Šedík a Bubi

Šedík a Bubi obálka knihy
Mé hodnocení:

Šedík je nejmladší ze tří koťat, a všichni ho odstrkují. Když navíc máma Míla jednoho dne nečekaně odejde, musí si Šedík hledat vlastní pelíšek. Najde ho na půdě a spolu s ním i novou kamarádku – rok ztracenou čepici Bubi, kterou nikdo nehledá. Zažije s ní spoustu krásných dobrodružství. A nakonec se musí rozhodnout – seznámí Bubi s holčičkou, která potřebuje čepici, a vzdá se kamarádky, ale za cenu, že Bubi zase bude šťastná? Jak všechno s Šedíkem a Bubi dopadne? Samozřejmě, že dobře! Tato kniha je svým obsahem i zpracováním šitá na míru začínajícím čtenářům a díky speciálnímu typu písma usnadňuje čtení těm, kdo se potýkají s dyslexií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362637/sedik-a-bubi-5t7-362637.png 4.854
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Pikola

Kniha Šedík a Bubi

Anaelka

..tuto knihu si zamilujete....děti i rodiče :-)

deny_ba

Tady se nám vyplatilo přísloví - "Kdo si počká, ten se dočká!" Začátek knihy nás totiž neohromil, proto nám trvalo, než jsme knihu zase vzaly s dcerou do rukou a dočetly.

Po pár stránkách nás ale začala bavit. Je moc hezky napsaná, obsahuje krátké úryvky, nakreslené ilustrace a spoustu citoslovcí pro oživení čteného textu.

Tato kniha bude ideálním začátkem, až se děti budou učit číst. Je mimo jiné psaná tak, aby písmenka nesplývala a děti neunavila.

Kobzíci

Úžasná kniha, nádherné, jednoduché ilustrace, z kterých i nečtenář snadno pochopí děj. Samotný děj je pro děti velmi poutavý a příjemně plyne...kéž by bylo více takových dětských knih i co se týká stylu písma, který je dětem vhodně přizpůsoben.

Shui-Xian
12.08.2020

Řekla jsem si, že nemůžu dětem pořád předkládat to, na čem jsem vyrůstala já (nebo dokonce prarodiče) a dala jsem se zlákat sympatickou obálkou. Trefa do černého.
Šedíka u nás čteme/prohlížíme pořád. To, v čem je knížka příhodná pro dyslektiky, oceňují i ti, kteří zatím třeba písmenka jen zkouší. Proložení textu obrázkovými stripy a oživení bublinovými hláškami je poutavé. A snaha o jednoduchý (málo-slabičný) text není v tomhle případě vůbec na škodu, protože mu neubírá na nápaditosti. Naopak, obraty typu "šupl na gauč" mi přijdou mnohdy mimořádně svěží a výstižné.
Grafická stránka vyžaduje vlastní pochvalný komentář: povedla se také a to, že nehraje všemi barvami nebo důslednou detailností, je jen doklad toho, že minimalismus může i ve své jednoduchosti zahrát na velký efekt.
Toliko k chvále, ale neodpustím si poznámku, že děti by se měly od podobně jednoduchých příběhů odpíchnout k těm složitějším a postupně si zvykat na náročnější text. Tedy Šedíka pro školkaře a prvňáčky ano, ale pro starší už to chce větší výzvu...

Madlenkačte
08.11.2019

Nejlepší knížka pro začínající čtenáře. Moje dcera, ač vůbec nic nechce číst, tak jí přečetla a moc se jí líbila.

broskev28
14.09.2019

Další z výborných knížek pro začínající čtenáře, nebo pro ty, kteří čtení neradi, kterým něco - dyslexie například - ve čtení brání. Na obrázku knihy (vedle anotace tady na databázi) chybí text, který máme na titulní straně my v naší knihovně: Čtení i pro nečtenáře!
A tak jsem si zkusila představit, že neumím číst, nedokážu si příběh Šedíka a Bubi přečíst a snažím se mu porozumět jen podle obrázků. Potom jsem své poznatky konfrontovala s textem a byla jsem mile překvapená. Možná jsem nedomyslela vše, ale hlavní linka příběhu je zcela zřejmá; obrázky jsou totiž úžasné a zavedou vás ještě dál, než samotný text.
Proto mě velmi překvapilo, když mi maminka druháka, který pravidelně chodí do naší knihovny, a s mamkou hledají už od 1.třídy knihy odpovídající jeho věku a schopnostem, sdělila, že paní učitelka nesouhlasí s četbou takových "primitivních" knížek. Ona vyžaduje knihu pro opravdové čtenáře . . .
Jsem ráda, že k nám do knihovny paní učitelka nechodí. A knížku velmi doporučuju právě všem malým čtenářům, ale klidně i jejich rodičům a učitelkám.

Greena
29.07.2019

Manželská dvojice spisovatelky Ester Staré a ilustrátora Milana Starého vytvořila již mnoho krásných dětských knih. Ta o kocourkovi Šedíkovi a jeho kamarádce růžové čepici s kulichem Bubi je opět povedená! Navíc je skvělá pro začínající čtenáře, protože je vysázená fontem písma Dyslexie, které začínajícím čtenářům čtení velice usnadní. Font je dobře čitelný a slabiky jsou barevně odlišné. Navíc je příběh samozřejmě poutavý, milý a čtivý. Obrázky jsou zase krásné, tak jak to má v knihách pro děti být. Tleskám za tuto krásnou knihu…

Efča59
29.01.2019

Nádherný příběh o kocourkovi Šedíkovi, který si našel po odchodu maminky kamarádku čepičku Buby. Další kniha s úžasnými ilustracemi, kterou s Lucinkou milujeme, stejně jako ostatní knihy Ester Staré.