Měla jsi vůbec někdy rodinu?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V předvečer dceřiny svatby otřese domem June Reidové děsivý výbuch. Následný požár pohřbí celou její rodinu, minulost i budoucnost. Všechno. Zoufalá a ochromená June prchá z místa katastrofy, až skončí v motelovém pokoji kdesi u oceánu, stovky kilometrů od někdejšího domova. Ponořená do drásavých vzpomínek neustále přemýšlí o chybách, jichž se dopustila při výchově jediné dcery Lolly i při budování svého vztahu s partnerem Lukem a které vedly až ke tragickému konci.Zároveň s June však nechává autor promlouvat i další lidi, jichž se tragédie dotkla. A právě díky jejich vyprávění se před čtenářem začíná rozprostírat ucelený obraz toho, co se skutečně stalo, ale také svědectví o síle lidského ducha, o schopnosti vyrovnat se s tragédií nepředstavitelných rozměrů, ale také o moci přátelství a podání pomocné ruky. A v neposlední řadě také o tom, co skutečně znamená mít rodinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347705/mela-jsi-vubec-nekdy-rodinu-9Cy-347705.jpg 4.152
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Domino
Orig. název:

Did You Ever Have a Family (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Měla jsi vůbec někdy rodinu?

Přidat komentář
Zrzavá_Tereza
09. března

Tohle bylo úžasné. Citlivé, překvapivé, lidské. Jedna tragédie, na jejímž pozadí stojí postavy, které jsou velmi uvěřitelně napsané. Skvělá kniha.

Clea3112
02. ledna

Zajímavě vystavěný příběh, jehož podstatě se blížíte s každou odloupnutou slupkou v podobě nové kapitoly. Vyprávění o lidských slabostech, nepochopení, provinění mezi nejbližšími, ale současně i naději v hledání cesty k odpuštění a smíření. Knihu bych zřejmě běžně ohodnotila až 4 *, ale neboť jsem ji četla záhy po "Haně" Aleny Mornštajnové (a ač příběh reáliemi zcela jiný, ve filozoficko-etické podstatě velmi podobný), musím zůstat na 3 a půl *. Určitě ale stojí za přečtení !

Káča2015
10.07.2018

Čekala jsem víc. Dočetla jsem s přemáháním. Postavy - hlavní problém, kdybych to četla podruhý, udělám si poznámky, kdo je kdo. Protože jednotlivé kapitoly jsou brány z pohledu postav, ale nestřídají se nijak dynamicky, hlavně ze začátku jsem naprosto ztrácela orientaci, kdo to vlastně mluví a jakou má v příběhu roli.

magnolia
18.03.2018

Co se ještě dá přidat ke komentáři Pett?
Další nenápadná knížka do ruky, která má silný příběh. Obálka rozhodně neklame, i když může odradit, stejně jako zpočátku trochu nepřehledný způsob vyprávění, který je však velmi naléhavý a pohltí vás. A tak: buďme vděční za to, co máme, mluvme spolu a važme svoje slova, určená těm, na kterých nám nejvíc záleží. Když to jde, pomáhejme nebo aspoň neubližujme. Některá odhalení mě doslova drásala a musela jsem si při čtení dělat pauzy (také se mi zdály dost zlé sny). Nakladatelství Domino musím tentokrát pochválit také za rozumný rozměr knihy, obálka sice ponurá, ale souznějící s obsahem.

Pett
11.03.2018

Vyprávění o žití, které je leckdy k nepřežití... kterak se vyrovnat s vinou... rodinou... smrtí... tou nejhlubší prázdnotou... odlupujete si z jejich životů stránku za stránkou, až vás záložka dovede k samotnému jádru příběhu... tak krásně a lidsky napsáno... jak málo někdy stačí k osudovému životnímu kotrmelci, který vaší duši pomačká na hodně hodně dlouho... silné čtení, které vás posunuje k ještě silnějšímu konci... poslední písmenka jsou totiž dechberoucí... žádná megalomanie... prostě život!
Obrovské překvapení od tak nenápadné knížečky!

boticelli
06.03.2018

Soubor rozmanitych osobnich a rodinnych dramat a tragedii, ktere dohromady utvari tento velice pusobivy roman. Proste ze zivota...

Vojtos
03.03.2018

V předvečer svatby Lolly a Willa se ozve ohlušující rána - dům June Reidové vybuchne. Pohřbí její dceru Lolly, bývalého manžela Adama, přítele Luka a nadcházejícího manžela její dcery Willa . Svět se jí zhroutí, stejně jako Lydii, matce Luka. Obě ztratily vše na čem jim záleželo, ale místo toho aby držely pospolu, se rozdělí. A kdo vlastně může za výbuch? Příběh o beznaději, nekonečném smutku, ale i porozumění a lásce.Postavy pro mě byly v této knížce jediným problémem. Bylo jich strašně moc a hodně dlouhou dobu mi dělalo velký problém se zorientovat kdo je kdo. Když jsem to zvládl a mohl jsem se na ně zaměřit i jinak, než pouze zkoumat kdo to vlastně je, tak jsem zjistil, že autor je propracoval do posledního detailu.Styl psaní byl skvělý, akorát mi přišlo zvláštní, že knížka je chvíli psána v ich-formě a pak zase v er-formě. V každém případě byl čtivý a autor krásně vykreslil, jak se lidé cítí, když ztratí někoho, na kom jim záleží a když vás život pošle na úplné dno.Také se mi líbilo, že se tam neřeší pouze ohromný smutek, ale kdo vlastně za výbuch může. Poslední kapitola byla opravdu filozofická a bylo v ní spousta zajímavých myšlenek. Knížka je hlavně hodně psychologická a je takovou sondou do lidské duše, což se mi opravdu líbilo.Knížku celkově hodnotím jako dobrý kousek, jen mě zklamal počet postav, poněvadž mi začátek knížky trochu zkazil a byl důvodem proč jsem ji četl tak dlouho. Ale jinak se mi moc líbila!

Ronny
05.02.2018

Mistrovsky napsané! Přečetla jsem jedním dechem.