Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66443/buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognito-66443.jpg 4.3337

Dieu voyage toujours incognito (2010)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Rybka Publishers

Kniha Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Randyz1986

Po Muži, který chtěl být šťastný, je to moje druhá kniha od tohoto autora. Příběh se mi sice zdál poměrně dost nepravděpodobný, ale zárověn mě kniha opět velmi bavila. Podobný typ “duchovních” knih mě v minulosti velmi odrazoval, zvlášť, když je příběh “Bůh” v názvu. Ale poslední dobou mě naopak tento žánr začal velmi bavit, protože jsem zjistil, že např. jako v případě této knihy, se jedná o děj zasazený do prostředí moderní doby a nejedná se o nějaké náboženské vymývání mozku, ale spíše o kombinaci moderní psychologie osobního rozvoje a starých duchovních mouder. A pomocí příběhu čtenář sám pěkně vidí jak tato moudra a rady lze využít v běžném moderním životě anebo naopak z příběhu dané moudro samo pěkně vyplyne.

LucieSiki
28.12.2018

Skvela kniha ???? Často se k ní vracim a rada !

i.snd
19.12.2018

Knihu jsem četla opětovně po několika letech. V mém nitru rozechvěly struny jinou píseň, než-li dříve, což svědčí o tom, že vnitřní skladatel se neustále vyvíjí. Skryté poselství "skvělých darů" pečlivě zabalených v odporných obalech, jež nechceme přijmout a rozbalit, oceníme až poté, když řekneme ano. Klíčová dírka, přes kterou do té chvíle vidíme svůj život a svět vůkol nás, se promění ve větší průzor. A najednou je náš pohled jiný, nový, laskavější.

Dádulka.K.
29.11.2018

Skvělá kniha,která donutí k přemýšlení.Přečetla jsem ji v době,kdy jsem přesně takové nakopnutí potřebovala.Navíc se děj odehrává v mé milované Paříži :)

freejazz
18.11.2018

Úplně jiná knížka než ty, co jsem od Gounelleho četl předtím. Teď opravdu nevím, co si mám o ní myslet... Ale rozhodně nebyla prvoplánově motivační, spíš na přemýšlení.
Jako obvykle, několik drobných detailů mi nesedělo, scházela jim lepší logika a argumentace, ale to je při tak rozsáhlémm díle celkem v pohodě.

HannyC
14.11.2018

Naprosto vystihující popis stavu dnešního "bláznivého" světa očima běžného človíčka, který nedoufaje v nic získává své zdravé znovu objevené "já" :) ... začni měnit sebe a změníš NEJEN svůj svět. Milá knížka, která sice není "precizní", chybí uzavření několika dějových větví ... ale co ... dušičku zahřeje ... vždyť nikdo není perfektní, že?

Dorkald
09.11.2018

nejsme nikterak velký čtenář, ale tohle jsem zvládla během dvou večerů...skvělá kniha!

Cailas
01.11.2018

Knihu jsem dostal jako dárek k narozeninám a totálně mě pohltila. Takhle vhodně vybraný dárek, jsem dlouho nedostal. Troufám si říct, že mi hodně předala i do soukromého života, je tam spousta věcí na zamyšlení a právě díky nim jsem si toho hodně uvědomil. Snad lituji jen, že jsem ji nečetl už když vyšla. Od poloviny mě kniha nepustila a dočetl jsem ji na jeden zátah. Mohu jedině doporučit.

skyline
23.10.2018

Kniha me velmi mile prekvapila. Cetla se skvele. Je v ni mnoho k zamysleni a v mnoha vecech jsem se sama nasla. Doporucuji

Lilda
12.08.2018

Opravdu zajímavá kniha. Dostala jsem se k ní přes mého taťku, kterému byla darována a už pěknou chvíli ležela zaprášená v knihovničce. Nejprve mě samozřejmě upoutal barevný a výrazný obal a potom taky Bůh v názvu.
Je to náročná kniha. Nejprve jsem byla ztracená. Děj se pomalu rozvíjel a já nevěděla, o co jde, ale byla jsem rozhodnuta to dočíst. Po chvíli jsem dostala silný pocit, že autor bude psycholog, jelikož nenápadné psychologické postupy se v jedné v hlavních postav dosti promítaly. A ano, přečetla jsem si popis autora a zjistila jsem, že mimo psychologii se zajímá i o léčitelství a kniha mi začala dávat větší smysl.
Musím říci, že zápletka je velice chytře vymyšlena a příběh je jeden z těch, které na konci dostanou velice rychlý spád, že se člověk nemůže odtrhnout.

Kladně hodnotím popisovací a pozorovací schopnosti autora, a samozřejmě skoro až detektivní zápletku plus nenápadné donucení zamyslet se nad určitými věcmi jako manipulace a moje vlastní hranice.

Mustafa
12.05.2018

Dokonale motivující kniha... Je znát, že autorem je odborník na neuro-lingvistické programování... Jsem nadšena a mám chuť si od něj přečíst vše, co kdy napsal... Včetně odborných článků ;)

LadyHip
19.02.2018

Zhltaná jedním dechem a jsem si jistá, že se k ní jednou vrátím.

Jasmi88
28.01.2018

Kniha se hezky četla a to z důvodu, že jsem skoro jako hlavní postava, která má problémy s komunikací s ostatními lidmi, nechá si skoro všechno líbit, bojí se ostatní odmítnout, říct co si doopravdy myslí a všem vyjít vstříc a pořád přemýšlet nad tím co si o ni ostatní myslí.
Čtenář s povahou jako já, se v ní opravdu najde!

RézinaKudrnatá
19.01.2018

Zajímavá kniha, která nutí člověka se zamyslet nad vlastní existencí a vzorci chování. Konec knihy a její rozuzlení jsem přečetla se zatajeným dechem.

dan-sam
26.12.2017

Trvalo mi téměř přesně rok než jsem knihu dočetl a upřímně: střídaly se u mě fáze nelibosti se zaujetím. Dokud převažovala "seberozvojová linka", nechtělo se mi postupovat kupředu ani trochu. Jakmile se však kyvadlo přehouplo za polovinu a počal převažovat opravdový děj, bylo to výrazně lepší. Nevím, zda bych se do čtení pustil znova, ale dokážu si představit, že ve správné životní fázi to může být zajímavá kniha.

Andy74
20.12.2017

Upřímně, myslela jsem si že si trošku "smlsnu" na motivační knize o seberealizaci a osobním rozvoji :o) Možná jsem to všechno nějak špatně pochopila..... ze začátku byl děj fajn, v hlavní postavě jsem se v mnoha pracovních situacích poznala, bohužel druhou půlku knihy jsem tak nějak prolistovávala, pojednání o burze nerozumím a ani detektivní podtext mi názor nevylepšil.
Závěr mě ani nepřekvapil, jak jinak by to mělo dopadnout....asi jsem opravdu moc praktická (nebo skeptická) anebo přetažená, ale tomuhle "francouzskému snu" nevěřím.
Bohužel - pro mne ani motivační, ani detektivka.

Denuš
04.12.2017

Další nápaditý příběh doprovázen osobním rozvojem hlavního hrdiny, který nás dovolí zapřemýšlet i nad životem vlastním. Osobně se mi tenhle styl líbí. Jediné, co mi zde vadilo, bylo občasné rozepisování se o jinak nedůležitých věcech. V pohodě by se tak kniha dala zestručnit na polovinu obsahu. Podle mne by se tak lépe četla a čtenář by zůstal připoután k ději příběhu, bez zbytečných informací o burze a podobných tématech. Pro někoho, kdo se však o burzu zajímá, to může být zajímavé počtení. Zatím je to má druhá kniha od Gounelleho, ale už teď můžu říci, že ho vřele doporučuji.

AnnaNešporová
22.11.2017

Nejvíc se mi líbila část, kde se zbavoval závislosti na kouření. Kniha byla zajímavá a těším se na přečtení dalších autorových knih.

LuciíŠvarc
04.11.2017

Knížku jsem dostala jako dárek, nevěděla jsem tedy, co přesně očekávat. Příběh se mi vryl pod kůži a dost otevřel oči, dokonce mě to vedlo i k tomu, pár věcí v životě přehodnotit. Knížka tedy splnila svůj účel a nikdy bych neřekla... že tento styl může mít tak krásný příběh. :)

Kája95
30.10.2017

Jedním slovem ZAJÍMAVÉ :)

mishka1976
22.10.2017

Napínavý příběh, který donutí člověka přemýšlet sám a sobě. O svém jednání, postojích, prioritách v životě. Za mě seberozvojová, a navíc velice čtivá :-)

michal.fremund
17.09.2017

fantazie !

tarasnica
10.09.2017

Až na ten zbytečné zdlouhavý závěr vynikající příběh.

vurstík
05.08.2017

Překrásné
Není co dodat

Otas17
07.07.2017

Četl jsem tuto knihu jakožto druhou od tohoto autora, v diskuzi na internetu mi byla doporučena, že je ještě lepší než Muž, který chtěl být šťastný. Netroufnu si říci, jestli byla lepší, anebo ne. Každopádně zde byl více rozvinut příběh. Četla se mi dobře, jen pro někoho může být únavné čtení o burze, o práci apod.

Kaca24
29.06.2017

Zajímavá kniha, člověk se v ní tak trochu najde.. Jen mi trochu vadilo popisování chodu firmy a firemní problémy, tyto pasáže jsem přeskakovala.

Ssojka42
21.06.2017

Kniha, která má spád. Krásný příběh!

meluzena
19.04.2017

Zajímavý a poutavě napsaný příběh o mladíkovi, který si prožil své životní kotrmelce a cestou pobral nějakou tu moudrost.
Některé pasáže, kde vysvětluje svět velkých podniků a akcií, jsem přeskakovala, od jiných jsem se nemohla odtrhnout.
Můj muž do knížky nakoukl, zlehka se začetl, a postupně se do ní tak zakousl, že četl a četl - a četl až do půl druhé ranní, kdy ji konečně dočetl a mohl odložit :-).

SteveP1
31.03.2017

Příběh mladého introvertního Američana, narozeného ve Francii a posléze vracejícího se a žijícího znovu ve Francii, kde se snaží najít své francouzské kořeny, své místo ve společnosti a taky tak trochu sám sebe.
Neznámý otec, který opustí rodinu když je Alan ještě dítě, matka, která jej nutila vynikat v oblastech, které neměl rád, milující a milovaná přítelkyně Audrey, která ho uprostřed krásného milostného vztahu zničehonic opouští. Zoufalý a zdrcený Alan, postrádající najednou smysl svého života, se rozhodne svůj život ukončit. Jednoho večera, když se chystá skočit z jednoho z nosníků Eiffelovy věže, objeví se tajemný muž, který ho přesvědčí, aby zůstal naživu se slibem, že radikálně změní jeho život a pomůže mu nalézt životní štěstí za podmínky, že se bude řídit jeho radami a udělá vše, co mu bude přikázáno. Alan vše zváží a nakonec nabídku přijímá. Začíná nové dobrodružství, Alan postupně plní úkoly tajemného muže, díky tomu se začíná zbavovat svých slabých stránek, studu, strachu a pocitu, že člověk je jen obětí svého osudu, vláčenou neúprosně životem. Mění své zažité vzorce chování, učí se, jak zlepšit mezilidské vztahy - taktice, jak s lidmi jednat a dosáhnout toho, aby dělali to co on chce - nesnaží se je tedy měnit, protože tudy cesta k úspěchu a vzájemnému porozumění nevede, jde o to spíš jim porozumět, vžít se do jejich povah, charakterů a způsobů uvažování a jednání a na základě tohoto poznání najít platformu pro společnou řeč a vzájemné porozumění..A co je hlavní, Alan mění sám sebe, získává sebevědomí, morálně a emocionálně se rozvíjí a stává se z něj jiný člověk…Zároveň pátrá po identitě tajemného muže a snaží se zjistit, co vlastně chce, proč toto vše vůbec dělá a jaké pro to má důvody. Copak je možné, aby k tomu neměl nějaký vážný důvod a nic za své služby nechtěl ?
Autor je výborný vypravěč, příběh je vyprávěný velice lehce, přirozeně, příjemnou, lidskou a zábavnou formou s řadou humorných situací, které vyvolají úsměv na tváři. Kromě toho vás donutí velmi nenásilnou formou u čtení o mnoha věcech přemýšlet a nějaké to ponaučení do života vám dá určitě taky. A to přece není málo…

Leusee
15.03.2017

Neuvěřitelně jsem si knihu užila od samého začátku až do konce. Napínavé, originální zápletka a hlavně taky inspirativní. V každém z nás je podle mě trochu Alana a můžeme si vzít z knihy nějaké ponaučení. Konec mi vyrazil dech, opravdu jsem to nečekala. Nemohu se dočkat až si od autora přečtu další jeho knihu.