Pan Kdybych hledá kamaráda

Koupit

Už jako malý Kdybýšek měl jediného přítele: plyšového Psa. Teď je z něho stárnoucí pan Kdybych, který si věčně stýská. Potřeboval by nějakého kamaráda, který nevypadá jako pes, umí hrát šachy nebo aspoň lízaný mariáš a hlavně: dá se s ním jít do hospůdky, do přírody nebo do divadla. A tak jeho chytrý Pes dá do novin inzerát: Pan Kdybych hledá kamaráda. Seznámení možné na lavičce u sochy básníka na Petříně. A hned nato se na lavičce u pana Kdybycha vystřídá podivná galerie postaviček: pan Abych, pan Jábych, pan Cobych, paní Květa Ledabych… Den co den tu sedá také ijáčkovsky ustýskaný pan Nebych, který už na žádné kamarádství nevěří. Jak asi tenhle příběh může skončit! Šťastně!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94399/pan-kdybych-hleda-kamarada-94399.jpg 4.129
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Paseka

Kniha Pan Kdybych hledá kamaráda

Nočnípták

Úsměvná, laskavá a jemně humorná. Krásná čeština a nápadité nadávky.Rozečtenou si ji vnučka odvezla domů, takže jsem ji dočítala jako e-knihu. Ale to už není ono. Chyběly mi ilustrace paní Miklínové. Mám moc ráda spojení Pavel Šrut - Galina Miklínová.

radkanin
13.10.2020

Klasika, lehke usmevne :-)

pista53
08.10.2020

Ač je kniha takové krátké čtení před spaním či při poobědové relaxaci, je tam obsaženo velké moudro a hlavně krásný, laskavý humor, který ocení děti i dospělí. Jde totiž o hledání kamaráda. A to už samo o sobě velké téma je. Protože nikdo přece nechce být sám, hrát lízaný mariáš sám se sebou a za společnost mít plyšového, ikdyž velmi milého, pejska, kterému navíc chybí jedno ucho. A tak pan Kdybych potkává pana Nebycha, Abycha, Cobycha a dokonce i paní Květu Ledabych, aby pak nakonec přece jen toho kamaráda, se kterým může jít do hospůdky, našel.

Aliii
13.01.2017

Báječná jednohubka,která je důkazem toho, jak je čeština krásný jazyk :-)

Hanka_Bohmova
26.10.2016

Vskutku invenční nadávky, vy Kostelče nad Černými lesy! :o)

esma
17.10.2016

Nevím, zda existuje cizí jazyk, do kterého by se daly přeložit jména postaviček knížečky Pavla Šruta bez ztráty kytičky. No považte, pánové se jmenují : Kdybych, Nebych, Abych, Jábych a Cobych a dáma : paní Ledabych. Moc jsme si to s dětmi užily. Vtipné a laskavé.

bibi.r
25.10.2015

Výborně zpracovaná knížka, která pobavila s úžasnými ilustracemi Galiny Miklínové, na kterých mi skutečně nic nechybělo :).

Legáček
03.07.2015

Mohli ty lidi udělat barevně a né celou barvou.