Někdo tě vidí

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát… Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4.1183
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Víkend

I see you, 2016

Kniha Někdo tě vidí

ivzu77

Téma nové, zajímavý nápad, napětí bylo po celou dobu příběhu. Policistka Kelly mi byla sympatická.
A NEZAPOMEŇTE, ŽE SE STÁLE NĚKDO DÍVÁ.

pch1976

Dobře napsané, jen děj mohl být napínavější. Podruhé už bych nečetla.

SaraX

Nerada píšu negativní komentáře, ale knížka mne zklamala. Od autorky mám přečtené všechny, co u nás vyšly a ze všech, až na tuto, jsem byla nadšená, tuhle ale nedoporučím, nejen, že jsem se stále nemohla začíst, ale ani příběh, jeho vyprávění ani "pointa" mne vůbec nechytly....jako by to snad ani Clare M. nepsala

musivila

„Jak rychle dokážeš běžet? Nezáleží na tom, jak rychle. Vždycky je někdo, kdo dokáže běžet rychleji.“ …......
Má druhá kniha od autorky a zase nejdříve pozvolný až rozvláčný začátek, který postrádá očekávané napětí, sice je zde občas nastíněn pohled pachatele, ale až po 200 stranách se začíná pořádně něco dít a napětí pomalu stoupá, nutí vás číst dál, tvořit v hlavě spekulace … ale tentokrát se mi tedy pachatele odhalit nepovedlo. A když už si myslíte, že víte vše, tak přijde „mrazivý“ epilog!
Ještě před pár dny jsem měla strach, že mě policie nebere vážně. Teď jsem měla strach, protože mě vážně brali.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebezpečí bylo reálné. Neviděla jsem ho, ale cítila jsem ho. Přibližovalo se ke mně.
… tebe by ani ve snu nenapadlo, že tě někdo sleduje. Rutina je příjemná. Důvěrně známá, uklidňující. Díky rutině se cítíš v bezpečí. Rutina tě zabije.

jana8352

Detektivka s nečekaným koncem

kackahracka
18.08.2020

Zdá se, že vyvrcholení příběhu potrápí kdejakého dobrého spisovatele. Až do samotného finále to byla paráda za pět hvězdiček, ale ten konec příběhu, to je vám taková slátanina, že to snad ani za řeč nestojí. Nebudu se zbytečně rozepisovat, byla to prostě blbost.

Aghatte
31.05.2020

Mě to nebavilo.
Nedokázala jsem se zabrat do děje, nebyla mi sympatická ani hl.hrdinka ani vyšetřovatelka.
Nechápala jsem, jak to pachatel udělal, nerozumím moc těm technologiím, a pořádně jsem se v tom neorientovala. Ale i jsem přeskakovala, takže moje chyba.
Kdo to bude, to mě napadlo, ale nechápu, že na něj nepřijdou.
Ani ten komentář k tomu nejde napsat pořádně...

Evka27
19.05.2020

Zajímavý příběh, velmi dobře se kniha četla, jen mám pocit, že to celé nějak divně skončilo - neskončilo, vyřešilo - nevyřešilo.