Někdo tě vidí

Někdo tě vidí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/bmid_nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4 233 89

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Víkend

I See You , 2016

Tereza0107
20.02.2024 4 z 5

Knížku jsem si náhodně vydražila v aukci pro kočičí útulek s tím, že i když nebude dobrá, tak peníze za ní poputují alespoň na podporu zvířátek. Ale ona naštěstí dobrá byla!
Ten nápad na zápletku mě moc bavil. Byl originální a okamžitě mě vtáhnul. Nejedná se sice o ten typ thrilleru s extrémně napínavou atmosféru, ale člověka prostě zajímá, co za těmi zdánlivě nevinnými fotografiemi v novinách je.
Myšlenka na to, jak jsou lidé lehce vysledovatelní a předvídatelní, mě maličko zneklidnila a hned jsem začala přemítat nad svými každodenními rutinami. Budu si muset začít dávat víc pozor, na případná "náhodná setkání".
Navíc jsme se nedávno vrátili z Londýna, tudíž mě prostředí Londýnského metra vrátilo ve vzpomínkách zpět na dovolenou a bylo to úplně jako bych příběhem cestovala také.

Dela111
15.05.2023 4 z 5

(SPOILER) KOMENTÁŘ OBSAHUJE DROBNÝ SPOILER, PACHATELE VŠAK NEPROZRAZUJE
Tento thriller nemá zrovna strhující tempo, natož nervydrásající napětí, přesto mě chytil od prvních stran, má totiž výbornou zápletku.
Žijeme ve světě plném kamer, ve světě sociálních sítí. Soukromí začíná být velmi cenné, přesto se ho zatím dobrovolně vzdává spousta lidí. Navíc jsme předvídatelní. Většina lidí, kteří dojíždí do práce veřejnou dopravou, nevnímá okolí, sluchátka v uších, zírají na telefon, něco čtou. Denně jezdí ve stejný čas stejnou trasou, sedají si na stejné sedadlo, stojí na stejném místě na nástupišti. Tak to dělá i hlavní hrdinka až do chvíle, kdy zjistí, jak moc je tato rutina nebezpečná...
Tady nehledejte hromadu nečekaných zvratů, akční děj ani potoky krve na každé straně. V tomto thrilleru je jednoznačně nejlepší aktuální námět. Rozuzlení možná nesedne všem, ale úplně nereálné není. Oceňuji, že autorka dala do příběhu více adeptů na pachatele, takže to nebylo lehce předvídatelné.
Za mě doporučení, tady se najde i něco k zamyšlení.

Bara52
02.05.2023 4 z 5

Uz jsem to jednou kdysi davno cetla, pamatuju si, ze me to docela uchvatilo, styl knihy byl jako zavan cerstveho vzduchu, stejne jako spisovatelciny nasledujici knizky. Podruhe uz to zase takova pecka nebyla, ale presto doufam, ze Clare napise jeste neco dalsiho.

LeSk
16.03.2023 3 z 5

Zajímavý příběh s fajn námětem. Začátek knihy se hrozně táhnul, až jsem měla 100 chutí s tím "praštit." Druhá polovina knihy mě bavila a poslední dvě stránky (epilog), to mě úplně rozsekalo. Byla jsem celou dobu vedle jak ta jedle. Škoda jen toho prapodivného začátku. Ale i tak knihu doporučuji. Vede k zamyšlení, abychom si všímali lidí okolo sebe, hlavně i těch nejbližších.

Deia
17.02.2023 4 z 5

Námet knihy ma chytil hneď a od začiatku som bola veľmi zvedavá, kto za tými inzerátmi stojí a prečo to robí. Motív sa postupne vyjasňuje, keďže v knihe sú aj krátke kapitoly z pohľadu páchateľa - lenže nevieme, kto ním je a ani čo presne robí, ako ženy sleduje a spočiatku ani prečo. Kapitoly sú celkovo krátke, niektoré možno aj rozťahané, ale mne to vôbec nevadilo. Bavilo ma čítať aj o bežnom živote Zoe, aj keď ako postava mi úplne nesadla, podľa mňa bola až príliš úzkostlivá. Ani zvyšné postavy sa mi nejak nepáčili - jej partner Simon sa správal detinsky, vyšetrovateľka Kelly mi zas prišla proste divná. Ale Zoe mi vadila asi najviac, hlavne ku koncu som nad jej správaním často krútila hlavou, aj keď chápem, že vedieť o tom, že som niekým sledovaná, musí byť naozaj strašné. Ale príbeh ma celkovo bavil, veľmi som chcela vedieť, ako to celé dopadne a nebyť toho, že spať treba, tak by som knihu prečítala na jeden záťah. Počas čítania som sa snažila prísť na to, kto za tým celým je a podozrievala som teda hocikoho, len teda práve páchateľa nie, musím povedať, že ma to riadne prekvapilo. A následný epilóg ma prekvapil ešte viac, to som nečakala už vôbec (aj keď podobná myšlienka sa mi počas čítania mihla hlavou) a pokračovanie by celkom bodlo, aspoň nejaký krátky dôvetok. Táto kniha bola pre mňa príjemným prekvapením a od autorky si ešte určite niečo prečítam.

Nofar197
29.12.2022 3 z 5

Rutina zabíjí......... Tato napínavá krimi dokazuje, že bychom si měli všichni více všímat, co se kolem nás děje.

SilvieSisinka
26.10.2022 4 z 5

První část knihy mě moc nebavila.Postupne to bylo čím dál lepší.Hlavne epilog výborný.A já přišla na řešení.....měla jsem tušení kdo to naplánoval.

Petulka2302
16.10.2022 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a jedním slovem super. Kniha se čte jedním dechem a ani na noc ji nechcete odložit. Když čtenář ví, že jde hlavní hrdince o život, snaží se odhadnout, kdo za tím je. Tady jsem potencionálního vraha viděla ve všech. Všichni by to mohli být a přesto... Ale to TOP na této knize je za mne epilog. Překvapení na konec :)

Prateri
12.10.2022 4 z 5

Někdo tě vidí - tentokráte paní spisovatelka napětím šetřila, a i přes vleklejší začátek a bez strhujícího napětí, ale přesto se zvědavostí, se dostanete k závěrečnému finiši, ten je nečekaný. Dobrá kniha, hlavně nezapomeňte na epilog.

Holly.W
06.09.2022 3 z 5

Jediné, co u mě vyvolalo mrazení, byly poslední dvě strany. Jinak mě to vůbec nechytilo - průměrné, nezáživné, místy hodně nudné. Na začátku jsem si říkala, to se rozjede, ale bohužel. Pořád jsem čekala na ten okamžik, který mě zcela vtáhne do děje, ale ten nepřišel. Škoda, myslím, že to mělo lepší potenciál, šlo to určitě napsat lépe. Ani dvě hlavní hrdinky – Zoe a Kelly mi bohužel nebyly sympatické. A podařil se mi i tip na to, kdo to má na svědomí.

Amitiel76
02.09.2022 3 z 5

Tak za mě - bohužel. Kniha mě nechytla, nebavila. Vůbec jsem se nedokázala začíst a děj mi přišel neskutečně vleklý. Plný nudné omáčky okolo, a někdy úplně nepotřebných úvah a dialogů. Zápletka byla samozřejmě zajímavá, neboť se jedná o velmi vážné a nebezpečné téma, ale nesedlo mi autorčino zpracování. Po nadšení z kniha "Tvá je vina", jsem rozhodně čekala něco víc. Škoda. Pro mě velké zklamání.

Lexie321
22.05.2022 4 z 5

Kniha bola napínavá a zaujímavá. Postavy boli skvelé. Záver aspoň podľa mňa bol nečakaný.

Terectioncandy1
27.11.2021 5 z 5

Smekám před autorkou, tohle bylo skvělý!

Evule *
17.10.2021 4 z 5

Zajímavé téma, příběh napínavý, konec překvapivý a epilog mírně šokující...

ivzu77
16.06.2021 4 z 5

Téma nové, zajímavý nápad, napětí bylo po celou dobu příběhu. Policistka Kelly mi byla sympatická.
A NEZAPOMEŇTE, ŽE SE STÁLE NĚKDO DÍVÁ.

pch1976
29.03.2021 3 z 5

Dobře napsané, jen děj mohl být napínavější. Podruhé už bych nečetla.

SaraX
20.03.2021 2 z 5

Nerada píšu negativní komentáře, ale knížka mne zklamala. Od autorky mám přečtené všechny, co u nás vyšly a ze všech, až na tuto, jsem byla nadšená, tuhle ale nedoporučím, nejen, že jsem se stále nemohla začíst, ale ani příběh, jeho vyprávění ani "pointa" mne vůbec nechytly....jako by to snad ani Clare M. nepsala

musivila
24.02.2021 4 z 5

„Jak rychle dokážeš běžet? Nezáleží na tom, jak rychle. Vždycky je někdo, kdo dokáže běžet rychleji.“ …......
Má druhá kniha od autorky a zase nejdříve pozvolný až rozvláčný začátek, který postrádá očekávané napětí, sice je zde občas nastíněn pohled pachatele, ale až po 200 stranách se začíná pořádně něco dít a napětí pomalu stoupá, nutí vás číst dál, tvořit v hlavě spekulace … ale tentokrát se mi tedy pachatele odhalit nepovedlo. A když už si myslíte, že víte vše, tak přijde „mrazivý“ epilog!
Ještě před pár dny jsem měla strach, že mě policie nebere vážně. Teď jsem měla strach, protože mě vážně brali.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebezpečí bylo reálné. Neviděla jsem ho, ale cítila jsem ho. Přibližovalo se ke mně.
… tebe by ani ve snu nenapadlo, že tě někdo sleduje. Rutina je příjemná. Důvěrně známá, uklidňující. Díky rutině se cítíš v bezpečí. Rutina tě zabije.

jana8352
24.01.2021 4 z 5

Detektivka s nečekaným koncem

kackahracka
18.08.2020 3 z 5

Zdá se, že vyvrcholení příběhu potrápí kdejakého dobrého spisovatele. Až do samotného finále to byla paráda za pět hvězdiček, ale ten konec příběhu, to je vám taková slátanina, že to snad ani za řeč nestojí. Nebudu se zbytečně rozepisovat, byla to prostě blbost.

Londýn pronásledování thrillery pro ženy

Clare Mackintosh
anglická, 1976
2015  90%Má je vina
2017  82%Někdo tě vidí
2018  81%Nech mě lhát
2019  88%Až tohle skončí

Kniha Někdo tě vidí je v