Ptáci a jiné povídky

Šestice hororových povídek, ve kterých sice není plno cákanců krve a oživlých příšer, jako ve většně moderních děl tohoto žánru, ale o strach a děsivé okamžiky v nich rozdodně není nouze. Titulní povídka Ptáci sloužila jako předloha ke slavnému stejnojmennému filmu A. Hitchcocka. Daphne du Maurier se prý jednoho dne procházela podél cornwallských útesů a když viděla jak traktor orající nedaleké pole doprovází hejno racků střemhlav se vrhající na červy a hmyz, napadlo jí: „A co když jim jednou nebudou červi stačit?“ A slavná povídka byla na světě. Ptáci a jíné povídky jistě stojí za přečtení, i když je to občas čtení děsivé, až nepříjemné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12745/big_ptaci-a-jine-povidky-DT2-12745.jpg 4.3343
Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Svoboda

Classics of the Macabre, 1987

Kniha Ptáci a jiné povídky

rozina351

Perfektní :-) Moje první setkání s touto výjimečnou autorkou. Kratší povídky plné napětí, příjemně strašidelné a velmi neotřelé, takhle si představuji kvalitně zpracované horory!

Vesmich

Hrůza a děs:), dřívávejc jsem to nemohla číst navečer, protože by se mi celou noc zdálo a hrůzákách a krvelačných sýkorkách. Dnes už je to o mnoho lepší:) Parádní čtení. Ani slovo tam není navíc.

Elea

Knihy od Daphne du Maurier mám moc ráda, vždy jsou napínavé, děsivé a originální.

Evina.Cetba

Daphne du Maurier píše velmi napínavě a ve svých příbězích dokáže vykouzlit neobyčejně působivou atmosféru, se snesitelnou dávkou tajemna a strachu. Nevěděla jsem, že legendární Ptáci zfilmované Hitchcockem jsou právě od ní. Mám od ní ještě k přečtení povídky jiného ražení, spíš vztahovky a na ty se těším. Horory nečtu, přečetla jsem snad v životě jen Rosemary má děťátko, tyhle hororové povídky jsem ovšem dala taky. Daphne to se mnou umí.

Lenka.Vílka

Ano, to je ta autorka, na kterou jsem se tak dlouho těšila. A jelikož jsem u ní začala s povídkou Ptáci (jak předvídatelné, že?), rozhodla jsem se nejdřív jít do povídek. A teprve potom se pustit do románů. Jak mi mamka slíbila, Juliův vzestup je dost drsná psychárna (paradoxně je to kniha, kterou dostala ode mě). Nemám tedy strach, že by mě její další tvorba v budoucnosti zklamala...

Kniha obsahuje šest povídek. Ptáky jsem už četla ve sbírce Tichá hrůza. Zde je v jiném překladu. Tak jsem byla zvědavá, zda ti bude stejný zážitek v překladu o dvacet let mladším. No, napíšu jenom, že když máte dobrý základ, je jedno, kdy je překládáno. I zde jsem byla úplně v hajzlíčku ;)

A o dalších povídkách u jednotlivých povídek. Páč to tam patří ;) a protože mě baví psát ty svoje kecičky i tam :O

Dobře vybrané povídky autorky ze sbírky, která vyšla v roce 1987. Četla jsem vydání z roku 1991, které obsahuje vážně znepokojující ilustrace Jiřího Běhounka.

vladka321

Hezká a příjemně mrazivá sbírka mírně hororových příběhů, které by se klidně mohly odehrát v reálném životě. Plynulé vyprávění nemá nikde hluché místo a člověku se vyprávění dostane hluboko pod kůži a rád se zas a zase vrací v určité náladě k této knize. Příběhy nejsou příliš dlouhé, ale ani krátké. Stačí tak akorát a splní záměr se kterým byly povídky jistojistě napsány. Navnadí zvláštní atmosféru respektovaných obav a strachu.

Politre

Naprosto kvalitativně vyrovnaná sbírka povídek. Je vidět, že paní spisovatelka má řemeslo v malíčku. Už se nemohu dočkat, až si od ní přečtu i něco z její románové tvorby. Každá povídka má svoje aspekty v kterých vyniká, ale pokud mám vybrat jednu která mi přivodila mrazení v zádech, bude to Teď se nedívej. Doporučuji si pořídit vydání z roku 1991 z nakladatelství Svoboda, obsahující tajuplné obrázky od Jiřího Běhounka.

AnetaD.
18.12.2020

Skvělé,napínavé čtení.. u povídky Teď se nedívej mívám husí kůži, Modré čočky -i když podstatou velmi smutný a hořký příběh- mě pokaždé rozesmějí :)