Příběh ukrytý v notách: Louskáček

Příběh ukrytý v notách: Louskáček https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451266/bmid_pribeh-ukryty-v-notach-louskacek-jVH-451266.jpg 5 18 4

Zvukové knížky z edice „Příběh ukrytý v notách“ jsou perfektním úvodem do klasické hudby pro nejmenší děti. Vánoční příběh v klasickém baletním zpracování Petra Iljiče Čajkovského o pohádkovém štědrovečerním snu a dobrodružstvích v Království cukrovinek okouzluje děti na celém světě již více než jedno století. Vypráví o malé Kláře a jejím strýčkovi, kouzelné loutce Louskáčkovi, Myším králi či Královně cukrovinek, a především přináší nádherné melodie! Kniha obsahuje i biografii skladatele, slovníček hudebních pojmů a poslední strana nabízí všechny hudební ukázky pohromadě s doprovodným komentářem.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

The Story Orchestra: The Nutcracker , 2017

Varjohukka
14.09.2023 5 z 5

Byly jsme s dcerou (6) na baletu Louskáček a byla nadšená, tak jsem jí k narozeninám koupila tuhle nádheru a je uvytržení i z knihy a baletí na hudební ukázky.

5tužka
02.03.2021 5 z 5

Hezká knížečka - člověk při ní ihned začne prahnout po divadle :)

zaranda
15.01.2021 5 z 5

Těžko se rozhodovat, jestli se mi víc líbí v tomto zpracování Vivaldiho Čtvero ročních dob nebo právě Louskáček. Skvěle vybrané ukázky a opět nádherné zpracování. Dítě je nadšené:)

kotatkoz
01.01.2021 4 z 5

Další ze série hudebních knížek, opět nádherné ilustrace, jednoduše podaný příběh Louskáčka, skvělá hudba - dost lidí je překvapených, kolik notoricky známých melodií je právě z Louskáčka. Ukázky jsou kraťoučké - nicméně pro představu stačí a alespoň to náláká k tomu si danou pasáž najít v kompletním baletním podání.
Jen jako u všech knížek z této série - tlačítka pro ukázky hudby jsou velmi těžko umáčknutelná, malé dítě nemá šanci si je samo poustit :(