Světla a stíny islámu

Křesťanský a islámský svět se vzájemně ovlivňují - v tom dobrém i v tom špatném smyslu. Často se zdá, že stojí proti sobě. Jak se v té přemíře protichůdných informací orientovat? Kniha má podtitul "Drama Blízkého východu a sonda do duší jeho obyvatel" a obsahuje postřehy autora z cest do oblasti Blízkého východu, které podnikl nejprve soukromě a později jako reportér deníku Právo a stálý zpravodaj Českého rozhlasu v oblasti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29350/svetla-a-stiny-islamu-29350.jpg 4.551
Literatura faktu, Cestopisy a místopisy
Vydáno:

mankurt

I když jsem se občas ztrácela v pojmech, protože se ještě tolik neorientuji, dostala jsem jiný pohled na muslimský svět, než jak je často prezentován v televizi a masmédiích. Ta rozmanitost je úžasná. Pro mě zajímavá a poučná kniha.

ZuzanaHabi

Vynikající knížka, z které čerpám na svých cestách po muslimském svět+. Místní na mě udiveně zírají a ptají se: "Odkud tohle všechno víš?" Velmi objektivně Vám přiblíží tento svět, ať už se sem chystáte, či ne.

Ivetak14
02.10.2017

velmi zajimava kniha, doporucuji

Zahonek
06.07.2017

Kniha by se klidně mohla jmenovat "Světla a stíny Blízkého východu", protože rozhodně není jen o Islámu. Islám je tu sice náboženství většinové, rozhodně ale ne jediné. Je to spíš nezaujatý pohled na mentalitu lidí, žijících v tomto zajímavém koutu planety, která je od té naší tak rozdílná. Co se týče Islámu, tak se ale například dočteme o jeho vzniku a o jeho hlavních představitelích.

Věra2016
12.04.2016

Na této knížce, ale i jiných od tohoto autora se mi líbí, že autor má osobní zkušenosti z daného prostředí a míst kam se odvážně vydává a strhujícím způsobem popisuje danou zemi a celou problematiku. Otevřeně popisuje situace o které se jedná a čtenáři ponechává prostor k vlastnímu názoru. Jeho knihy čtu s velkým zájmem.

Damato
22.02.2016

Tak určitě jsem se dala do čtení proto, že se jako každý normální člověk, neznajíc kulturu Blízkého východu a neznajíc islám, že se bojím. Bojím se islámu, bojím se lidí z Blízkého východu a jejich kultury. Samozřejmě , že radikálové jsou v každém náboženství, v každé kultuře -toho jsem si vědoma a s tím jsem ke čtení také zpočátku přistupovala. Nedá se říct, že bych se po přečtení bát přestala, ale jako normální člověk si dovedu představit, že bych s těmi lidmi dokázala komunikovat - pokud by ovšem oni tolerovali mou víru, mou vlast a mé ideály a nesnažili se o to, mě "přeislamizovat".

tkometka
01.03.2015

Na knížku jsem narazila náhodou a nelituju. Moc hezky zpracované zážitky z Blízkého východu. Jsou zde dobře popsána plus i mínus islámu. Myslím že mi potvrdil co jsem si o něm myslela. Rozhodně ale knížka nezpůsobila, že bych Islám měla raději.

Akatan
10.02.2012

Skvělá čtivá sonda do života v muslimském prostředí. autor má nepřeberně zážitků a nabízí jiný a nezjednodušený pohled na islám. nutí k zamyšlení o hodnotách a našem vnímání světa okolo. jako předchozí příspěvek - hurá na Blízký východ!

bersek
31.08.2011

Tak tahle kniha mne opravdu hodne bavila. Zajimavym zpusobem popsane zazitky reportera a dobrodruha. Myslim, ze odpurci Islamu by si ji mely precist a trochu se nad ni zamyslet. Pri cteni jsem se uz videl v Iranu .......................