Když byl bůh králík

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět mladé Elly utvářejí ti, kdo ho obývají: milující, ale k uzoufání roztržití rodiče, nejlepší kamarádka s nezvladatelnými vlasy a podivuhodnými schopnostmi a samozřejmě králík zvaný bůh. Ellyino dětství je plné obyčejných i mimořádných okamžiků, které mladá vypravěčka popisuje a komentuje s dětskou naivitou i pronikavým postřehem. A v tomto čarovném dětství s temnými podtóny je pro Elly jedinou konstantou její starší bratr Joe. O dvacet let později jsou Elly i Joe dospělí, ale stále střeží tajemství toho druhého a pořád jsou si velmi blízcí. Dokud jednoho jasného rána nedojde k mimořádné události celosvětového dosahu, která může zpřetrhat jejich pouto navždy. Kniha, která pokrývá čtyři desetiletí a pohybuje se mezi předměstím anglického Essexu, divokým mořským pobřežím v Cornwallu a ulicemi New Yorku, poutavě vypráví o dětství, výstřednosti, temnějších stránkách lásky a sexu i o síle rodinných pout. Sarah Winman s citem, nadhledem a (mnohdy černým) humorem napsala pozoruhodnou knihu, která je nejvíc ze všeho příběhem o lásce ve všech jejích podobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136948/big_kdyz-byl-buh-kralik-136948.jpg 3.8113
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Motto
Originální název:

When God Was a Rabbit, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Když byl bůh králík

Alma-Nacida
28.08.2021

Kniha psaná krásným jazykem plná ztrát a ke konci i nějakých nálezů, takže přes všechno zlé, co se v ní přihodí, vyznívá vlastně pozitivně. A že se toho přihodí opravdu hodně, od zneužívání dětí přes rakovinu, únos, slepotu a smrtící nehodu až po teroristický čin, který změnil svět. Mnohá místa v knize se mě dotkla bolestně, jiná mě rozesmála a celkový dojem je smíření.
Hvězdu ubírám za podle mě zbytečné matení čtenáře tím, že autorka neuvede, o kom nebo o čem začala mluvit. Musíte zkrátka číst dál a trochu pátrat, která bije.
Citát: Svět je jiné místo, když jste zdraví, když jste mladí. Svět je krásný a bezpečný.

Kristy.Seb
01.10.2019

Dá se přečíst, ale nic co by mě nadchlo.


claudiecarmen
01.09.2019

jednou si ji přečtu ještě jednou.....

Mrs.Brick
13.08.2019

zvláštní příběh...autorka má velmi specifické knihy, u kterých více než děj zaujme celkové pojetí příběhů a postav...

Halushka76
15.04.2019

Výborná kniha, dobře vystavěné a vypointované jednotlivé detaily příběhu. Závěr možná příliš překombinovaný, ale první polovina určitě stojí za to.

Vendula39
23.02.2019

Ze začátku se mi kniha líbila, ale potom už to bylo jedno a to samé nešlo se vtom orientovat. Děj pořád nějak přeskakoval. Skončila jsem se čtením tak v polovině.

jiri77
26.11.2018

Oddechové čtení ve kterém jsem se občas špatně orientoval. Chvílemi jsem vůbec nevěděl o kterou postavu vůbec jde ,a to i díky špatnému popisu charakteru postav. Kniha mě nenadchla ale i nezklamala a hodnotím jí průměrně, za přečtení to stálo. Co je na knize opravdu krásné ,je její přebal.

5tužka
15.08.2018

Z této knihy jsem byla naprosto unesená, moc se mi líbil zvláštní jazyk, který vypravěčka používá, a i obsahově se mi kniha líbila. Určitě si ji koupím do své knihovničky a vřele všem doporučuji.

1