5tužka 5tužka komentáře u knih

Zabila jsem naše kočky, drahá Zabila jsem naše kočky, drahá Dorota Masłowska

Jsem nadšená, že jsem Maslowskou objevila - ten úžasný jazyk mě absolutně dostal, bavila mě každá věta. Klobouk dolů i paní překladatelce! Knihu si určitě pořídím do domácí knihovničky, musím ji tam mít!

01.05.2021 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Skvělá kniha, určitě se budu většiny rad držet. Měl by si každý přečíst!

26.04.2021 5 z 5

Bod tání Bod tání Martin Němec

Z některých povídek by mohl být celkem obstojný román, jiné byly celkem nijaké. Za mě průměrná kniha - opět se mi potvrdilo, že povídky nejsou mým gustem.

18.04.2021 4 z 5

Henderson, král deště Henderson, král deště Saul Bellow

Tak z Hendersona jsem hotová, odpornej chlap, fakt mě nenechal v klidu a štval mě těma svejma "chytrejma" kecama americkýho vševědoucího milionáře :)

18.04.2021 4 z 5

Oční kontakt Oční kontakt Cammie McGovern

Úžasně napsaná knihu, kterou nelze během čtení vůbec odložit. Doporučuji!

03.04.2021 5 z 5

Příběh ukrytý v notách: Louskáček Příběh ukrytý v notách: Louskáček kolektiv autorů

Hezká knížečka - člověk při ní ihned začne prahnout po divadle :)

02.03.2021 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Neskutečná kniha plná moudra! Uplně jsem se do ní zbláznila a musím ji mít doma navždycky! Autorka má úžasnou představivost a nádherný jazyk, každá stránka je balzám. Děkuji.

04.02.2021 5 z 5

Laskavec bez rozumu Laskavec bez rozumu Milena Hercíková

Básně, které mi mluví z duše. Budu se k nim vracet :)

22.11.2020 5 z 5

Další vyprávěnky čubičky Kvídy Další vyprávěnky čubičky Kvídy Petr Holán

Jedna z nejhorších knih, jaké jsem kdy četla. Vůbec nechápu, že v Čechách může něco podobného vyjít - na každé stránce chyba, ať už grafická nebo gramatická. To po sobě "spisovatel" své dílo ani nepřečte?? Neumí česky a píše knihy?? Nebo neexistuje následná korektura někým dalším??

Pokud odhlédnu od mizerné češtiny, tak příběhy jsou opravdu slabé, bez nápadu nebo pouze s minimálním a slova nebo spojení jako "milé dětičky" a "páníčka" x-krát na každé stránce - z toho se vám po chvíli chce začít zvracet.

Knihu nedoporučuji ani nejotrlejším čtenářům a všechny slavné osobnosti, které ke každému jednotlivému příběhu napsali věnování ze srdce lituji, že se podepsali pod takový brak.

Děti by tuto knihu vůbec neměly číst, protože v ní nemají co pochytit dobrého.

Ráda chválím, ale zde nemám co...

12.11.2020 odpad!

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Zdá se, že jsem konečně našla svého nejoblíbenějšího českého spisovatele!!! Spisovatelek mám několik, ale na dobrého českého spisovatele zatím ne a ne natrefit... Knížka mě chytla hned od první stránky a hrozně jsem doufala, že se to nějak nezkazí :) Moc mě bavili všechny Janovi úvahy a myšlenky, ale nejvíc autorův smysl pro češtinu a hraní si s tím naším nádherným jazykem - to jsem si úplně chrochtala. Knihu jsem si tedy ihned musela koupit (protože původně mi ji jen půjčila kamarádka) a až si ji budu číst znovu, musím si v tom všechny ty mé oblíbené pasáže vyznačit. Hned jsem si k tomu pořídila i Dějiny světla, na které se moc těším. DĚKUJI

07.11.2020 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Skvělá kniha, která mi otevřela oči k tomu, jak se k sobě chovat. Doporučuji všem, kterým není jejich vlastní život jedno.

21.10.2020 5 z 5

Pásmo Alfa Pásmo Alfa Ondřej Jerman

Kniha mě velmi překvapila, dokázala bych si ji představit i delší :)

21.10.2020 5 z 5

Miluju Tě, protože mě živíš Miluju Tě, protože mě živíš David Llorente

Děj ze začátku chaoticky působící knihy začne dávat smysl a úplně vás strhne. Moc jsem si to užila!

01.10.2020 5 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Knihu jsme přečetla jedním dechem za dva dny :) Příběh krásně plyne, napětí nepolevuje, prostě parádní. ovolená, jak má být.

23.08.2020 5 z 5

Matka a dcera Matka a dcera Slávka Poberová

Bez téhle knihy by se literární svět opravdu OBEŠEL. Téma sice zajímavě zvolené, ale spisovatelčina láska k přemíře citově zabarvených slov tuto knihu opravdu zabila. Knížka by mohla být napsána polovinou slov a konec lépe vykonstruován a pak by to mohlo fungovat. Takto mohu dát pouze 1 hvězdičku za snahu...

23.08.2020 1 z 5

Pravé české papírové skládačky Pravé české papírové skládačky neznámý - neuveden

Výborný sešit plný inspirací, děti byly nadšené.

14.08.2020 5 z 5

Šaman Šaman Martin Fendrych

Výborná kniha, nemohla jsem ji odložit. Panu Fendrychovi tleskám!

06.04.2020 5 z 5

Karel Gott - Solitér Karel Gott - Solitér Miroslav Graclík

Tolik grafických a gramatických chyb jsem v žádné jiné knize snad ještě nenašla, smutný češtinářský úkaz. Zajímalo by mě, co si o ní náš Pan Božský opravdu myslel.

06.04.2020 2 z 5

Klidná výchova k disciplíně Klidná výchova k disciplíně Daniel J. Siegel

Skvělá knížka, poutavě napsaná, takže se krásně čte. Navíc rady, které autoři nabízí, opravdu fungují. Je sice pravda, že se ještě občas zapomenu a jedná zkratkovitě, ale čím dál častěji postupuji podle knihy a s dětmi je poté opravdu mnohem lepší pořízení!!! Vyzkoušejte a uvidíte. Není to žádná vysoce odborná kniha, za pár dní ji máte přečtenou a to jsem se k některým věcem vracela i vícekrát, abych si to dobře zapamatovala.

18.01.2020 5 z 5

Kniha dohadů Kniha dohadů Erika Swyler

Pomalejší rozjezd, ale po chvíli jsem již byla naprosto u vytržení a nemohla přestat.

26.10.2019 5 z 5