Zrzavá_Tereza Zrzavá_Tereza komentáře u knih

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Souhlasím s tím, že tohle je jedna z nejlepších a nejzajímavějších sérií, kterou jsem kdy četla. První díl mě naprosto ohromil, druhý ještě ušel, ale tenhle třetí mě teda vůbec nebavil. Přečteno jen z nutnosti.

06.11.2019 2 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Miluju v knížkách atmosféru malých měst, která mají velká tajemství. Taky hlavní hrdiny s nelehkým až trochu pos*aným životem a zapletence táhnoucí se od školních let. K tomu si přidejte jednu záhadu, které nepřijdete na kloub vy ani hlavní hrdinové a máte čtení na zimní večery jak dělané!

06.11.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tohle bylo hodně dobrý! Chvílemi ujetý a nechutný, ale napínavý a skvěle napsaný. A že mě teda moc nebaví v knížkách vracení se do minulosti, tady jsem ho teda ve formě deníku doslova hltala. A snad se mi ještě v životě nestalo (nebo si o nepamatuju), abych mela z poslední stránky epilogu husinu až na zadku a řekla si: No do háje, tohle se fakt povedlo!

06.10.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Já jsem se teda vůbec nemohla začíst... Dala jsem 50 stránek z jedné strany a 50 z druhé a pak knihu odložila. Jak může být Patrik tak vtipný v rozhovorech a tak nudný v knize?

08.09.2019

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Fitzek je prostě moje láska. Vím, že nesedí každýmu (a je mi to fuk), ale já ho žeru. Vždycky je to jízda od začátku do konce, nikdy si nemůžete být čímkoliv jistí, všechno je zmatený a přitom docela jasný a všichni jsou divní. Mám od něj přečtený všechno, co u nás vyšlo, a pořád ho nemám dost!

Straka na šibenici Straka na šibenici Daniel Petr

Drsná, syrová, skvělá. Dala jsem ji na jeden zátah, protože jsem neměla ani jednou chuť ji odložit a to se mi dlouho nestalo.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Manželé odvedle byli děsný, škoda papíru, Někdo cizí v domě už trochu příjemnější čtivá oddechovka. Ale tohle mě fakt bavilo!
Odlehlý venkovský hotel, zima až praští, vypadne proud a pár mrtvol do toho. Dost mi to připomnělo Deset malých černoušků od Agathy Christie. Takže já jsem spoko a strávit s touhle knížkou línej víkend s deštěm za okny není vůbec špatnej nápad!

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moje první Sandra a taky poslední. Jako dialogy tipu:
Líbej dal moje tetování na vlastní riziko. Proč? Co se stane?
Končí mi u penisu.
Nééé, to fakt nedávám.

30.06.2019 1 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Moje první setkání s Markem Šindelkou a hned je z toho láska. Je to lidský, syrový, chvílema kyselý jak víno ♥

31.05.2019 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tohle bylo supr! Řeknete si "Á, psychothriller o ztracené dceři, co je na tom originálního?" ALE! Tohle se vážně povedlo. Je to o vztazích, o samotě a do toho je přímícháno trošku zvrácenosti a napětí, a přitom je to pořád hlavně o nás lidech a o tom, čeho jsme schopní.

14.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Šelmou tenhle autor nasadil laťku vysoko, protože Šelma mě absolutně dostala. Ale tohle mi přišlo jen jako takové pokračování, aby někdo náhodou na Thea nezapomněl. Tady to prostě nějak nefungovalo. Přitom námět je boží a děsivý... Ale žádné napětí, žádné překvapení. Milý Theo, pro mě budeš pořád ten geniální pošuk, který dopadl sériového vraha, kterého ostatní považovali za medvěda. S Hračkářem ti to tentokrát moc nevyšlo.

28.04.2019 2 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Tak nějak jsem mírně, mírňoučce na jeden okamžik byla zklamaná tím rozuzlením a celkově tou pointou Clony, ale pak jsem si uvědomila, že se jí to dá odpustit, protože je to opět čtivý a vtáhne vás to a já jsem prostě v jádru krimiholka a vůbec - prostě si to přečtěte! A mimochodem - tahle série od Samuela má podle mě jedny z nejkrásnějších obálek.

14.03.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Není to už nic překvapivého, ale pořád mě to baví! Brynzda je pro mě prostě záruka čtivosti.

09.03.2019 5 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Jak už tu bylo zmíněno - nudné vykreslení postav. Hlavní hrdinka byla s prominutím tak trochu trubka. Ale námět byl dobrý až děsivý. Jen by šel zpracovat trošku lépe, no.

09.03.2019 3 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Tohle bylo úžasné. Citlivé, překvapivé, lidské. Jedna tragédie, na jejímž pozadí stojí postavy, které jsou velmi uvěřitelně napsané. Skvělá kniha.

09.03.2019 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Dala bych plný počet, ale musela jsem jednu hvězdu ubrat za jasnovidectví, které moc nemám v knížkách ráda. Ale opět typický Fitzek - jízda od začátku až do konce. To je to, co na něm miluju!

09.03.2019 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jízda od začátku do konce!

27.02.2019 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Dlouho jsem nečetla tak zamotanou knížku, kdy jsem si říkala "Co z tohohle všeho sakra může vyjít?"
Ale asi si podívám i po jiných knížkách tohoto autora, to zas jo.

10.02.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tenhleten Ove, ten je teda báječný!

31.01.2019 5 z 5

Vdovy Vdovy Lynda La Plante

Dlouho jsem, co se knížek týče, něco tak neprožívala a nedržela hlavním hrdinkám palce jak tady! Tohle mě hodně bavilo a určitě se podívám na filmy nebo na seriál. Překvapilo mě, že je tahle knížka docela starší kousek a je to znát - v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Skvěle napsané pro dokonalý čtenářský zážitek.

28.01.2019 5 z 5