Někdo tě vidí

Někdo tě vidí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354611/bmid_nekdo-te-vidi-nFW-354611.jpg 4 233 89

Jak rychle umíš běhat? V podpatcích a úzké sukni, když tě do boku bouchá kabelka. Jak rychle? Když jdeš na vlak na poslední chvíli a chceš se co nejdřív dostat domů, máš už jen pár vteřin. Jak rychle poběžíš? A co když neběžíš za vlakem, ale o život? Zoe Walkerová je obyčejná Londýňanka, jejíž život ničím nevybočuje z obvyklých kolejí. Až do dne, kdy se jí dostanou do rukou noviny v nichž najde svou fotografii doprovázející podivný a zdánlivě nesmyslný inzerát Její rodina i kamarádka nad tím mávnou rukou, ale Zoe je odhodlaná zjistit, kdo a proč její snímek do novin dal. Navíc má pocit, že ji někdo sleduje. Protože jí připadá, že její obavy všichni zlehčují, pustí se do pátrání na vlastní pěst. Zjistí, že podobné inzeráty, jen s jinými fotografiemi, v nich vycházejí už delší dobu. A také to, že některé z žen na snímcích se staly oběťmi vražd. Má být Zoe na řadě jako další? Na policii ji nebere nikdo vážně, snad až na mladou policistku Kelly. Sama sice věří, že Zoe hrozí reálné nebezpečí, ale má riskovat svou práci a jednat proti rozkazům? A v novinách zatím vycházejí další inzeráty... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Víkend

I See You , 2016

Knihomolka97
21.02.2019 4 z 5

Skvělý! Knihu jsem přečetla za den (jo někdy je výhoda být nemocná), nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout.
Sice mě konec tolik nepřekvapil, protože jsem měla od jisté chvíle takové tušení, kdo za tím vším stojí, ale i přesto se mi tento (aspoň pro mě) originální příběh líbil.

HelenBarbora
07.02.2019 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Vykreslení postav se mi zdálo nudné a celé téma knihy přinejmenším zvláštní.

smithynka
06.02.2019 5 z 5

Napínavá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A ten závěr? Skvělý. Moje první kniha od této autorky a určitě budu ve čtení jejich knih pokračovat.

laura
19.12.2018 3 z 5

Ze všech tří knih této autorky asi nejslabší, ale může to být i tím, že jsem ji četla nejdéle (pro nedostatek času)... Nicméně příběh byl čtivý, napínavý, ale ničím extra překvapivý, konec jsem tak nějak předpokládala, což knize ubralo na poutavosti, i když to, co dořešeno nebylo - to mě nutí k zamyšlení a smutku. Jak moc se lze v lidech splést? Jak moc známe ty, kteří jsou našemu srdci nejbližší? A jak moc známe sami sebe?

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Skvělé téma i kniha. Tím, že dojíždím do práce vlakem jsem se tak nějak občas viděla na místě hrdinky. Taky mám ve vlaku své místo kam si sedám, no, po přečtení si budu sedat pokaždé jinam.

L.Helena
03.12.2018 4 z 5

První půlka celkem nuda. Ne, že by se to nedalo číst, ale momenty, které by měly být dramatické, postrádaly to pravé napětí. Prostě taková románová sonda do života hlavních postav. Ale četla jsem od autorky již Má je vina a vím, že to tak to prostě má. Asi od půlky knihy to nabralo grády a konec se jsem už četla se zatajeným dechem. A pak šok na konci!

jasmína
21.11.2018 5 z 5

Skvělé !!!! Ještě teď mi věty záhadné osoby zůstávají v myšlenkách..... jak málo stačí být v ohrožení života, přitom si myslíte, že je vše v naprostém pořádku.

Pro mě nová autorka, od které budu číst i další knihy .... a píše skvěle.

Navíc pracovala u policie, o to je to více vše uvěřitelné, bohužel..

Zlatinka.Emilly
18.11.2018 3 z 5

Dlouho jsem se nemohla do knihy zabrat, ale protože jen tak nějakou knihu neodložím, prokousala jsem se nezáživným začátkem a pak … pak to nezačalo být zajímavější. Naopak, nápad, který vytvořil hlavní téma, se mi vůbec nelíbil a ani jsem ho nepochopila. Vždyť přece když chce někdo spáchat trestný čin, nepotřebuje k tomu takovéto vodítko. Byl tam moment adrenalinu, ale nedodal knize žádnou šťávu. Takže za mě, už bych tuto knihu nečetla. Za nelehké zpracování příběhu dávám dvě hvězdičky a jednu přidávám za slova z knihy: "Kolik z vás někdo pozoruje? Všimli byste si toho? "
Pro ty, kteří nedočítají do konce - Epilog je v této knize důležitý! (Moje otázky k zamyšlení: Známe dobře svou rodinu, své přátele? Můžeme jim bezmezně důvěřovat?)

ivana02
25.10.2018 5 z 5

Výborné téma, originální nápad. Ale hlavně ta forma. Celou knihu jsem si tipovala, kdo to je. Pár stránek před koncem se to dozvíte, já hlavního padoucha neuhodla. Následuje epilog, který maximálně prolétnu. Tady jsem si ho musela přečíst dvakrát, protože až v něm, na necelých dvou stránkách, se definitivně dozvíte, jak to vlastně bylo a kdo za tím vším je..

nick nick 75
20.10.2018 3 z 5

Četla jsem hezčí knihy, tato byla tak průměrná, ale každý máme rádi něco jiného, nedá se to hodnotit, někomu se třeba líbí

attila1
11.10.2018 4 z 5

Knížka se dobře četla i když téma hrozné. Na konci jsem byla dost překvapená.

game
07.10.2018 1 z 5

Nemala som trpezlivost pretlct sa hustinou zenskych uz na samom zaciatku knihy. Mimochodom o stalkingu vyslo mrte lepsich veci, samozrejme na policii nikto neveri, lebo by kniha skoncila predcasne. Nie, toto netahalo, nevyslo, nuda, nic ma nepohanalo s pozitkom alebo napätim citat dalej.

Janaves
04.10.2018 4 z 5

Četla jsem před časem. Kniha Má je vina je podstatně lepší.

Fzuzik
17.09.2018 3 z 5

Měla jsem možnost číst knihu v originálním anglickém provedení, tudíž netuším jak moc se přeložená verze liší od originální, ale neměla by nijak měnit dějovou linii.
Byla to první kniha, kterou jsem měla možnost od autorky číst.
Dějová linie byla svižná a poutavá. Jediný problém pro mě byl orientovat se v ženských postavách policejního oddělení.
Knihu mohu doporučit i v originále, není nijak těžké si ji přečíst. :)

Trustty
06.09.2018 4 z 5

Přiznávám, že Má je vina se mi líbila více. Neznamená to, že je tato kniha špatná. Není, děj byl slušný ,jen se mi zdálo, že se to na začátku kapku táhlo. Druhá polovina byla svižnější. Konec překvapivý.

intelektuálka
04.09.2018 4 z 5

Znepokojivé téma...

Problém stalkingu je aktuální - ale zde jde o život a obchod...

Hrdinky zde běží závod o život aniž by to tušily...

Ale závěr mne nepřekvapil - napadla mě motivace.

Doporučím.

RADOST
04.09.2018 5 z 5

Ano, i něco podobného se může v dnešním světě stát. Číhají na nás mnohá nebezpečí. Mějme je na zřeteli. Kniha je napínavá, čtivá a svým způsobem i poučná. O takové "hře na kočku a myš" se dobře čte, ale prožívat ji by bylo hrozné.

IvusP
29.08.2018 1 z 5

Já bohužel nemůžu souhlasit s většinovým hodnocením.. Po dlouhé době se jedná o knihu, kterou jsem musela v půlce odložit a už jsem se k ní nevrátila. Za mě naprosto nudná kniha, která vás nenutí číst dál, bez jakéhokoliv spádu. Asi jsem zvyklá na thrillery naprosto jiného rázu..

klokan.1905
16.08.2018 5 z 5

Někdo tě vidí...
Všichni žijeme pod diktátem zvyku...
Dokonce i ty...
Každý den se natáhneš po stejném plášti. Odcházíš z domova ve stejnou dobu. Máš své oblíbené místo v autobuse nebo ve vlaku. Víš přesně, který eskalátor se pohybuje rychleji, kterým turniketem projít, u kterého stánku je nejkratší fronta.
Tohle všechno víš... A já to vím taky...
Někdo tě vidí... - je druhá kniha od Clare Mackintosh, která se mi dostala do rukou... A opět to byla třeskutá bomba... Neváhejte, čtěte... Tahle kniha si to rozhodně zaslouží...

Sonča95
05.08.2018 5 z 5

Super detektivka s nečekanými zvraty a zápletkou!
Neskutečně mě baví,jak si s vámi autor pohrává,kdy neustále tápete,kdo za čím stojí a nutí vás číst dál a dál a závěr vám vždy vezme dech.
Autorku jsem objevila náhodou a jsem za to velice ráda,protože obě její knihy (Má je vina,Někdo tě vidí) jsem přečetla jedním dechem a moc se těším,až napíše další.

Londýn pronásledování thrillery pro ženy

Clare Mackintosh
anglická, 1976
2015  90%Má je vina
2017  82%Někdo tě vidí
2018  81%Nech mě lhát
2019  88%Až tohle skončí

Kniha Někdo tě vidí je v