulosti a podnítí v ní odvahu začít po této minulosti pátrat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30357/hodina-carodejnic-i-30357.jpg 4.378

Mayfair Witches (1.)

The Witching Hour (1990)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Paseka

Atanone
21.04.2017

Tuhle knížku bylo opravdu těžké odložit a přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Zkraje bylo trochu oříškem pro mou trpělivost převyprávění děje a neustálé vracení se na začátek,ale jak děj nabíral na obrátkách,přestalo mi to vadit. Škoda,že další pokračování v češtině zatím nevyšlo (pokud ano,prosím,dejte mi vědět).
Každopádně Mayfairské čarodějnice můžu jen doporučit.

RiverSong
10.07.2016

Anne Rice mi jako spisovatelka učarovala svou knihou Interview s upírem, kterou považuji za nejlepší knihu svého života. Ani tento první díl trilogie Hodina čarodějnic mě nezklamal. Fantastické čtení s výborným nápadem, psané úžasně čtivou formou. Anne Rice se pro mě stala Paní autorkou a myslím, že tou pro mě zůstane už napořád. Vrhám se na druhý díl a ostatním první díl určitě doporučuji

Ben Nevis
08.07.2015

Líbil se mi bohatý jazyk autorky, kterým se vyřádila hlavně na psychoanalýze některých postav. Místy je kniha rozvleklá, protože popisuje události, o kterých už víme z jiného pohledu. Bez Michaelova životopisu bych se taky obešla a tajné organizace trvající tisíc let už jsou příliš klišoidní. Tyto nedostatky však vyvažuje zajímavé líčení čarodějnické rodiny a jejich nadpřirozeného "rodinného přítele".

skableska
15.04.2015

Mě to bavilo moc, už se těšim na další díly !! :-) Doporučuju!

Lenny33
31.05.2014

Píšu to v každém komentáři u knih této autorky a už je to trochu trapné, ale já její styl psaní prostě miluji a naprosto dokonale mi sedí.
Je sice pravda, že tato kniha má pomalejší rozjezd než jiné, konkrétně je to takový úvod do série, kde jde o to se hlavně seznámit s prostředím a postavami. Postupně si čtenář dává jednotlivé informace a údaje dohromady a ty začnou tvořit úžasný příběh. :) Mně se naopak to "skákání z jednoho na druhý" moc líbilo. Ještě jsem nevěděla, co si myslet o jednom a už se na to nabalovalo další. A já chtěla číst dál a dál, aby se mi tich informací shromáždilo co nejvíc a já mohla pomalu odkrývat pravdu. Vždy jsem zajásala jak malé děcko, když jsem nějaké malé tajemství odhalila a bylo to správně. :) Ale na ty velká si musím počkat do dalších dílů.
A. Rice je taková moje jistota. Vím že její knihy mě baví vždy, ať jsou o čemkoliv. A zároveň chápu, že její styl mnoha lidem prostě nesedne.

Hanyuu-hime
26.10.2013

Na můj vkus to bylo až moc rozvleklé, autorka skákala z toho na onoho a pak zase na něco jiného, pořád odbíhala tam a zase zpátky... ze začátku jsem pořádně nevěděla, co si o tom myslet.
Neříkám, že je knížka špatná, ona je ve své podstatě pěkná a docela i líbivě napsaná, jen já asi zkrátka nikdy nepřijdu na chuť téhle spisovatelce. Ani to Interview s upírem jsem ještě nebyla schopná dočíst, protože mě nudilo.

doktorking
22.03.2013

teda doufám že se nikoho nedotku nebo ho neodradim od přečtení této serie,opět jsem četl pouze první díl a na to jak mám Anne Riceovou rád tak tohle mi nesedlo ani trochu,je to jedna velká nuda myslím že Rice je prostě expertka přes upíry a čarodějnice se jí moc nepovedli i když třeba Ramses Prokletý mě bavil hodně

lara25
08.02.2013

Knihu tohoto stylu jsem četla poprvé. Bylo zajímavé číst různě pohledy a život jednotlivých postav jejíž společnou cestou byla rodina Mayfairů. První díl mne ze všech tří dílů nejvíce nudil. Občas jsem přemýšlela, že knihu ani nedočtu. Když jsem se jí, ale prokousala , odměnou byl 2. a 3. díl.Tyto díly mne už velice bavily a četla jsem je z napětím. Celkově si, ale myslím, že by kniha zasloužila ještě 4. díl. Nelíbí se mi, že děj končí otevřeně. Mám pocit, když jsem si dala tolik práce s přečtením přibližně 1000 stran, zasloužila bych si nakonec dobrý konec a pořádné vysvětlení. CHápu, že autorka myslela, že konec ponechá naději a fantazii čtenáři, ale mne by se líbilo finále s dorým ukončením. Bylo mi velice líto čekajícího Michaela. Rowan, mne zlobila, že nedosáhla svému přesvědčení. CHápu, že k tajemné bytosti měla blízko vzhledem k rodinnému poutu, ale myslela jsem, že má naději se postavit svému osudu. Celkově mi je, ale líto, že jsem díly už přečetla. Bavilo mne se prokousávat dál a dál a teď po přečtení knih mi je po nich smutno. CHtěla bych 4. pokračování s dobrým koncem!!! :-)

pikacka
08.07.2012

Tato trilogie si mi opravdu líbila. Zajímavé téma. Děj zasazen jak do daleké minulosti čarodějnického rodu až po součastnost. Určitě doporučuji přečíst.

ondras666
01.12.2011

Zajímavá knižní trilogie. Z počátku mě tato kniha moc nenadchla, ale postupem času jsem jí přišel na chuť a rád se k ní zase vrátím. Autorka zvolila dobré téma a obohatila knihu i o postavu démona, který danou rodinu pronásleduje. Stojí za přečtení.