Šedík a Bubi

Šedík je nejmladší ze tří koťat, a všichni ho odstrkují. Když navíc máma Míla jednoho dne nečekaně odejde, musí si Šedík hledat vlastní pelíšek. Najde ho na půdě a spolu s ním i novou kamarádku – rok ztracenou čepici Bubi, kterou nikdo nehledá. Zažije s ní spoustu krásných dobrodružství. A nakonec se musí rozhodnout – seznámí Bubi s holčičkou, která potřebuje čepici, a vzdá se kamarádky, ale za cenu, že Bubi zase bude šťastná? Jak všechno s Šedíkem a Bubi dopadne? Samozřejmě, že dobře! Tato kniha je svým obsahem i zpracováním šitá na míru začínajícím čtenářům a díky speciálnímu typu písma usnadňuje čtení těm, kdo se potýkají s dyslexií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362637/sedik-a-bubi-5t7-362637.png 4.716
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Pikola

lenkaBajza
20.10.2018

Knihu s tak nádhernými ilustracemi a grafickou podobou jsem dlouho (či dokonce vůbec) neviděla. Opravdu nádhera, děti z toho musí být nadšené ještě víc než já:D
Text má velká písmena, barevně (však nenápadně) rozlišené slabiky - pro začínající čtenáře vážně super!
Bohužel se musím ztotožnit s názorem JessieEX, že děj příběhu dost pokulhává, zápletka velice slabá (nevím, třeba je to pro začínající čtenáře lepší, že se soustředí na text a ne tolik na obsah?!). Uvítala bych propracovanější děj. Mám i typ - Kde sakra byla ta Míla?:D N azápletku mohlo být zadělané už na čtvrté straně, škoda že to autoři nepropracovali:)
Obsahové zpracování 3 hvězdičky, grafické zpracování minimálně 5hvězdiček:) Super:)

Lucissia
18.10.2018

Jedna z nejkrásnějších knížek, jaké jsem předčítala. Nápaditá, veselá, hraje si se slovíčky. Synové se neuvěřitelně na čtení těšili a i ten mladší pozorně poslouchal. A i já jsem si čtení užívala jako malá. Myslím, že tak jako se mně vryla do paměti Zimní knížka pro Lucinku, moji ogaři budou vzpomínat zas na Šedíka. Protože to vypadá, že zítra si dáme repete a nebude zdaleka poslední. :-)
Tahle knížka se prostě manželům Starým neskutečně povedla.

5tužka
07.09.2018

Boží knížka, děti se hádaly, kdo ji bude číst dřív. Navíc doplněna moc krásnými obrázky. Doporučuji všem!!!

JessieEx
17.08.2018

Šedík a Bubi je graficky krásně zpracovaná dětská kniha. Stylisticky i obsahově je udělaná pro začínající čtenáře ale i dyslektiky. Proto třeba mě obsahem příliš nezaujala, je taková...o ničem. Nicméně fandím paní Staré, která myslí i na tyto děti, přece jen, je to její povolaní, jakožto pedagožky a logopedky. A obdivuju ji i jejího manžela za tento skvělý nápad, povedenou grafiku a krásné ilustrace. Mimochodem, věděli jste, že existuje písmo Dyslexiefont?

bibi.r
09.07.2018

Ester Stará je prostě skvělá spisovatelka a já na ni musím pět jen samé ódy.
Šedík a Bubi je nádherný příběh o přátelství. Milý, něžný, vtipný i dobrodružný.
Knížka vhodná ke společnému čtení i jako první samostatné čtení. Navíc je napsaná speciálním typem písma vhodným i pro malé (i větší) dyslektiky.

stanza
28.06.2018

Prostě krásná kniha nejen pro začínající čtenáře i nečtenáře i ty trochu starší čtenáře i ty nejstarší.))
Tahle kniha se bude dětem líbit i mě se líbila i když už dávno nejsem dítě.❤

haaabi
23.05.2018

To je nádhera! Já chci další díl, prosííííííííííííím!!!!! (děti by ho určitě taky chtěly, moc se jim příběh a zpracování knihy líbilo, hned jsme museli číst znova :-) )

zaranda
16.05.2018

Už dlouho jsem neviděla tak krásně zpracovanou knihu. Myslím, že se k ní budeme často vracet.

triatlet
17.03.2018

Milí autoři,
v závěru své knížky píšete, že jste se snažili vytvořit zábavnou, komplexní knížku, ke které se děti budou rády vracet a nebudou ji číst proto, že musí...
Vězte, že k příběhu Šedíka a Bubi se budou vracet nejen děti.
Příběh Šedíka a Bubi je tak jednoduchý a zároveň tak neskutečně pestrý. Líbily se mi komiksové vložky (různé podoby čepic, nebo běžeckých čelenek mě rozesmály), obrázkově hravé schovávání Bubi nebo nudění Šedíka. Pobavil mě netopýří nezbeda Eda.
.........................................................................................................................................
To nejlepší nakonec aneb splnění Čtenářské výzvy 2018 - kniha vydaná
v r. 2018

Lodestar
09.03.2018

Knížka je psaná veselým tiskacím písmem, jednotlivá slova autoři sytostí barvy rozdělili na slabiky, což by mohlo začínajícím čtenářům pomoci v hlasitém čtení. Příběh kocourka Šedíka a pletené čepice Bubi je obohacen o velmi vydařené ilustrace. Příběh popsaný v textu je podpořen komixovými bublinami v ilustracích, samostatnými komixovými stranami i stripy. Autoři v závěru knihy upozorňují i na to, že se dlouhá složitá slova snažili nahradit jednoduššími variantami. Font "dyslexie", který využili, má odsazenější písmena, aby se dětem lépe četlo.

Příběh je dělen do třinácti kapitol, kniha má 91 stran. Máma kočka zanechá tři malá koťata na půdě, pozornost je soustředěna na to nejmladší - Šedíka. Ten potkává růžovou pletenou čepici Bubi, která se považuje za čepicového ducha - čepici, kterou už víc než rok nikdo nehledá. Společně prožijí několik příhod - potkají netopýra s bolavým křídlem, zachrání myš, vzdorují Šedíkovým bratrům v boji o mléko z misky. Šedík nakonec pomůže Bubi, aby byla šťastná, a to i za cenu, že ztratí svou milou kamarádku. Milé čtení pro děti, místy vedoucí k úsměvu.