Někdo tě vidí

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát… Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/big_nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4.1202
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Víkend

I see you, 2016

Kniha Někdo tě vidí

Lexie321

Kniha bola napínavá a zaujímavá. Postavy boli skvelé. Záver aspoň podľa mňa bol nečakaný.

Terectioncandy1
27.11.2021

Smekám před autorkou, tohle bylo skvělý!

Evule *
17.10.2021

Zajímavé téma, příběh napínavý, konec překvapivý a epilog mírně šokující...

ivzu77
16.06.2021

Téma nové, zajímavý nápad, napětí bylo po celou dobu příběhu. Policistka Kelly mi byla sympatická.
A NEZAPOMEŇTE, ŽE SE STÁLE NĚKDO DÍVÁ.

pch1976
29.03.2021

Dobře napsané, jen děj mohl být napínavější. Podruhé už bych nečetla.

SaraX
20.03.2021

Nerada píšu negativní komentáře, ale knížka mne zklamala. Od autorky mám přečtené všechny, co u nás vyšly a ze všech, až na tuto, jsem byla nadšená, tuhle ale nedoporučím, nejen, že jsem se stále nemohla začíst, ale ani příběh, jeho vyprávění ani "pointa" mne vůbec nechytly....jako by to snad ani Clare M. nepsala

musivila
24.02.2021

„Jak rychle dokážeš běžet? Nezáleží na tom, jak rychle. Vždycky je někdo, kdo dokáže běžet rychleji.“ …......
Má druhá kniha od autorky a zase nejdříve pozvolný až rozvláčný začátek, který postrádá očekávané napětí, sice je zde občas nastíněn pohled pachatele, ale až po 200 stranách se začíná pořádně něco dít a napětí pomalu stoupá, nutí vás číst dál, tvořit v hlavě spekulace … ale tentokrát se mi tedy pachatele odhalit nepovedlo. A když už si myslíte, že víte vše, tak přijde „mrazivý“ epilog!
Ještě před pár dny jsem měla strach, že mě policie nebere vážně. Teď jsem měla strach, protože mě vážně brali.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebezpečí bylo reálné. Neviděla jsem ho, ale cítila jsem ho. Přibližovalo se ke mně.
… tebe by ani ve snu nenapadlo, že tě někdo sleduje. Rutina je příjemná. Důvěrně známá, uklidňující. Díky rutině se cítíš v bezpečí. Rutina tě zabije.

jana8352
24.01.2021