Neviditelný svět

Malá Ada vyrůstá v 80. letech v Bostonu se svým otcem Davidem, který je ředitelem počítačové laboratoře. Podivínský, výstřední a osamělý génius David vychovává i vzdělává svou dceru sám a denně ji bere s sebou do zaměstnání, kde se plachá Ada seznamuje se světem virtuální reality a programování přirozeného jazyka. Souběžně s tím, jak laboratoř získává věhlas, vynořují se znepokojivé otázky stran Davidovy minulosti. Když navíc Davidova mysl a paměť začínají selhávat, ujímá se Ady jeho kolegyně......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356692/big_neviditelny-svet-cFX-356692.jpg 4.341

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Unseen World, 2016

Kniha Neviditelný svět

Zuknihomol
09.11.2021

Kniha se mi líbila. Svým námětem je originální a dokáže upoutat pozornost. Milé Adě jsem její osud nezáviděla. Kniha je někdy poněkud zdlouhavá a vlečící se, zvlášť na začátku příběhu, ovšem postupně se rozvíjí a svými zvraty a silným příběhem dokáže čtenáře zaujmout. Ještě jsem nečetla knihu, kdy by podstatnou část děje vyprávěl robot, takže plusové body :)

ennlady
28.08.2021

Nemůžu říct, že bych byla z knížky úplně odvázaná, ale zas tak špatné to nebylo. Čekala jsem něco víc mysteriózního, takže nějaký čas mi trvalo, než jsem se s příběhem sžila. Osud Davida se plně odkryje až na konci knihy a je to smutný příběh štvance, ale ani život jeho dcery Ady není procházka růžovou zahradou. Rozhodně je to čtení vzbuzující silné emoce, většinou smutek a lítost. Úplný závěr mě trochu zaskočil.

Alma5
23.06.2021

Málem jsem knihu odložila, neboť v první třetině se odvíjí podle mně pouze hodně smutný příběh bez jakýchkoliv příznaků tajemna. Naštěstí jsem tak neučinila, následné odkrývání osudu otce bylo velmi poutavé. Taky oceňuji hodně podrobně popsaný závěr.

Sofonisba
18.05.2021

Příběh rodinného tajemství vyprávěný lidmi a robotem současně. Do posledních stránek zůstávalo stále něco nevyřčeno - a to mě hodně bavilo :)

kramlinka88
31.03.2021

Milá, příjemná a nenáročná kniha :-) Popisuje život mladičké Ady, která vyrůstala jen s otcem. Nebylo to úplně wow, ale líbilo se mi to :-)

Stanas513
17.01.2021

Kniha mi padla do oka v knihovně, tak jsem si ji vypůjčila. Příběh byl zajímavě podán, líbilo se mi střídání dějů v čase. Myslím, že bych mohla použít do Výzvy, protože kniha je částečně vypravována retrospektivně.

orson
11.01.2021

Překvapivý román. Líbilo se mi, že při čtení jsem neměl tušení, kam se děj posune, resp. co se v minulosti hlavní postavy stalo a jen jsem hádal. Takže napětí od začátku do konce. Do toho příjemné (alespoň pro mne - programátora) prostředí IT společností, no paráda. A závěr mě překvapil, to už byla jen taková třešnička na dortu.

5tužka
23.08.2020

Knihu jsme přečetla jedním dechem za dva dny :) Příběh krásně plyne, napětí nepolevuje, prostě parádní. ovolená, jak má být.