ZuzanaHabi ZuzanaHabi komentáře u knih

Cestování podle kalendáře Cestování podle kalendáře kolektiv autorů

Nádherná kniha plná úžasných fotografií a skvělých rad. Hodně mě inspirovala.

01.01.2020 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Opravdu skvělá knížka do pohody i nepohody, kterou přečtete jedním dechem. Strašně me bavila!

07.11.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Tato kniha o touze po moci je opravdu těžká. Zpočátku se budete brodit temnotou, bahnem, strašným zlem, jako já budete chtít kniho zahodit a vráti se k našemu Harrymu H. Vydržte! Kniha se vám za to odmění. Přes mou počáteční averzi se mi nakonec kniha velmi líbila!

07.11.2019 4 z 5

Reportáže z rozervaného ráje Reportáže z rozervaného ráje Matěj Ptaszek

Předešlá kniha M.P. mě zaujala svým rozsahem států, tato svým stylem a příběhy. Neskutečně čtivé, zajímavé, příběhy ze života obyčejných lidí. Vřele doporučuji a mimochodem, za 10 dní odjíždím do Kolumbie a Ekvádoru. Nabitá zkušenostmi od M. Ptaszka. Těším se na další knihu!

19.01.2019 5 z 5

Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi Matěj Ptaszek

Kniha se mi líbila hlavně svým rozsahem zemí a jejich historií/dnešním životem.Mimochodem můj kamarád díky osobním zkušenostem M. Ptaszka projel z Mexika až do Panamy, přesně jak je to zde popsáno . Díky této knize mám zálusk na Guatemalu, Salvador a hlavně Nikaraguu. Čtivé, zábavné, poučné, vřele doporučuji!!!!!

19.01.2019 5 z 5

Všem sráčům navzdory Všem sráčům navzdory Jan Urban

Myslela jsem, že po Jako bych jedla kámen mě už žádná kniha o konfliktu v bývalé Jugoslávii nepřekvapí. Omyl. Bude se vám zvedat žaludek z toho, jakých zvěrstev a nenávisti jsou schopni náckové a dezinformovaní "lidé". Budete dojati tím, jak lidé v obléhaném Sarajevu dokázali přežít a zabavit se. Zvedne se vám žluč z postoje NATO, OSN a taky tehdejšího premiéra ČR. Naopak budete hrdí na Š. Pánka a jeho ČvT a taky na V. Havla. Kniha je velmi čtivá a když vás některá kapitola trochu nudit bude, na jejím konci budete dlouho přemýšlet. Velká respekt k autorovi za jeho reportáže a odvahu.

06.11.2018 5 z 5

Jako bys jedla kámen Jako bys jedla kámen Wojciech Tochman

Syrové, temné čtení o tom, jak strašná zvěrstva dokáže lidská nenávist, nacionalismus, dezinformace. Lačnost politiků toužících po moci, za kterou zaplatili životy a ponížením obyčejní lidé. Kniha je psána velmi úderně, občas se čte těžce, ale nedovolí Vám ji odložit.

29.09.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

I když Dívka v ledu u mě stále vede na 1. místě, tato napínavá detektivka je zřejmě na 2. Bryndza píše skvěle, baví mě čím dál více a jeho knihy všem vřele doporučuji. Už se nemůžu dočkat další!

29.09.2018 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Těžká kniha, která určitě není pro každého. Ale pozor, je to vynikající příběh, jen musíte přijít na to, jak jej číst. Strana 7 je zcela zásadní (mockrát jsem se k ní vracela). Pak jsem jen očima listovala stránkami a chtěla knihu zahodit, nedala se číst. Změna nastala, od stránky 127, kdy začal děj a od té doby jsem knihu nepustila z ruky. Psychologický, temný příběh ze života bohaté mládeže. Po přečtení jsem jsem si znovu ujistila své životní motto. Jsem sice chudá na peníze, ale bohatá na štěstí. A o tom je život. Kniha je i skvěle napsaná, jen prostě musíte začít st.7 a pak od str.127.

29.09.2018 4 z 5

Labyrintem Íránu Labyrintem Íránu Břetislav Tureček

Velmi zajímavá kniha, z které jsem čerpala před cestou do Íránu. A všichni místní se mě pak ptali: "Odkud tohle všechno o naší zemi víš?". Vřele doporučuji, tak jako ostatní knihy autora. Ps: Ať je íránská politika
jakákoliv, Írán je naprosto úžasná země s fantastickými lidmi.

19.07.2018 5 z 5

Světla a stíny islámu Světla a stíny islámu Břetislav Tureček

Vynikající knížka, z které čerpám na svých cestách po muslimském svět+. Místní na mě udiveně zírají a ptají se: "Odkud tohle všechno víš?" Velmi objektivně Vám přiblíží tento svět, ať už se sem chystáte, či ne.

19.07.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Velmi čtivá a napínavá knížka, která by byla skvělá na filmovém plátně. Neváhejte, nebudete zklamaní, zejména pokud jste přečetli knihy předešlé. Robert Bryndzda prostě psát umí.

08.07.2018 5 z 5

Pevnost devíti věží Pevnost devíti věží Qais Akbar Omar

Naprosto fantastická knížka! Životní příběh z těžce zkoušené země od dob sovětské invaze až po dnešek. Po přečtení se vymaníte ze zkreslené představy, že je to země nevzdělanců a teroristů. Autorova prvotina za 1*****. Kniha je nesmírně čtivá, všem vřele doporučuji!

30.05.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Bylo to napínavé čtení, určitě neváhejte, ale aspoń za mně to jeho první knihu nepřekonalo!

24.05.2018 4 z 5

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci.
Všem vřele doporučuji. Musíte ale přečíst celou sérii od S. L.
Tento díl považuji za nejlepší!!!! Užijte si ho!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci .

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci (ne te americké).

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle není Harry Hole.
Tohle není Syn.
Přiznám se, že jsem nevydržela a musela se podívat první na film.
Nesmírně zajímavá kniha s fantasticky zamotaným dějem, Nesbo je na tohle genius. Vřele doporučuji.

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj.Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha budete jako vždy těžko odhalovat.! Vřele doporučuji

Policie Policie Jo Nesbø

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Skvělá napínavá kniha, oproti temnému Přízraku (který je ovšem vynikající), patří k těm TOP v celé sérii, je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji