A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Autor světoznámého románu Muž, který chtěl být šťastný na pozadí poutavého příběhu, jehož děj je zasazen do malebného historického městečka v srdci Burgundska, důmyslně propojuje téma osobnostního rozvoje s duchovním hledáním. Hlavní hrdinka Alice přijíždí na návštěvu rodiny a setkává se se svým přítelem z dětství Jeanem, který k překvapení všech opustil studia a dal se na dráhu kněze, k níž se cítil povolán. Počet farníků, kteří navštěvují místní kostel, je však tak mizivý, že Jean začíná pochybovat o smyslu svého poslání, pociťuje bezradnost a ztrácí motivaci. Alice, která je praktická, dynamická a odvážná moderní žena a řešení problémů je pro ni denním chlebem, se rozhodne vzít situaci do vlastních rukou. Své předsevzetí pomoci svému příteli opět nalézt smysl a přivést lidi zpět k víře pojme jako pracovní výzvu a jakožto úspěšná manažerka reklamní agentury k tomu hodlá využít všechny možné marketingové strategie. V té chvíli ještě netuší, že toto rozhodnutí jí i jejímu příteli převrátí život naruby... Přestože je Alice přesvědčená ateistka, která je alergická na cokoli, co souvisí s náboženstvím, vrhne se do svého úkolu s vervou a důsledností jí vlastní. Pokouší se proniknout do tajů spirituality různých náboženských směrů, přičemž se pravdivost jejich hlavních myšlenek a principů, které postupně objevuje, snaží vyzkoušet a ověřit na vlastní kůži. Přitom se dostává do situací, které ji nutí překonávat limity vlastního ega a přehodnocovat zakořeněná přesvědčení a očekávání. Odhaluje zásadní rozpory mezi původní podobou duchovních nauk a zavedenými církevními dogmaty a rituály a ke svému úžasu také neočekávané bohatství původních pravd, které jsou si u jednotlivých směrů nápadně podobné. Alici se tak snaha pomoci příteli stane impulzem k objevování autentické spirituality, vlastního vnitřního potenciálu a přivede ji na cestu hledání sebe sama. Uvědomí si, že pokud jsou lidé otevření a ochotní naslouchat a nechat se těmito pravdami vést, mohou nalézt klíč k dosud netušené svobodě a ke štěstí. Autor nás zve k úchvatnému pátrání po tom, co člověku umožňuje povznést se do jiné dimenze, v níž jsou jeho činy plné síly a radost trvalým stavem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342880/a-objevis-poklad-ktery-v-tobe-drima-Pz9-342880.jpg 4117
Náboženství, Filozofie

Vydáno: , Rybka Publishers

Et Trouveras le trésor qui dort en toi, 2016

Kniha A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Jonna

Není na škodu si zopakovat některá fakta, ale tahle kniha mne neoslovila tolik jako jiné knihy autora.

mekkejla
15.09.2021

Seberozvoji už se nějakou dobu věnuji a tahle kniha tak pro mě byla trochu opakováním (to ovšem nikdy neuškodí, znovu si některé věci uvědomit) a novinkou pro mě bylo propojení s náboženstvím. Jsem na tom stejně jako Alice, a tak jsem ráda, že vysvětlování bylo dostatečně polopatické. Ohledně příběhu - byl opravdu hodně naivní a asi nereálný, ale nějak mi to nevadí.

Prince_of_book
18.05.2021

Kniha mi ležela asi dva roky v knihovně, než nastal její čas. Trvalo to, protože jsem se od duchovně-rozvojových knížek na čas oddálil a nějak jsem neměl chuť je číst.

Nicméně když už na knihu přišla řada, četla se prakticky sama. Dobrou a stravitelnou formou pojímá kniha témata jako ateismus, víra, křesťanství, ego a další. Velice zajímavý příběh kdy mi hlavní hrdinové přišli docela autentičtí a já bych si dokázal představit, že takové lidi ve skutečném životě potkám.

V knize je spousta mouder, nad kterými se člověk může a nejspíš i měl zamyslet, nicméně její konec je pro mě mírným zklamáním. Očekával jsem krapet něco jiného, čímž nechci říct, že by byl tento konec špatný, jen jsem z něj lehce zmatený.

K dokonalosti chyběl knize snad jen můj vysněný konec a proto jí dávám 9/10

Měnící
12.05.2021

Netušil jsem, že se dá napsat kniha o duchovním rozvoji takto zábavnou formou. A také plnou humoru. V knize je navíc popsáno mnoho důležitých témat. Osobně jsem musel přečíst větší množství knih, abych se dozvěděl a pochopil mnohé z toho, co je tady v jedné jediné knize srozumitelně vylíčeno. Na druhou stranu považuji za důležitá i další témata. Např. téma odporu ke změně a z toho vyplývajícím těžkostem, téma duše, a téma těla. Pro mě je důležitá celá trojice - tělo, duch i duše. I tak volám: "Šťastní to čtenáři, kteří takto jednoduše se dostávají k důležitým tématům a jsou tomu otevřeni!"

Petraxxx
29.12.2020

Nezklamala

maja2712
16.11.2020

Knihu mi doporučila knihovnice s tím, že je v ní zajímavě zpracováno propojení ateismu s křesťanskou vírou a vírou obecně. Tak dobrá. Trošku s despektem jsem četla první stránky. Úplně nevyhledávám americký styl uvažování, velká města, byznys, svět velkých čísel. Spousta úvah, úryvků z různých náboženství, jsem už četla. Přesto bylo v knize i něco nového, co mě zastavilo a nutilo mě chvilku si informaci zpracovat. A nakonec jsem ráda, že jsem se mohla podívat na víru i trošku jinak.

TeraBla
20.10.2020

Zvláštní kniha s ještě podivnějším obsahem. Nejspíš jsem ji četla ve špatném obdobím. V knize je dost míst na zamyšlení, místa, která jsem nepochopila ani po několikáté přečtením, božské výklady jsou zajímavé, a to obzvlášť v převedení do konkrétních a denodenních situací. Třeba najdu někdy odvahu přečíst si ji ještě jednou, a pochopím.

Bauriska
13.10.2020

Nádherná obálka je bohužel to jediné, co se mi na knize líbilo :( Přestože mám tohoto autora ráda, tento příběh mi vůbec nesedl. Za mě příliš náboženství a málo filosofie...