Bůh chodí po světě vždycky inkognito

Bůh chodí po světě vždycky inkognito https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66443/bmid_buh-chodi-po-svete-vzdycky-inkognit-oPQ-66443.jpg 4 544 116

Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavým a inspirativním příběhem, který otevírá cestu k nejhlubším úvahám o nás samotných: Jak překonat své zábrany, strach a naučené chování a vybočit z nalinkované cesty svého života, když nám nepřináší uspokojení? Jak se vymanit ze stereotypů, které omezují náš život? Jak poznat sebe sama? Představte si, že jste úplně na dně, chcete skoncovat se životem, a v posledním okamžiku se objeví neznámý muž, který vám zachrání život. Vy se mu na oplátku zavážete, že uděláte všechno, co vám řekne, a splníte veškeré příkazy a úkoly, které vám uloží. Nemáte na výběr, na dohodu přistoupíte a ocitnete se v neuvěřitelné situaci, nad kterou nemáte žádnou kontrolu. Ze dne na den přestanete být pánem svého života. Váš život je ale najednou mnohem zajímavější než dřív. Začínáte si klást otázky, které jste si dosud nekladli. Prostřednictvím zkoušek, které podstupujete, začínáte objevovat sebe sama. Postupně se vás však zmocní pochyby. Co má ten muž, který se vám připletl do života, vlastně v úmyslu? Kým doopravdy je? A kdo jsou ty záhadné postavy z jeho okolí? Na povrch vyplouvá čím dál víc podezřelých okolností a váš neklid se stupňuje.... celý text

Duchovní literatura Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Rybka Publishers

Dieu voyage toujours incognito , 2010

Kája95
30.10.2017 5 z 5

Jedním slovem ZAJÍMAVÉ :)

mishka1976
22.10.2017 5 z 5

Napínavý příběh, který donutí člověka přemýšlet sám a sobě. O svém jednání, postojích, prioritách v životě. Za mě seberozvojová, a navíc velice čtivá :-)

michal.fremund
17.09.2017 5 z 5

fantazie !

tarasnica
10.09.2017 3 z 5

Až na ten zbytečné zdlouhavý závěr vynikající příběh.

vurstík
05.08.2017 5 z 5

Překrásné
Není co dodat

Otas17
07.07.2017 4 z 5

Četl jsem tuto knihu jakožto druhou od tohoto autora, v diskuzi na internetu mi byla doporučena, že je ještě lepší než Muž, který chtěl být šťastný. Netroufnu si říci, jestli byla lepší, anebo ne. Každopádně zde byl více rozvinut příběh. Četla se mi dobře, jen pro někoho může být únavné čtení o burze, o práci apod.

Kaca24
29.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, člověk se v ní tak trochu najde.. Jen mi trochu vadilo popisování chodu firmy a firemní problémy, tyto pasáže jsem přeskakovala.

Ssojka42
21.06.2017 4 z 5

Kniha, která má spád. Krásný příběh!

meluzena
19.04.2017 5 z 5

Zajímavý a poutavě napsaný příběh o mladíkovi, který si prožil své životní kotrmelce a cestou pobral nějakou tu moudrost.
Některé pasáže, kde vysvětluje svět velkých podniků a akcií, jsem přeskakovala, od jiných jsem se nemohla odtrhnout.
Můj tehdejší přítel do knížky nakoukl, zlehka se začetl, a postupně se do ní tak zakousl, že četl a četl - a četl až do půl druhé ranní, kdy ji konečně dočetl a mohl odložit :-).

SteveP1
31.03.2017 4 z 5

Příběh mladého introvertního Američana, narozeného ve Francii a posléze vracejícího se a žijícího znovu ve Francii, kde se snaží najít své francouzské kořeny, své místo ve společnosti a taky tak trochu sám sebe.
Neznámý otec, který opustí rodinu když je Alan ještě dítě, matka, která jej nutila vynikat v oblastech, které neměl rád, milující a milovaná přítelkyně Audrey, která ho uprostřed krásného milostného vztahu zničehonic opouští. Zoufalý a zdrcený Alan, postrádající najednou smysl svého života, se rozhodne svůj život ukončit. Jednoho večera, když se chystá skočit z jednoho z nosníků Eiffelovy věže, objeví se tajemný muž, který ho přesvědčí, aby zůstal naživu se slibem, že radikálně změní jeho život a pomůže mu nalézt životní štěstí za podmínky, že se bude řídit jeho radami a udělá vše, co mu bude přikázáno. Alan vše zváží a nakonec nabídku přijímá. Začíná nové dobrodružství, Alan postupně plní úkoly tajemného muže, díky tomu se začíná zbavovat svých slabých stránek, studu, strachu a pocitu, že člověk je jen obětí svého osudu, vláčenou neúprosně životem. Mění své zažité vzorce chování, učí se, jak zlepšit mezilidské vztahy - taktice, jak s lidmi jednat a dosáhnout toho, aby dělali to co on chce - nesnaží se je tedy měnit, protože tudy cesta k úspěchu a vzájemnému porozumění nevede, jde o to spíš jim porozumět, vžít se do jejich povah, charakterů a způsobů uvažování a jednání a na základě tohoto poznání najít platformu pro společnou řeč a vzájemné porozumění..A co je hlavní, Alan mění sám sebe, získává sebevědomí, morálně a emocionálně se rozvíjí a stává se z něj jiný člověk…Zároveň pátrá po identitě tajemného muže a snaží se zjistit, co vlastně chce, proč toto vše vůbec dělá a jaké pro to má důvody. Copak je možné, aby k tomu neměl nějaký vážný důvod a nic za své služby nechtěl ?
Autor je výborný vypravěč, příběh je vyprávěný velice lehce, přirozeně, příjemnou, lidskou a zábavnou formou s řadou humorných situací, které vyvolají úsměv na tváři. Kromě toho vás donutí velmi nenásilnou formou u čtení o mnoha věcech přemýšlet a nějaké to ponaučení do života vám dá určitě taky. A to přece není málo…

Leusee
15.03.2017 5 z 5

Neuvěřitelně jsem si knihu užila od samého začátku až do konce. Napínavé, originální zápletka a hlavně taky inspirativní. V každém z nás je podle mě trochu Alana a můžeme si vzít z knihy nějaké ponaučení. Konec mi vyrazil dech, opravdu jsem to nečekala. Nemohu se dočkat až si od autora přečtu další jeho knihu.

PetraKV
23.02.2017

Rozhodně jedna z mých oblíbených knih. Příběh má spád, i když je trochu přitažený za vlasy (a ten konec se mi moc nezamlouval), ale několikrát mě přinutil zastavit, zabrzdit, zamyslet se a to vidím jako stěžejní. Nasměroval mne. Tato kniha se mi líbila nejvíce ze všech čtyř autorových dosud vydaných.

Lucky_one
26.12.2016 4 z 5

Z této knížky jsem nebyla až tak nadšená jako z tří dalších stejného autora, možná to bylo tím, že jsem čekala jiný styl vyprávění. Místy jsem i přeskakovala odstavce a vlastně jsem ji chtěla nedočíst - což ale nakonec nešlo, protože jsem začala být zvědavá, jak to dopadne. :) :) Nicméně nelze popřít, že obsahuje mnoho moudrých a poučných myšlenek.

Severinka
29.09.2016 5 z 5

Výborná kniha! Začátek byl takový vlažnější, říkala jsem si: ahá, přehnaně okatě koučovací kniha. Ale pak dostal příběh spád, děj mě vtáhl a četla jsem a nemohla přestat, protože mě moc zajímalo, jak to celé dopadne.

lucatr
31.08.2016 2 z 5

Napínavé, dobře se četlo, obsahuje spoustu myšlenek pro osobní rozvoj. Od finále jsem ale čekala víc...

Jarkatimka
30.08.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem již 6x koupila jako dárek. Kromě toho, že má příběh, je v ní spousta témat pro osobní rozvoj, které nevyznívají jako prázdné poučky.

Alize
19.08.2016 3 z 5

Mám velmi kontroverzní pocity pokud jde o tuto knihu. Hned na začátku jsem k ní měla odpor....název Bůh chodí po světě vždycky inkognito....uff, počítala jsem s nudou a hodlala jsem knihu jen tak narychlo prolistovat, a zkusit, jestli alespoň jedna stránka bude k něčemu. Spojit název s inspirací u Einsteina mne naprosto nenapadlo....Ale už první stránky mne docela chytly, četlo se mi lehce, bylo to poutavé, děj měl spád. Nacházela jsem v průběhu celé knihy inspirativní náměty k přehodnocení a zamyšlení nad svým životem. Povzbudila mne k větší hravosti a k tomu, abych i svůj život brala s větší lehkostí, svobodněji. Což hodnotím velmi pozitivně. Moje vlastní pozorování o fungování společností, managementu a tlaků na zaměstnance ve většině případů sedí naprosto přesně bohužel. Takže jsem knihu s chutí přečetla za pár hodin. Rozhodně doporučuju k přečtení, myslím, že všichni máme rezervy a můžeme zapracovat na vlastním sebevědomí....Nad příběhem jako celkem však skřípu zuby, poutavý to bylo to jo....

Lusik88
11.08.2016 5 z 5

Další úžasná knížka od Gounella! Motivace, příběh a krásná atmosféra. Hlavní myšlenky jsem nalezla i v knize Nikdy nedělej kompromis aneb... (autor Chris Voss), akorát víc "prakticky" vyložené - také zajímavá

jiri77
08.06.2016 4 z 5

Skvělá motivační kniha ,která člověka posune trochu dál v nahlížení na spokojený život, jen ten závěr se mi zdál trochu překombinovaný ,tak ubírám jednu hvězdičku.

Eifka
17.05.2016 4 z 5

Kniha, kde se každý o sobě dozví spoustu pravdy - když bude chtít:)..., je zároveň postavená na poutavém příběhu s překvapením na závěr. :)