Kniha dohadů

Simon Watson, mladý knihovník, žije sám na Long Islandu ve svém rodinném domě, dům je posazený na okraji útesu, který se pomalu hroutí do moře. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví, jeho matka se utopila ve stejných vodách, na které má Simon výhled ze sveho domu. Jednoho dne Simon dostane záhadnou knihu z antikvariátu knihkupce; ta byla odeslána jemu, protože podle podpisu patřila Veroně Bonn, Simonově babičce. Simon je nucen odemknout tajemství knihy, a dekódovat jeho rodinnou anamnézu, než osud rozdává své další smrtící kartu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291881/kniha-dohadu-NoB-291881.jpg 3.816

Book of Speculation (2015)

Vydáno:, Argo

TomTomis
28.08.2017

Knihou se prolíná minulost s přítomností. Minulost, která zasahuje do dění. Mrzí mě, že kus románu vlastně prozrazuje samotná anotace v knize. Než se děj posune dál, je člověk na bůhvíkolikáté stránce. Vyznění celého románu má snad i něco do sebe, ale chvílemi mi to přišlo vykonstruované, sešroubavané náhody do sebe, aby se čtenář nakonec mohl o něčem dohadovat.

AniS1
24.08.2017

Teprve nedávno se mi dostala do ruky, díky doporučení městské knihovnice, Kniha dohadů. Nejdříve se mi do čtení moc nechtělo, vypadala jednoduše a anotace mi připomínala knihy, které jsem četla v pubertě. Zdálo se mi, že se jedná o další podprůměrné fantasy. Takže jediný důvod proč jsem se nakonec rozhodla do knihy pustit, bylo ono doporučení. Ale nakonec jsem toho vůbec nelitovala.

petrarka72
28.06.2017

Prolínání cirkusácké minulosti a všední (knihovnické) přítomnosti, boj s rodovou kletbou, vědomí (ne)určité viny, voda, výklad tarotu, dům na útesu, ostrorepové a cesta k sobě i druhým. Dočetla jsem, ale jen tak tak, styl těžkopádný a některé švy přece jen příliš nápadné - nicméně jestli se Erika Swylerová nestane autorkou jediné knihy (mořské panny prý k tomu mají sklony), zkusím i tu další...

FiliaNoctis
27.04.2017

Až nato, že má kniha veľmi príjemné estetické spracovanie s mojím obľúbeným typom papiera, je to bohužiaľ dosť slabo podaný príbeh, ktorý vo mne nevyvolal ani jednu emóciu.

Autor knihy

Erika Swyler