Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4.3425
Duchovní literatura, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito, 2010

Kniha Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Kája95

Tato kniha nastartovala mnoho změn v mém životě.

GepardLady

Tahle kniha se mi opakovaně objevovala tady na DK, tak jsem se s ní chtěla seznámit blíž. Zajímavý titul, anotace pro mě byla příslibem myšlenkově hlubokého a strhujícího čtení. Po přečtení mám ale dojem příběhu neskutečně přitaženého za vlasy a ne úplně kvalitně zpracovaného literárního díla. Autor má určitě o dost větší potenciál, než jaký pro psaní využívá. Tolik zbytečných vycpávek děje, přímých řečí, "retardérů" v podobě popisů podružných detailů a pitvání myšlenkových pochodů hlavního hrdiny... Bylo to jako jízda po D1. Jinak jsem se u čtení párkrát zasmála, v poslední třetině jsem byla i napjatá, i když jsem věděla, že to musí dopadnout tak, jak to dopadlo. Překvapením bylo rozuzlení, nadbytečná už mi přišla poslední kapitola - ale budiž. Celkem vzato to není takový knižní zázrak, jak jsem očekávala. Po další knize už raději nesáhnu.

Ashi

Kniha se četla skvěle. Humorné situace mě velice pobavili. Přečetla jsem v kuse více stránek než jsem měla původně v plánu. příběh plyne krásně zajímavě a humorné scénky jsou opravdu dokonalé.
Jediné co mě nezaujalo byl konec. Přišel mi takový moc... grandiozní / nečekaný / rádovy zajímavý? Některé zápletky se tak vysvětlily způsobem, který mi připadal již přehnaný.

Wasylka79

Osobní rozvoj podaný v příběhu.Zabrany máme pouze v hlavě.Hezka a čtivá kniha.

hokaca

Je to má už druhá kniha od tohoto autora. Stejně jako v první je na příběh nutno koukat z nadhledu, ale čte se moc hezky. Sedí mi styl seberozvoje zasazeného do příběhu, byť pro mě hodně nadsazeného a nerealistického. Celkový dojem lepší průměr.

AbigailBC

Kniha mě vážně překvapila. Původně jsem ji koupila jako dárek a vůbec se nechystala ji číst, pak jsem ji plánovala jen zběžně prolistovat, až jsem se nakonec začetla do první kapitoly a musela pokračovat dál a dál. (Ono po takovéto první kapitole jde jen těžko přestat.) Stylem psaní mi opravdu sedla (až na ty popisné pasáže, i když byly pěkné, často tam působily jako naprosto nepotřebná a přebytečná vata) a v poslední třetině jsem byla tak napjatá, že jsem ji jen nerada odkládala, když jsem musela jít dělat něco jiného. Čekala jsem esoteriku, proto jsem se před čtením zdráhala, nakonec jí tam ale nebylo a místo toho ji nahradil příběh až hodný filmového zpracování. Za mě krásná emotivní i motivační kniha plná poselství, ze kterých si každý vytáhne to svoje.

irmag

Bezva kniha! Doporučuji!

Anickahor

Na této knížce se mi líbí, že může být knihou zaměřenou na osobní rozvoj, ale nemusí. Záleží na čtenáři, jestli k ději bude přistupovat pouze jako k příběhu, či si něco odnese do svého života. Mně osobně tedy tohle pojetí (tedy do příběhu zaobalených) seberozvojových knih sedí mnohem víc než pouhé poučky sepsané do publikace.

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení