Když byl bůh králík

Svět mladé Elly utvářejí ti, kdo ho obývají: milující, ale k uzoufání roztržití rodiče, nejlepší kamarádka s nezvladatelnými vlasy a podivuhodnými schopnostmi a samozřejmě králík zvaný bůh. Ellyino dětství je plné obyčejných i mimořádných okamžiků, které mladá vypravěčka popisuje a komentuje s dětskou naivitou i pronikavým postřehem. A v tomto čarovném dětství s temnými podtóny je pro Elly jedinou konstantou její starší bratr Joe. O dvacet let později jsou Elly i Joe dospělí, ale stále střeží tajemství toho druhého a pořád jsou si velmi blízcí. Dokud jednoho jasného rána nedojde k mimořádné události celosvětového dosahu, která může zpřetrhat jejich pouto navždy. Kniha, která pokrývá čtyři desetiletí a pohybuje se mezi předměstím anglického Essexu, divokým mořským pobřežím v Cornwallu a ulicemi New Yorku, poutavě vypráví o dětství, výstřednosti, temnějších stránkách lásky a sexu i o síle rodinných pout. Sarah Winman s citem, nadhledem a (mnohdy černým) humorem napsala pozoruhodnou knihu, která je nejvíc ze všeho příběhem o lásce ve všech jejích podobách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136948/kdyz-byl-buh-kralik-136948.jpg 3.898
Vydáno:, Motto

When God Was a Rabbit (2011)

Kniha Když byl bůh králík

Halushka76

Výborná kniha, dobře vystavěné a vypointované jednotlivé detaily příběhu. Závěr možná příliš překombinovaný, ale první polovina určitě stojí za to.

Vendula39

Ze začátku se mi kniha líbila, ale potom už to bylo jedno a to samé nešlo se vtom orientovat. Děj pořád nějak přeskakoval. Skončila jsem se čtením tak v polovině.

jiri77
26.11.2018

Oddechové čtení ve kterém jsem se občas špatně orientoval. Chvílemi jsem vůbec nevěděl o kterou postavu vůbec jde ,a to i díky špatnému popisu charakteru postav. Kniha mě nenadchla ale i nezklamala a hodnotím jí průměrně, za přečtení to stálo. Co je na knize opravdu krásné ,je její přebal.

5tužka
15.08.2018

Z této knihy jsem byla naprosto unesená, moc se mi líbil zvláštní jazyk, který vypravěčka používá, a i obsahově se mi kniha líbila. Určitě si ji koupím do své knihovničky a vřele všem doporučuji.

michaela2338
21.06.2018

Velmi intimní příběh. Oceňuji především jazyk.

alena4154
16.04.2018

Příjemná kniha.

Labunka
15.11.2017

Čte se sama...

Lemurka
05.11.2017

Knihu mi doporučila švagrová, které se líbila. Mě naopak vůbec nezaujala a nebavila, nedočteno.

Sarah Winman
britská, 1964

Kniha Když byl bůh králík je: