Čarostřelec

Cesta z Reichenbergu do Hejnic se klikatí strmým, zalesněným průsmykem. Stmívá se, nad horami vyje a běsní sněhová bouře. Během namáhavé jízdy se v dostavníku seznamují dva muži. Otec Vilém – kněz, který prchá před svou minulostí – a doktor Šulc, podivínský lékař z Vídně. Ti dva mají pramálo společného, brzy se však ukáže, že je dohromady nesvedla náhoda, ale něčí lstivý úklad. Oba vědí až příliš o temném případu svatokrádeže. Pátrání se komplikuje, dva týdny po vyloupení hejnického kostela dojde k sérii krvavých vražd. Souvisí to celé s nebezpečnými intrikami, které splétá místní opat? A co tají bývalý vojenský kaplan z nedalekého Bílého Potoka? Vyšetřování posléze zavleče naše hrdiny hluboko do hor: mezi pytláky a pašeráky, jimž vládne pověstný čarostřelec Tapper. Je mrazivý únor léta Páně 1789....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445558/big_carostrelec-m5j-445558.jpg 3.6134

Kniha Čarostřelec

Jerry.69

Je to prvotina.
Tím by se asi dalo shrnout vše podstatné. Ve svém žánru si to svoje čtenáře najde, nápad na děj je zajímavý, kniha má své silnější chvíle, ale i dosti těch slabších. Obzvlášť začátek je takový nemastný, neslaný, až k polovině příběhu se děj rozjíždí a blíž k závěru je i napínavý. Určitě si přečtu pokračování, už jen ze zvědavosti, jestli čas a vypsanost autora posune tvorbu dál, děj by si to zasloužil.

Dom95

Opravdu velice povedená prvotina. Autor píše velice čtivě a i popisy jsou krásně barvité. Po celou dobu četby jsem byl v Tarantinově Osmi hrozných, takže pocit z knihy byl ještě o stupínek lepší. Druhý díl už mi čeká v knihovně, tak se moc těším, až na něj přijde řada :-)

eltondo

Mně se to četlo dobře. Řekl bych, že na prvním místě tu byla skvěle zpodobněna atmosféra. Drsný kraj, drsná příroda, drsné klima, drsní lidé, drsné osudy. Mráz, fujavice, šero a deprese z toho jen čiší. Příběh tak nějak starosvětsky neobratný a krkolomný, ale k té atmosféře mi to sedělo. Detektivka to není ani náhodou.

EvaEma

Nemastné, neslané. Zkusila jsem 60 stran, víc mi přišlo zbytečné.

iatros

Tak jako prvotina je to určitě dobrý počin, kniha má zajímavý nápad, je zasazena do nevšedního prostředí, je čtivá, má spád a ... a tady výčet pozitiv pomalu končí. To, že se autor dopustil řady nepřesností, jednak v historických, ale především v lokálních reáliích, to bych mu jako čtenář neznalý tamního místopisu ještě dokázala odpustit (i když souhlasím s kritiky, že takové věci by si spisovatel měl pohlídat). Díky krásné češtině a poutavému stylu bych dokázala přehlédnout i skutečnost, že postavy v přímé řeči jakoby občas zapomínaly, že spolu hovoří na konci 18. století. Dá se odpustit - ačkoliv to už jen se skřípěním zubů - i poněkud zbytečné nebo málo rozvinuté vedlejší dějové linky a určitá zkratkovitost a nedotaženost, někdy až neuvěřitelnost obou hlavních postav - otce Viléma, který v sobě v průběhu vyprávění objevuje různé skryté a polozapomenuté talenty, aby s nimi jako deus ex machina vyřešil zoufalou situaci a doktora Šulce, který má v rukávech tolik překvapení a tajemných odhalení, že se postupně stává takřka karikaturou sebe sama (a jeho otravné hihňání tento fakt jen umocňuje). Co ale autorovi odpustit nedokážu je uspěchaný, useknutý a snad až odfláknutý konec. To bylo opravdu zklamání a jen mi to zkazilo celkový dojem z knihy, která by jinak, i přes všechny výhrady, mohla aspirovat na víc než jen žánrovou oddechovku do vlaku.

Mishi

Tak tohle mě vůbec nechytlo. Nějak ani nevím, co k tomu říct. S utrpením dočteno do půlky, dál by to pro mě byla jen ztráta času.

kirkous

Poslech audioknihy ve skvělém podání Martina Pechláta. Zvlášť ze začátku jsem byl nadšený díky výborné atmosféře, postupně mé nadšení ovšem ochabovalo, ke konci jsem si nebyl jistý, jestli to není napodobenina krvavých románů nebo parodie na ně (jak jsem si posléze přečetl i v recenzi Pavla Mandyse). Ale protože jsem nemohl dělat nic jiného, tak jsem to doposlouchal.

jiri8265

Knihu jsem nějakou dobu odkládal, ale pak ji přečetl za dva večery. Neměl jsem problém se střídáním dějů, přestože jsem občas nechápal, kudy se nový příběh odebírá a proč. Popis velice známých míst mě bavil, až na hřbitov u Pytláckých kamenů. Jinak se mi kniha líbila. Vykresluje kraj, který byl v minulosti velmi drsný a chudý. Chrám v Hejnicích znám důvěrně. Kniha mně bavila ..