ZuzanaHabi ZuzanaHabi komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

I když Dívka v ledu u mě stále vede na 1. místě, tato napínavá detektivka je zřejmě na 2. Bryndza píše skvěle, baví mě čím dál více a jeho knihy všem vřele doporučuji. Už se nemůžu dočkat další!

29.09.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj.Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha budete jako vždy těžko odhalovat.! Vřele doporučuji

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Co si budeme povídat, jako každý, mám ráda Nesba.
Ale tohle byla naprostá pecka!
Napínavé, čtivé a vraha neodhalíte skoro až do konce (motiv už vůbec ne). Tato kniha se autorovi neuvěřitelně povedla a zasloužila by si zfilmování!

Všem sráčům navzdory Všem sráčům navzdory Jan Urban

Myslela jsem, že po Jako bych jedla kámen mě už žádná kniha o konfliktu v bývalé Jugoslávii nepřekvapí. Omyl. Bude se vám zvedat žaludek z toho, jakých zvěrstev a nenávisti jsou schopni náckové a dezinformovaní "lidé". Budete dojati tím, jak lidé v obléhaném Sarajevu dokázali přežít a zabavit se. Zvedne se vám žluč z postoje NATO, OSN a taky tehdejšího premiéra ČR. Naopak budete hrdí na Š. Pánka a jeho ČvT a taky na V. Havla. Kniha je velmi čtivá a když vás některá kapitola trochu nudit bude, na jejím konci budete dlouho přemýšlet. Velká respekt k autorovi za jeho reportáže a odvahu.

06.11.2018 5 z 5

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci.
Všem vřele doporučuji. Musíte ale přečíst celou sérii od S. L.
Tento díl považuji za nejlepší!!!! Užijte si ho!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci (ne te americké).

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle není Harry Hole.
Tohle není Syn.
Přiznám se, že jsem nevydržela a musela se podívat první na film.
Nesmírně zajímavá kniha s fantasticky zamotaným dějem, Nesbo je na tohle genius. Vřele doporučuji.

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Tato kniha je pro mne nejlepší z celé série. Nesmírně napínavá už od prvních stránek. Kniha je čtivá, energická a pachatele jen tak neodhalíte pokud nejste superman. A aspoň pro mne měla jakoby něco navíc. Vřele doporučuji

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci .

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Kniha je velmi temná, nenajdete v ní mnoho pozitivního, ale nenechejte se odradit a těšte se na navazující Policii. Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Levhart Levhart Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Levhart patří v této sérii mezi top knihy, možná kvůli Kongu, možná kvůli napětí, opravdu se mi velmi líbila.Kniha je velmi čtivá, napínavá, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Červenka Červenka Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Červenka byla velmi zajímavá prolínáním minulosti a současnosti a je to velmi důležitý díl pro pochopení vztahů v dílech následujících. Kniha je čtitvá, napínavá a pokud nejste superman, vraha do konce neodhalíte. Vřele doporučuji!

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Tato kniha o touze po moci je opravdu těžká. Zpočátku se budete brodit temnotou, bahnem, strašným zlem, jako já budete chtít kniho zahodit a vráti se k našemu Harrymu H. Vydržte! Kniha se vám za to odmění. Přes mou počáteční averzi se mi nakonec kniha velmi líbila!

07.11.2019 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Těžká kniha, která určitě není pro každého. Ale pozor, je to vynikající příběh, jen musíte přijít na to, jak jej číst. Strana 7 je zcela zásadní (mockrát jsem se k ní vracela). Pak jsem jen očima listovala stránkami a chtěla knihu zahodit, nedala se číst. Změna nastala, od stránky 127, kdy začal děj a od té doby jsem knihu nepustila z ruky. Psychologický, temný příběh ze života bohaté mládeže. Po přečtení jsem jsem si znovu ujistila své životní motto. Jsem sice chudá na peníze, ale bohatá na štěstí. A o tom je život. Kniha je i skvěle napsaná, jen prostě musíte začít st.7 a pak od str.127.

29.09.2018 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Skvělá napínavá kniha, oproti temnému Přízraku (který je ovšem vynikající), patří k těm TOP v celé sérii, je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. 4* dávám jen proto, že mě kniha z celé série i přes svou popularitu zaujala oproti jiným méně. Kniha je ale čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. 4* dávám jen proto, že mě kniha z celé série zaujala nejméně, ale pozor! Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji!

Švábi Švábi Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Netopýr se mi strašně líbil, čtivá kniha, napínavá a pokud nejste superman, vraha do konce neodhalíte. Měsíc poté jsem jela do Bangkoku, tak jsem díky Nesbovi projížděla říční kanály.....Vřele doporučuji!

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Tohle tedy byla první kniha, oproti jiným mnohem jednodušší. Ale čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha do konce neodhalíte. Vřele doporučuji!