Někdo tě vidí

Někdo tě vidí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/bmid_nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4 233 89

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Víkend

I See You , 2016

Nikka710
02.12.2017 4 z 5

Denní rutina, cesta metrem, obvyklý den až na fakt, kdy Zoe nachází svou fotku v novinové rubrice s nabídkou diskrétního pobavení. Z počátku sama váhá, zda zbytečně nezmatkuje. Množí se přepadení a vraždy žen, a proto se brzy Zoe setká s policistkou Kelly, jejíž dvojče má za sebou podobnou zkušenost. Děj nabírá na obrátkách od poloviny knihy a i přes snahu jsem se v tom, kdo má celou akci na svědomí spletla, což byl autorky záměr a patří jí za to dík! Na závěr výborný epilog doplnění četnými úvahami mozku celé akce.

kneslova
20.11.2017 5 z 5

Podle mne zdařilý psychothriller, opět s překvapivým zvratem, jak to autorka dovede a za tu úplně poslední kapitolu - 5 hvězdiček, dobré počtení

Danago
20.11.2017 3 z 5

Podle mě je to čtivá, ale nijak ohromující detektivka. Celá knížka se tak nějak táhne , bez nějakého většího napětí . Napínavých je až posledních 50 stran. Bohužel jsem četla jako první knihu Má je vina a to se vůbec nedá srovnávat.
Knížka není špatná , ale rozhodně to není žádný trhák.

BBaarča
17.11.2017 3 z 5

Pro mě průměrné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne. Našla by se spousta věcí, které mi v obsahu neseděly, na druhou stranu oceňuji neobvyklý námět. Konec knihy napínavý, závěrečný obrat nečekaný (dokonce jsem chtěla přehodnotit ze tří hvězdiček na čtyři, ale těch pár stran na to přece jen nestačí, a navíc si myslím, že současné hodnocení 97 % pro knihu je značně nadhodnocených, tak snad příště).

alnahu
15.11.2017 5 z 5

Napínavý až mrazivý příběh obyčejné dívky Zoe Walkerové ,která objeví v novinách svou fotografii s podivným inzerátem. „Vdaná žena hledá diskrétní pobavení, pošlete sms ve tvaru ANGEL na číslo 6998 pro zaslání foto.“ a od té doby má pocit že ji někdo sleduje .Obrátí se na mladou policistku Kelly a ta se snaží Zoe pomoct ,ale stránka proxy serveru , která zveřejňuje inzeráty je zřejmě nevystopovatelná . A pak se roztočí hra na kočku a myš –hra o život. Opravdu znepokojující thriller,blízký skutečné realitě. Přečteno jedním dechem.

Kekik
07.11.2017 5 z 5

Jak rychle dokážeš pak běžet ?
Nezáleží na tom, jak rychle.
Vždycky je někdo, kdo dokáže běžet rychleji.
Autorčiných 12 let u policejního sboru je v knize znát. Někdo tě vidí je vážně velmi povedená detektivka. Originální (tedy aspoň pro mě) námět. Z obyčejné každodenní rutiny se dá udělat neobyčejný příběh. Bravo, Clare Mackintosh, bravo. A epilog je vážně třešnička.

Hella
07.11.2017 5 z 5

Výtečné! V Ý T E Č N É !!!

evonra
30.10.2017 5 z 5

Děsivý námět, zápletka parádní a nápaditá, mělo to švih, mělo to spád, správnou dynamiku, strhující finiš. Skvěle mrazivé...
Další povedené čtení od této autorky, za sebe doporučuji.

zuzana2599
19.10.2017 5 z 5

No, ještě dobře, že bydlím na vesnici a metrem nejezdím !!
Hodně poutavý thriller, který vás bude napínat a děsit od první stránky, pořád budete čekat co se stane a kdy se to stane.
Originální a moderní příběh s překvapivým závěrem !!

Londýn pronásledování thrillery pro ženy

Clare Mackintosh
anglická, 1976
2015  90%Má je vina
2017  82%Někdo tě vidí
2018  81%Nech mě lhát
2019  88%Až tohle skončí

Kniha Někdo tě vidí je v