Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/big_buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4.3474
Duchovní literatura, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito, 2010

Kniha Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Niu
25.09.2021

Vždycky přemýšlím po přečtení knihy, proč jsem sáhla zrovna po té jedné konkrétní. Nebo lépe napsáno - proč se mi ta kniha objevila? Původně jsem tuto knížku považovala za do příběhu hozenou rozvojovou literaturu se šmrncem filmu s Jimmem Carreym, kde musel na vše říkat ano :o) Ze začátku to trochu drhlo a vlastně jsem si ani nebyla jistá, jestli pokračovat. Ale děj mě vtáhl. Co si na něj ještě přichystá? Co zjistí? Kam se posune? I když téma burzy, ekonomiky, akcií je mi na hony vzdálený, tak se mi líbilo, jak se nakonec Alan se vším a všemi vypořádal. Závěr vás určitě překvapí. Mne teda jo, protože jsem nečekala, až kam to může dojít.

OSTROVID
07.04.2021

Kniha se četla velice příjemně a ani mi nevadilo, že některé pasáže byly lehce "připálené" a konec byl takový pro mě lehce úsměvný...

Veeczko
05.04.2021

Kniha se mi líbila, příběh může být pro mnoho lidí velkým přínosem, mě se však dotkl pouze dějově, ne naučně, ani jako velká inspirace. Určitě nějakou inspiraci si z knihy odnáším, ale pokud hledáte knihu, kde se dozvíte nečekané informace pro Váš osobní rozvoj, to zde, troufám si říct, nenajdete.

Vatter83
02.04.2021

Příběh poměrně zdlouhavý, některé popisné pasáže naprosto nadbytečné, některé úvahy se zbytečně opakují, nicméně čtivé, až v poslední třetině i napínavé, závěr překvapivý, ale trošku přitažený za vlasy. Navzdory výše popsané kritice musím říct, že úvahy o chování člověka a jeho činech jsou poměrně realisticky vykreslené.

Petraxxx
08.02.2021

Má nejoblíbenější od autora.

Treperenda321
03.01.2021

Až mě zamrazilo, jak moc se některé pasáže týkaly toho, co zrovna prožívám já. Přečteno Jedním dechem

Kája95
31.10.2020

Tato kniha nastartovala mnoho změn v mém životě.

GepardLady
03.10.2020

Tahle kniha se mi opakovaně objevovala tady na DK, tak jsem se s ní chtěla seznámit blíž. Zajímavý titul, anotace pro mě byla příslibem myšlenkově hlubokého a strhujícího čtení. Po přečtení mám ale dojem příběhu neskutečně přitaženého za vlasy a ne úplně kvalitně zpracovaného literárního díla. Autor má určitě o dost větší potenciál, než jaký pro psaní využívá. Tolik zbytečných vycpávek děje, přímých řečí, "retardérů" v podobě popisů podružných detailů a pitvání myšlenkových pochodů hlavního hrdiny... Bylo to jako jízda po D1. Jinak jsem se u čtení párkrát zasmála, v poslední třetině jsem byla i napjatá, i když jsem věděla, že to musí dopadnout tak, jak to dopadlo. Překvapením bylo rozuzlení, nadbytečná už mi přišla poslední kapitola - ale budiž. Celkem vzato to není takový knižní zázrak, jak jsem očekávala. Po další knize už raději nesáhnu.