Šaman

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Má schopnost vidět druhým do hlavy. Je to prokletí, nebo dar? Když se s těmito paranormálními vlohami narodí v rodině vysoce postaveného estébáka v době normalizace, má zaděláno na složitou cestu životem i k sobě samému. Otec chce jeho schopností využít „pro stát“. On sám umí předvídat hru druhých a učí to mladé tenisty. Stane se vyhledávaným trenérem anticipace. Narodil se ale pro sport? Neměl by být raději šamanem? Uvěřitelná fikce, anebo se ten příběh doopravdy stal? Autor k tomu říká: „Jakákoliv shoda se skutečnými postavami a jejich životními příběhy je náhodná.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370438/saman-h24-370438.jpg 3.927
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Šaman

Přidat komentář
Knihomolka134
01.11.2020

Zvlastni a hodne naturalisticka kniha, o zajimavych schopnostech jednoho neobycejneho cloveka. Uplne me ale dostal autoruv bezprostredni a kruty popis, napr. pri popisu Samanovy tchyne: "na propadle hrudi zbytky nader visici dolu jak susici se, uriznute veverci hlavy, jako dve prazdne kapsy naruby vytazene z kalhot". Na zacatku jsem se do knihy vubec nemohla zacist, zajimave to zacalo byt az po vztahu s Barborou. Druha polovina knihy uz ubihala o poznani svizneji. Nemohu rict, ze to byla spatna kniha, jen mi svym stylem psani asi nesedla. Zaver prekvapivy. A cekala jsem, ze nekdo rekne, ci dcera Dita je... jako (asi uz taky zazivam pocit karin).

5tužka
06.04.2020

Výborná kniha, nemohla jsem ji odložit. Panu Fendrychovi tleskám!


kuruteku
11.09.2019

Vůbec to není špatné. V podstatě vztahový román od mužského autora, velmi sympatický, s mnoha náznaky, citlivě zapojující "šikuly" z minulých dob. Na konci jsem to čekal horší, polootevřený konec mi celkem vyhovuje. Otázka manipulace, empatie, strachu z neznáma, ze smrti, z bolesti. Dočetl a ještě chvíli nechával doznít a odeznít. Jsou věci, na která je občas lidská psýcha krátká.

allyce
28.06.2019

Očekávala jsem od knihy víc, ale nemohu říci, že bych byla zklamaná.

Evišťátko
08.06.2019

Asi se více zaměřím na české autory! Skvěle napsaný příběh !

Lenc
26.01.2019

Pro mě příjemné překvapení. Autora jsem vůbec neznala a knížku jsem si vzala spíš jen do počtu bez nějakého očekávání. Ale příběh se mi líbil. Možná právě proto, že tam nejsou žádné velké dějové zvraty a chvíle napětí. Ale naopak je to dobře vyprávěný obyčejně neobyčejný život muže s nadáním. Kniha odsýpá, nejsou tam zbytečně dlouhé pasáže a popisy. A po dočtení zůstal příjemný pocit.

orson
04.01.2019

Zajímavá kniha, se zajímavým nápadem... ale tak nějak pořád jsem čekal, co se z toho vyvine... a ono nic :)

v.kalabova
03.12.2018

Předně mě zaujal popis "schopnost vidět druhým do hlavy", to musí bejt přece super knížka! Ok, zas taková bomba to nebyla, ale číst se to dalo jako, trochu mi neseděl styl vypravování, ale o to bylo živější jako. Co se týká zmiňovaných "scén" s krví nebo třeba s olizováním se navzájem apod... na to říkám proč ne, mezi námi jsou různá individua. A pro mě byly tímto postavy zase o něco více... autentické. Co se týká příběhové linie, víc mě bavily ty části právě o šamanovi a Karin, ty části o tom, jaký byl jeho otec hovado mě tolik nebraly. A navíc díky postižení z práce mi fakt vadilo, že text není zarovnaný do bloku, nebo už je to přežitek? :)

1